2021-10-29

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny”: Kobiety w opałach

0

Oglądaj odcinki 530, 531, 532 i 533 od 1 do 4 listopada na antenie Czwórki. Co zaplanowali scenarzyści serialu „Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny”? Jakich emocji dostarcza w kolejnym tygodniu produkcja, która jesienią 2021 roku obchodzi jubileusz - pięć lat od premiery? Przeczytaj opisy i zobacz wideo po emisji na antenie stacji.

Oglądaj Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny online na polsatgo.pl.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 530
Na komendzie pojawia się przerażona Paulina Sikora. Kobieta zgłasza, że dzwoniła do niej córka, Ewelina. Dziewczyna padła ofiarą porwania i jest ranna, prawdopodobnie właśnie się wykrwawia. Kalicka i Jawor korzystają z namiaru na telefon dziewczyny, żeby ją odnaleźć, zanim będzie za późno. Na miejscu okazuje się, że na wytyczonym terenie mają do sprawdzenia kilkadziesiąt mieszkań. Sprawa wydaje się beznadziejna, ale na błyskotliwy pomysł wpadnie Ania Kropielnicka.
Werbowicz, stary redaktor „Kuriera Dolnośląskiego” przypomina sobie dalsze fakty z czasów, kiedy Czerwiec grasował na wolności. Ma dla Jawora ciekawe informacje, które mogą okazać się ważnym tropem. W oczach Baśki Kalickiej rewelacje Werbowicza są mocno naciągane, ale Jawor i tak postanawia za nimi pójść.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 531
W jeziorze znalezione zostają zwłoki Eweliny Figiel, młodej dziewczyny, która pracowała jako modelka body sushi - odpowiednio zamożni klienci zjadali z jej nagiego ciała kawałki japońskich przysmaków. Prowadzący sprawę Kopczyk i Latoszek odnajdują mistrza sushi, który ostatnio prowadził kolację z udziałem Eweliny. To była prywatna kolacja dla trzech biznesmenów. Jeden z nich szybko przyznaje, że na widok dziewczyny mieli ochotę spróbować nie tylko ułożonego na niej sushi.
Ola Latoszek przeżywa kryzys w relacji z Irkiem. Ostatnie wydarzenia spowodowały, że oboje muszą odpocząć od siebie. Krzysiek Kopczyk idzie na piwo z naczelnikiem Kubisem i przypadkowo wpadają na Janika. Tym razem Kopczyk nie wytrzyma widoku ironicznie uśmiechniętego prokuratora.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 532
Paulina martwi się nagłym zniknięciem Doroty, swojej przyjaciółki z czasów służby wojskowej. Bada jej przeszłość i odkrywa, że za czasów pracy w agencji ochrony Dorota była podejrzewana o kradzież znacznej sumy pieniędzy z konwoju bankowego. Teraz znowu zapadła się pod ziemię i nie ma z nią żadnego kontaktu.
Wach i Walczak zajmują się sprawą ciała kobiety, które zostało znalezione w furgonetce używanej do okradania kontenerów z odzieżą dla bezdomnych. Jak odkrywają kryminalni, za kradzieżami stała właścicielka sieci lumpeksów, która w ten sposób zdobywała świeży towar do sklepów. Zamordowana Ilona była jej pracowniczką. Świadkowie przyznają, że słyszeli, jak kobiety ostatnio ostro się starły.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 533
Sławek Kłos ciężko odchorowuje ostatnie spotkanie z żoną. Policjant wpadł w objęcia nałogu. Daga Górska kryje go w geście solidarności. Liczy na to, że Sławek przezwycięży trudny moment i dojdzie do siebie.
W pracy nad kolejną sprawą musi korzystać z pomocy Ani Kropielnickiej. Tym razem wezwanie pochodzi… z prosektorium, od doktor Pakulskiej. Patolożka przyjęła wieczorem ciało kobiety i następnego dnia rano odkryła ze zdumieniem, że w nocy ktoś już wykonał sekcję zwłok. Problem w tym, że prosektorium było wtedy zamknięte. Górska i Kropielnicka muszą odkryć, co takiego kryły zwłoki, że ktoś zaryzykował włamanie do kostnicy.

Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny od poniedziałku do czwartku o godz. 20:30 w Czwórce.

Komentarze