2021-11-05

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny”: Co ukrywają ofiary?

0

Oglądaj odcinki 534, 535, 536 i 537 od 8 do 11 listopada na antenie Czwórki. Co zaplanowali scenarzyści serialu „Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny”? Jakich emocji dostarcza w kolejnym tygodniu produkcja, która jesienią 2021 roku obchodzi jubileusz - pięć lat od premiery? Przeczytaj opisy i zobacz wideo po emisji na antenie stacji.

Oglądaj Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny online na polsatgo.pl.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 534
Jacek Rutkowski, syn znanego dewelopera, pada ofiarą brutalnej napaści - tajemniczy mężczyzna zatrzymuje jego samochód i otwiera do Jacka ogień ze strzelby. Chłopakowi cudem udaje się uciec. Z uwagi na znaczny majątek rodziny, policjanci zakładają, że może chodzić o próbę wymuszenia okupu. Deweloper chce zapewnić synowi ochronę, ale Jacek jest dziwnie niechętny i odtrąca wszelką pomoc od własnego ojca. Kryminalni obejmują chłopaka dyskretną obserwacją i odkrywają, że on sam zachowuje się dość podejrzanie.
Tomek Jawor namawia redaktora Werbowicza do przygotowania kolejnego felietonu, który ma zwabić poszukiwanego mordercę, Krzysztofa Czerwca, w pułapkę. Czerwiec jednak nie pojawia się w miejscu, gdzie wyczekuje na niego Jawor, bo sam przygotował inną niespodziankę.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 535
Jeden z uczestników kursu nurkowania nie wypływa spod wody podczas zajęć. Prokurator Janik nalega, by do sprawy przydzielono Krzyśka Kopczyka i Olę Latoszek. Kiedy Kopczyk dopytuje, po co wydział kryminalny przy sprawie, która wygląda na wypadek, słyszy w odpowiedzi, że jego ostatnia sprawa przed emeryturą powinna być łatwa i przyjemna.
Janik rzeczywiście pociągnął za odpowiednie sznurki i chce się definitywnie pozbyć Krzyśka ze służby. Kopczyk sam zresztą powoli składa broń i zaczyna się szykować do emerytury. W aucie topielca znajdują jednak z Olą niezarejestrowaną, nielegalną broń. Kiedy sprawdzają, kim była ofiara, okazuje się, że mężczyzna ma w internecie opinię oszusta, który wyłudzał pieniądze, a jego dziewczyna zniknęła bez śladu.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 536
Paulina Wach i Kuba Walczak zajmują się sprawą serii gwałtów na kobietach. Ofiary były uprowadzane, a następnie znajdowano je - pobite i w ciężkim stanie - w różnych punktach miasta. Po uważnej analizie zapisów z miejskiego monitoringu policjanci znajdują jeden punkt wspólny: każda z zaginionych dziewczyn została zagadnięta przez starszego pana, a potem poczęstowana przez niego jabłkiem. Kryminalni muszą odkryć tożsamość i motywacje tajemniczego emeryta.
Paulina rozpoczyna wielkie przygotowania do ślubu, a Kuba Walczak postanawia wreszcie podziękować Annie, znajomej z banku, dzięki której dostali wraz ze Słoniem kredyt na restaurację. Kolacja u Słonia wypada tak dobrze, że Kuba poczuje się w obowiązku przedłużyć ten przyjemny wieczór.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 537
Lilka pozostaje w rękach Czerwca. Niczego nieświadoma Daga jest przekonana, że jej przyjaciółka pojechała na długie wakacje z nowym chłopakiem, Michałem Raczkiem.
W pracy Górska bada razem ze Sławkiem Kłosem okoliczności śmieci Artura Mackiewicza. Część poszlak wskazuje na samobójstwo - Artur wyznał swojemu terapeucie, że myśli o tym, by ze sobą skończyć. Świadek zdarzenia jest jednak przekonany, że widział, jak ktoś wypycha Mackiewicza. W mieszkaniu ofiary kryminalni znajdują świeżo rozgrzebaną pościel i jednoznaczne dowody, wskazujące, że Artura tuż przed śmiercią odwiedzała kobieta. Górska i Kłos muszą odkryć, kim była kochanka denata.
Sławkowi coraz trudniej przychodzi walka z własnymi demonami, które ostatnio nękają go coraz mocniej…

Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny od poniedziałku do czwartku o godz. 20:30 w Czwórce.

Komentarze