2021-10-08

„Policjantki i Policjanci”: Trudne związki i dobro dzieci

0

Oglądaj odcinki 816, 817, 818, 819 i 820 od 11 do 15 października na antenie Czwórki. Jakie sprawy mają do rozwiązania funkcjonariusze? Co dzieje się w ich życiu prywatnym? Czym tym razem zaskakują widzów bohaterowie serialu „Policjantki i Policjanci”? Przeczytaj opisy i zobacz wideo po emisji na antenie stacji.

Oglądaj Policjantki i Policjanci online na polsatgo.pl.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 816
Patrol numer pięć zostaje wezwany do awantury domowej. Na miejscu uczestnicy zajścia nie przyznają się do użycia przemocy. Lena ma jednak pewne podejrzenia. Nie może uwierzyć, że potencjalna ofiara broni swojego agresywnego męża. Niestety policjanci mają związane ręce, bo brakuje dowodów w tej sprawie. W toku śledztwa wychodzą na jaw inne niepokojące szczegóły, a w dodatku w całą historię nieszczęśliwie zamieszane jest dziecko toksycznego małżeństwa. Tego dnia pojawia się jeszcze zgłoszenie w sprawie podejrzenia o pedofilię. Na szczęście podczas interwencji okazuje się, że to tylko zbieg kilku nieszczęśliwych pomyłek i nie doszło do żadnego przestępstwa. Ania, córka Leny, po usunięciu wyrostka, zostaje w domu. Niestety, nadal stara się zrealizować swój plan, w przekonaniu, że jej rodzice powinni być znowu razem. Ucieka się do podstępu, czym udaremnia kolejną randkę swojej mamy. W konsekwencji to Szulc oskarża Lenę o kłamstwo.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 817
Na szkolnym podwórku zostaje znaleziona pobita nastolatka. Dyrektorka liceum podejrzewa ojca uczennicy, ponieważ widziała ich poranną kłótnię pod szkołą. Patrol z innej komendy interweniował już w tej sprawie i zabrał ojca spod budynku. Dodatkowo okazuje się, że młodociana ofiara pobicia jest we wczesnej ciąży. Na miejscu Darek znajduje narzędzie przestępstwa, które chwile później znika mu sprzed nosa. W toku śledztwa policjanci muszą przesłuchać innych uczniów, a także nauczycieli. Kilku z nich jest zamieszanych w tę skomplikowaną sprawę. Tymczasem strażnik miejski Roman po raz kolejny spotyka piękną kwiaciarkę. Próbuje ukryć przed Matyldą fakt, że kwiaciarka nadal prowadzi nielegalną sprzedaż. Jednak Matylda odkrywa spisek i próbuje wyciągnąć konsekwencje podczas patrolu. Lekarze nie dają narzeczonemu Natalii nadziei na wyzdrowienie. Tymczasem w szpitalu, w którym leży Arek, pojawia się nieznany nikomu znachor. Mężczyzna zaczepia zrozpaczoną Natalię. Wyjaśnia, że zajmuje się pacjentami w najcięższym stadium raka. Policjantka nie daje się przekonać do jego niekonwencjonalnych metod i nie chce kontynuować rozmowy.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 818
Patrol siódmy chwilowo pracuje w zmienionym składzie - Góralowi towarzyszy na służbie Białach. Policjanci już na początku mają problem z radiowozem. Przebita opona uniemożliwia im stawienie się na pierwsze wezwanie. Tymczasem pojawia się nowe zgłoszenie z okolicy, w której utknęli. Chodzi o napaść z bronią w ręku. Miłosz i Mikołaj biegną na miejsce. W kawiarni znajdują dwie przestraszone kobiety, które były świadkami napadu. Zamaskowany mężczyzna ukradł cały tygodniowy utarg. Kasjerka twierdzi, że w złodzieju rozpoznaje stałego klienta kawiarni. Policjanci muszą sprawdzić ten trop, pomimo braku służbowego auta. Juliusz pojawia się przy radiowozie i odkrywa, że problemem nie jest już tylko uszkodzona jedna opona, ale brak czterech kół. Policjant ma za zadanie znaleźć zgubę i całkiem nieźle się spisuje. W środku dnia na komendę przychodzi mężczyzna, który chce zgłosić zaginięcie żony. Chwilę później sprawa się wyjaśnia, bo u policjantów zjawia się poszukiwana kobieta. Góral ma złe przeczucia co do swojego policyjnego partnera Szymona, który powinien być właśnie na urlopie z żoną. Próbuje dodzwonić się do Zielińskiego, ale ten nie odbiera telefonów. Po dniu służby Miłosz w towarzystwie Białacha postanawia sprawdzić mieszkanie Zielińskiego. Niestety jego złe przeczucia się potwierdzają, policjanci pojawiają się w ostatniej chwili.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 819
Ania nie rezygnuje ze swoich planów i nadal próbuje sprawić, by jej rodzice znowu się zeszli. Razem z Konradem organizuje potajemnie wieczorną randkę niespodziankę. Czy Lena da się w końcu przekonać? Tymczasem na komendzie pojawia się młoda kobieta, która zgłasza zaginiecie swojej współlokatorki. Poszukiwana nie wróciła z imprezy w nocnym klubie. Patrol piąty rozpoczyna śledztwo od miejsca, w którym kobieta była widziana po raz ostatni. Na monitoringu z klubu policjanci wychwytują potencjalnego podejrzanego, a niedaleko klubu zostaje znaleziona poszukiwana dziewczyna, pobita do nieprzytomności. W toku śledztwa pojawiają się nowi podejrzani - wszyscy związani z agencją modelingową, w której pracowała ofiara. Witacki dostaje telefon z Ośrodka Pomocy Społecznej. Dyrektor tej instytucji zawiadamia komendanta, że pojawiła się tam osoba przypominająca jego żonę. Komendant rusza na miejsce. Czy będzie to finał jego poszukiwań?

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 820
Arek znika ze szpitala. Natalia ma podejrzenia, że jej narzeczony został przekonany przez poznanego w szpitalu znachora i udał się na jego tajemniczą farmę. Policjantka musi odnaleźć to miejsce. Niestety sprawa jest o tyle skomplikowana, że szarlatan postarał się zatrzeć wszelkie ślady swojej szemranej działalności. Tymczasem na patrolu z Wojtkiem Natalia musi zająć się zgłoszeniem o pobitej kobiecie. Sąsiad znalazł ją nieprzytomną w jej mieszkaniu, ale nie potrafi udzielić żadnych pomocnych informacji, a jednocześnie brak świadków zdarzenia. W mieszkaniu ofiary policjanci odkrywają, że udzielała ona językowych korepetycji dorosłym. Rozpoczynają się poszukiwania uczniów jako potencjalnych podejrzanych. Tego samego dnia do Natalii dzwoni wujek w sprawie kradzieży paliwa na parkingu, na którym pracuje starszy mężczyzna. Okazuje się, że grupa wyrostków kradnie benzynę z zaparkowanych w tym miejscu samochodów. Podczas interwencji policjanci ratują nie tylko zawartość baków, ale przede wszystkim zdrowie młodocianych złodziei.

Policjantki i Policjanci od poniedziałku do piątku o godz. 19:00 w Czwórce.

Komentarze