2022-05-05

Wróżbita Maciej w 900. odcinku serialu „Policjantki i Policjanci”

0

Magiczny jubileusz popularnej produkcji Czwórki. Są emocje, zagadki i suspens. „Policjantki i Policjanci” od ekranowego debiutu wiosną 2014 roku doczekali się 16 sezonów i zaskarbili sobie ogromną sympatię widzów. W 900. odcinku obok znanych i lubianych aktorów - Pawła Monsiela i Pawła Kowalczyka, wcielających się w załogę patrolu siódmego, oraz Renaty Pałys w roli niestrudzonej tropicielki przestępstw, Pani Halinki - występuje gościnnie Maciej Skrzątek, który gra samego siebie, czyli wróżbitę Macieja. Emisja w piątek 6 maja o godz. 19:00 na antenie Czwórki.

Oglądaj Policjantki i Policjanci online na polsatgo.pl.

Wróżbita Maciej po raz pierwszy na ekranie
Dla najsłynniejszego polskiego wróżbity to pierwsza rola w produkcji fabularnej, mimo że wcześniej dostawał propozycje z wielu seriali, a nawet filmów. Jednak, jak wyznał, nie chciał grać kogoś innego, a w „Policjantkach i Policjantach” zaproponowano mu, żeby zagrał samego siebie. Właśnie dlatego zdecydował się wystąpić w produkcji. Jak się okazało, nie pożałował tej decyzji. - Uważam że to niesamowita przygoda. Bardzo fajnie jest mi na planie. Muszę powiedzieć szczerze, że i reżyser jest przesympatyczny, i cała załoga, i aktorzy. Naprawdę są przemili! - powiedział po nagraniach. Przyznał się też do pewnych obaw, między innymi że będzie miał kłopot z zapamiętaniem tekstu. Okazały się one jednak bezpodstawne, bo łatwo nauczył się swoich kwestii i nie popełniał błędów.

Na koniec wróżbita Maciej zdradził także, jakie sytuacje i emocje zostały podkoloryzowane przez scenarzystów. - Gram samego siebie. Z natury jestem jednak bardzo spokojnym i opanowanym człowiekiem. Ale na potrzeby serialu stałem się trochę impulsywny, a momentami nawet bardzo nerwowy. Jest jeszcze coś, co nie pasuje do mnie. Otóż nie zajmuję się chiromancją. Nie mam zielonego pojęcia na temat wróżenia z ręki. Natomiast w serialu wróżę z ręki - tłumaczy. Mimo braku kompetencji w tym zakresie specjalny gość odcinka zadbał o to, by przygotować się do tej sceny. - Mam znajomą wróżkę, która potrafi czytać z ręki i podpowiedziała mi pewne kwestie. Czym mam się sugerować, patrząc na dłoń, żeby z siebie nie zrobić głupka - śmieje się wróżbita Maciej. - Ale wróżę również w odcinku z kart tarota i z run. I tym oczywiście zajmuję się na co dzień - dodaje. Na planie nie mogło obejść się bez próśb o powróżenie, w tym o wróżbę dla obchodzącego swój jubileusz serialu, któremu wróżbita Maciej przepowiedział bez wahania fantastyczny odcinek numer 900. Co się w nim wydarza?

Jubileuszowe emocje w „Policjantkach i Policjantach”
Burzliwie jest od samego początku, kiedy na komendzie pojawia się tajemniczy mężczyzna rozprawiający o klątwie, jaka na niego spadła. Przybywa również czujna jak zawsze Pani Halinka z doniesieniem o kolejnej podejrzanej sytuacji, która jej zdaniem wymaga interwencji. Dopiero po chwili zamieszania policjanci z patrolu siódmego, Szymon Zieliński i Miłosz „Góral” Bachleda, mogą zająć się sprawą znanego wróżbity, który przyjechał na swój występ do Wrocławia. Jak się okazuje, skradziono mu samochód z wszelkimi atrybutami jego działalności. Policjanci muszą stanąć na wysokości zadania, by pomóc wróżbicie znaleźć zgubę i odwrócić klątwę. Jednocześnie muszą sprawdzić zgłoszenie pani Halinki, która podejrzewa, że właściciel znanej wrocławskiej restauracji został pobity. Po przyjeździe na miejsce patrol dowiaduje się, że w lokalu pojawili się ludzie mafii z żądaniem haraczu. Szymon i Miłosz szykują zasadzkę na gangsterów. Tymczasem pani Halinka ponownie pojawia się na komendzie i tym razem ma wybuchową niespodziankę dla dyżurnego Jacka Nowaka, który musi zarządzić ewakuację budynku. Na koniec dnia służby po „Górala” przychodzi do pracy Jagna. Na komendzie spotyka wróżbitę i korzysta z okazji do darmowej wróżby. Niestety, młoda góralka nie spodziewa się nawet, jak szokującą przepowiednię usłyszy i jak to namiesza w jej uczuciowym życiu.

O serialu
„Policjantki i Policjanci” to serial obyczajowy o pracy i życiu policjantów patrolujących ulice Wrocławia. W emitowanych obecnie odcinkach szesnastego sezonu występują: Mariusz Węgłowski, Alicja Dąbrowska, Paweł Monsiel, Paweł Kowalczyk, Anna Bosak, Paweł Okoński, Przemysław Puchała, Anna Kukawska, Renata Pałys, Paweł Palcat, Paweł Parczewski, Bogusław Kudłek, Wiesław Cichy, Małgorzata Kałuzińska, Aleksander Stasiewicz, Maja Frejtag, Marta Ormaniec. Ostatnio do obsady serialu dołączyli: Jakub Kucner jako lekarz pogotowia, Piotr Lawecki oraz Wojciech Sikora jako patrolowy partner Natalii - aspirant sztabowy Marek Korwicki.

Wróżbita Maciej dla pomponik.pl o swoim występie w serialu „Policjantki i Policjanci”:

  

Policjantki i Policjanci od poniedziałku do piątku o godz. 19:00 w Czwórce.

Komentarze