2021-10-11

„Policjantki i Policjanci”: Kłamstwo ma krótkie nogi

0

Oglądaj odcinki 821, 822, 823, 824 i 825 od 18 do 22 października na antenie Czwórki. Jakie sprawy mają do rozwiązania funkcjonariusze? Co dzieje się w ich życiu prywatnym? Czym tym razem zaskakują widzów bohaterowie serialu „Policjantki i Policjanci”? Przeczytaj opisy i zobacz wideo po emisji na antenie stacji.

Oglądaj Policjantki i Policjanci online na polsatgo.pl.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 821
Góral pomaga Szymonowi stanąć na nogi. Praca może być dobrym sposobem na pozbycie się złych myśli, dlatego prosi komendanta Witackiego, by przywrócił Zielińskiego do służby. Dzięki temu patrol siódmy wyrusza do pracy w stałym składzie. Pierwsze wezwanie dotyczy wandalizmu. Na miejscu okazuje się, że agresywna kobieta demoluje podjazd domu jednorodzinnego. Na widok policji zaczyna uciekać, ale funkcjonariuszom udaje się schwytać sprawczynię zamieszania. Podczas przesłuchania kobieta wyznaje, że wpadła w furię, bo zdradził ją mąż, a dom, przy którym została złapana należy do jego kochanki. Szymon i Góral wracają, by porozmawiać z właścicielką domu, ale kobieta twierdzi, że jest szczęśliwą mężatką i nie ma żadnego romansu. Policjantom pozostaje przesłuchać męża sprawczyni zniszczeń, w nadziei, że ta rozmowa przyniesie wyjaśnienie.
Tego dnia Bachleda i Zieliński będą jeszcze musieli zająć się sprawą skradzionego na pogrzebie klejnotu po zmarłej babci. Policjanci trafiają w sam środek kłótni rodzinnej podczas domowej stypy. Interwencja patrolu okazuje się jednak zbędna, bo najstarszy w rodzinie rozwiązuje problem samodzielnie.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 822
Ania pomaga chorej koleżance. Niestety mama koleżanki oskarża córkę Leny o kradzież i wzywa policję. Zgłoszenie dostaje patrol piąty i Lena jest mocno zakłopotana, że jej dziecko wpadło w takie tarapaty. Tymczasem Ania, która ma podejrzenia, że koleżanka jest podtruwana przez własną matkę, naprowadza policjantów na ważny trop. Czyżby kolejny raz córka aspirant sztabowej Kamińskiej udowodniła swoje detektywistyczne zdolności?
Działkowiczka Halina również pragnie się wykazać i zawiadamia o kolejnej aferze. Tym razem chodzi o bezczeszczenie zwłok. Na miejscu policjanci dowiadują się, że nie chodzi o zwłoki, lecz być może o poniemiecki skarb. Policjanci, którym ciężko zachować powagę, z dystansem podchodzą do rewelacji Halinki. Jednak w toku śledztwa okazuje się, że wścibska działkowiczka zapobiegła realnej tragedii.
Witacki, który odnalazł żonę, próbuje uzyskać od niej jakieś wyjaśnienia. Okazuje się, że kobieta nie jest gotowa na taką rozmowę. Komendant jest zniecierpliwiony.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 823
Para młodych ludzi zgłasza kradzież auta. Pożyczyli je sobie bez wiedzy rodziców i teraz desperacko poszukują pomocy. W toku sprawy wychodzi na jaw, że powodem kradzieży samochodu jest pakunek, który się w nim znajdował, a w sprawę zamieszani są niebezpieczni dealerzy.
Kolejne wezwanie przychodzi z jednego osiedli mieszkaniowych. Ktoś wyrzuca przez balkon różne przedmioty. Okazuje się, że na balkonie zamknięta jest naga kobieta. Podczas interwencji policjanci znajdują właściciela mieszkania, pojawia się też jego żona i robi się naprawdę gorąco.
Natalia podczas rozmowy z Juliuszem wpada na pomysł, jak pocieszyć swojego narzeczonego. Juliusz niewłaściwie odczytuje zamysł Natalii i dochodzi do nieporozumienia...

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 824
Po drodze do pracy Szymon natyka się na rozbity samochód. W aucie widzi dwóch nieprzytomnych chłopaków i wzywa pomoc. Kiedy karetka zabiera ofiary wypadku, Zieliński rozpoczyna oględziny i znajduje dużą ilość narkotyków przygotowanych do sprzedaży. Podczas przesłuchania młodzi ludzie mówią, że nie mieli pojęcia o narkotykach w bagażniku. Tego samego dnia przychodzi zgłoszenie o rabunku i napaści na starszą kobietę. Okazuje się, że to wezwanie łączy się z wcześniejszą interwencją. Policjanci nie zdają sobie sprawy, z jak niebezpieczną grupą przestępczą mają do czynienia. Wkrótce dojdzie do spotkania z przedstawicielami mafii i ich nieobliczalnym szefem.
Asia dzwoni do Szymona i umawia się z nim na spotkanie. Zieliński jest przekonany, że żona chce się z nim pojednać. Czy jego nadzieje się spełnią?

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 825
Na komendę przychodzi zgłoszenie o napadzie i strzelaninie w kantorze. Na miejsce rusza patrol piąty. Postrzelony właściciel zostaje zabrany przez sanitariuszy, a Białach i Kamińska przesłuchują pracownicę, która pokazuje ważny dowód pozostawiony przez złodziei. Wkrótce, dzięki nagraniom z monitoringu, policjanci znajdują też samochód sprawców napadu. W toku śledztwa okazuje się, że skok był zemstą za dawne nieporozumienia.
Kolejne wezwanie pochodzi od niezadowolonego konsumenta. Mężczyzna zgłasza próbę oszustwa, bo nie działa zakupiona przez niego… czarodziejska różdżka! Jak policjanci poradzą sobie z taką sprawą?
Szulc przez cały dzień próbuje porozmawiać z Leną, ale ona jest ciągle zajęta. W końcu postanawia zjawić się u niej wieczorem. Jednak to nie Lena otwiera drzwi mieszkania. Szulc jest mocno zawiedziony.

Policjantki i Policjanci od poniedziałku do piątku o godz. 19:00 w Czwórce.

Komentarze