2022-05-05

„Asan” i Czadoman ścigani na starcie „Wielkiej ucieczki”

0

Wokalista zespołu Piersi i gwiazda disco polo pierwszymi uczestnikami programu. Niesamowita przygoda, emocje i duża dawka adrenaliny to pewnik dla wszystkich uczestników „Wielkiej ucieczki”. A przy okazji każdy ma szansę sprawdzić, czy w opałach można liczyć na pomoc przypadkowych osób napotkanych po drodze. Jak odnajdują się w tej nowej, nietypowej dla nich sytuacji Czadoman i Adam „Asan” Asanov? Pierwszy odcinek nowego programu Czwórki w niedzielę, 8 maja, o godz. 20:00.

Co czeka uciekinierów?
Ubrani w czerwone więzienne uniformy, pozbawieni komórek i pieniędzy - Czadoman i Adam „Asan” Asanov - uciekają przed trzema prowadzącymi-strażnikami. Na starcie, po opuszczeniu więziennej celi, mają tylko 20 minut przewagi, po których strażnicy ruszają za nimi furgonetką wyposażoną w sprzęt do tropienia uciekinierów. Z wyjątkiem dwóch wcześniej przygotowanych środków transportu uciekinierzy są zdani na wsparcie zwykłych ludzi - przechodniów czy kierowców, których pomoc jest im potrzebna, aby pokonać kolejne etapy drogi. Żadnym pojazdem nie mogą jednak poruszać się dłużej niż 20 minut. Nie wolno im też pozbywać się uniformów ani nadajnika, który wysyła ekipie tropiącej ich współrzędne GPS co 10 minut. Mogą za to raz wyłączyć sprzęt tropiący, aby zmylić strażników.

Pościg kończy się, gdy zbiegowie zostają schwytani lub jeśli uda im się uciekać przez cztery godziny. Przegrani muszą na końcu wykonać niewdzięczne zadanie, o jakie zakładają się ze stroną przeciwną na początku odcinka.

Kim są uciekinierzy?
Paweł Dudek jest jednym z najbardziej znanych wykonawców muzyki z pogranicza disco polo i dance. Twórca bije rekordy popularności w mediach społecznościowych. Jego największy przebój „Ruda tańczy jak szalona” ma 130 milionów wyświetleń na YouTube. Jest samoukiem. Grać i śpiewać nauczył się z praktyki. Przez jakiś czas pisał i próbował się odnaleźć w rocku. Jednak melancholijne ballady nie znajdowały poklasku. Wtedy wziął się za - jak mówi - „wesołe piosenki”. Ogromne zainteresowanie publiczności stworzoną przez niego postacią Czadomana sprawia, że jest chętnie zapraszany do mediów. Zatańczył w „Tańcu z Gwiazdami” i wystąpił w programie „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”, którego został zwycięzcą. Prywatnie jest wrażliwym, prostolinijnym i sentymentalnym chłopakiem. Lubi zabawę jednak nie stoi to w opozycji do bycia odpowiedzialnym ojcem i mężem.

Adam „Asan” Asanov to muzyk o bułgarsko-polskich korzeniach. Wychował się w Rzeszowie, gdzie mieszka do dziś. Od 2013 roku jest wokalistą zespołu Piersi. Zastąpił wtedy dotychczasowego wokalistę i lidera - Pawła Kukiza. Razem z zespołem wylansował jak dotychczas największy, nominowany do Fryderyków przebój „Bałkanica”. Wcześniej udzielał się także w zespole Haratacze jako wokalista, kompozytor i tekściarz. O sobie mówi, że od urodzenia jest niepokornym indywidualistą pochłoniętym tworzeniem. W Rzeszowie mieszka z żoną i dwójką dzieci, Mikołajem i Nadią.

Kto ich ściga?
Czadoman i Adam znają się od siedmiu lat. Mówią, że są przyjaciółmi, co w branży muzycznej jest rzadkością. To pokrewne dusze. Cenią się nawzajem nie tylko artystycznie, lecz także jako ludzie. W „Wielkiej ucieczce” ścigać ich będą twórcy kultowego youtube’owego kanału „Urbex History” - Jakub Stankowski, Konrad Niedziułka i Łukasz Dąbrowski - specjalizujący się w eksploracji opuszczonych, trudno dostępnych i tajemniczych obiektów. Ich internetowe relacje wideo notują nawet po kilka milionów wyświetleń, a ich wyprawy do Czernobyla i Fukushimy zostały nie tylko zarejestrowane przez nich na filmach, lecz także opisane w dwóch książkach ich autorstwa.

„Wielka ucieczka” od 8 maja w niedzielę o godz. 20:00 w Czwórce.

Komentarze