2022-05-06

„Policjantki i Policjanci”: Trudna miłość i bohater z ulicy

0

Oglądaj odcinki 901, 902, 903, 904, 905 od 9 do 13 maja na antenie Czwórki. Jakie sprawy mają do rozwiązania funkcjonariusze? Co dzieje się w ich życiu prywatnym? Czym tym razem zaskakują widzów bohaterowie serialu „Policjantki i Policjanci”? Przeczytaj opisy i zobacz wideo po emisji na antenie stacji.

Oglądaj Policjantki i Policjanci online na polsatgo.pl.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 901
Mąż Natalii, Arek, podejrzewa, że doktor Lawecki szykuje jakąś nielegalną akcję i prosi żonę-policjantkę o pomoc. W interwencję włącza się również partner Natalii z patrolu, Marek Korwicki. Lawecki niepokoi się, że ratownik Arek patrzy mu na ręce. Mówi o tym swojej obecnej szefowej, Jaskowskiej.
Tymczasem na komendzie pojawia się kobieta, która zgłasza zaginięcie pełnoletniej córki. Natalia i Marek podejrzewają, że dziewczyna mogła chcieć uwolnić się od despotycznej matki i celowo zniknęła bez śladu. Mimo tych podejrzeń policjanci podejmują wszelkie możliwe działania, by ją odnaleźć. W trakcie dochodzenia wychodzą na jaw niepokojące fakty dotyczące zaginionej. W śledztwie pomagają koleżanki ze szkoły. Dzięki nim policja dociera do chłopaka poszukiwanej, który może być zaangażowany w sprawę.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 902
Patrol piąty dostaje informację o strzelaninie w domku na terenie ogródków działkowych. Sprawę zgłasza pani Halinka, która jakimś trafem zawsze znajduje się w centrum niepokojących wydarzeń. Na miejscu policjanci odkrywają ludzkie zwłoki. W śledztwo z morderstwem w tle angażuje się także komisarz Szulc. Główną podejrzaną jest żona zabitego, która była z nim widziana jako ostatnia. Kiedy patrol piąty odnajduje ją z bronią w ręku, a do tego okazuje się, że zatrzymana ma kochanka, który jest podejrzany o współudział, rozwiązanie sprawy narzuca się samo. Czujnym policjantom wydaje się ono jednak nieco zbyt oczywiste.
Tymczasem Lena nadal ma problemy finansowe i brakuje jej pieniędzy na wydatki nastoletniej córki. Policjantka kolejny raz wspomaga się farmakologicznie, aby przetrwać dzień. Niestety, sprowadza w ten sposób kłopoty na swojego ukochanego.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 903
Mała dziewczynka podczas spaceru z mamą odkrywa w parku ciało pobitej kobiety. Na miejsce przybywa patrol siódmy w składzie Bachleda i Zieliński. Okazuje się, że ofiara pobicia mimo licznych urazów, których doznała, żyje. Policjanci w niedalekiej odległości znajdują torebkę, a w niej dokumenty poszkodowanej. Dzięki temu szybko docierają do jej najbliższych. Dziewczyna jest studentką i mieszka w akademiku. Patrol siódmy ściąga na komendę jej współlokatorkę. Z rozmowy z dziewczyną wynika, że ofiara miała agresywnego chłopaka. Czy to on jest sprawcą dotkliwego pobicia?
Tymczasem na komendzie dochodzi do bardzo przykrego zdarzenia. Nadia zostaje zaczepiona przez jednego z pracowników i niewłaściwie potraktowana. Witacki natychmiast reaguje i robi porządki w swoich szeregach.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 904
Policjanci patrolu szóstego mają do rozwiązania nietypową sprawę. Po ulicach miasta krąży mściciel - człowiek, który pomaga przypadkowym ludziom i każe ich oprawców. Wszyscy zaatakowani przestępcy nabierają wody w usta i nie chcą współpracować z policją. Natalia i Marek nie mogą jednak pozwolić na to, by ktokolwiek działał poza prawem i wymierzał sprawiedliwość na własną rękę. Do tego w gangsterskim światku rozeszły się wieści o mścicielu i planowana jest już obława na tajemniczego bohatera z ulicy.
Tymczasem w szpitalu, w którym pracuje mąż Natalii, doszło do kradzieży leków psychotropowych. Policjanci zostali poproszeni o otwarcie śledztwa w tej sprawie. Na miejscu Korwicki i Mróz przeszukują cały personel szpitala. Okazuje się, że skradziony towar znaleziony zostaje przy Arku. Ratownik jest zaskoczony tym, co było w jego kieszeni. Natalia ufa swojemu mężowi i od początku ma pewne podejrzenia odnośnie do całego zajścia...

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 905
Szulc zostaje zawieszony za pracę pod wpływem substancji uzależniających. Zmuszony do siedzenia w domu komisarz robi się nie do wytrzymania. Lena jest zdecydowana przyznać się, że leki, które niechcący zażył Tomek, należały do niej, choć zdaje sobie sprawę, że grozi to jej zwolnieniem z pracy. Policjantka musi odbyć niełatwą rozmowę z Witackim.
Tymczasem pojawia się sprawa dla patrolu piątego. Znika młoda dziewczyna, a o porwanie podejrzany jest jej chłopak, który pochodzi z Pakistanu. Niestety, narzeczony również zapada się pod ziemię. Policjanci próbują wyciągnąć informacje od jego rodziny. Jak się okazuje, zaginiona dziewczyna doświadczała wielu przykrości - dostawała wulgarne anonimy, pisano groźby na drzwiach jej domu, a wszystko dlatego, że spotykała się z obcokrajowcem. Czyżby para postanowiła uciec w tajemnicy przed światem? Lena i Białach muszą sprawdzić wszystkie tropy.

Policjantki i Policjanci od poniedziałku do piątku o godz. 19:00 w Czwórce.

Komentarze