2021-10-08

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny”: Błędy młodości

0

Oglądaj odcinki 518, 519, 520, 521 od 11 do 14 października na antenie Czwórki. Co zaplanowali scenarzyści serialu „Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny”? Jakich emocji dostarcza w kolejnym tygodniu produkcja, która jesienią 2021 roku obchodzi jubileusz - pięć lat od premiery? Przeczytaj opisy i zobacz wideo po emisji na antenie stacji.

Oglądaj Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny online na polsatgo.pl.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 518
Policjanci z podwrocławskiej miejscowości odnajdują Piotrka Małachowskiego, nastolatka, który zniknął z domu, nie zawiadamiając matki. Chłopak twierdzi, że jego nieobecność to zwykły wygłup, ale kryminalni odkrywają, że dokładnie tego samego dnia - i niemal w tym samym miejscu, gdzie znaleziono zaginionego - samobójstwo popełnił Joachim, kolega Piotrka. Teraz muszą ustalić, czy te dwa wydarzenia są powiązane. Tropy wskazują na wakacyjny obóz paramilitarny, gdzie obaj chłopcy spędzali letnie tygodnie. Kiedy kryminalnym wydaje się, że zbliżają się do prawdy, Piotrek nieoczekiwanie znowu znika. Policjantom pomaga w sprawie nowa techniczka - Ania Kropielnicka, która dołączyła do zespołu. Śledztwa kryminalne to dla delikatnej dziewczyny spore wyzwanie, ale Ania szybko ujawnia upór i talenty, które pozwolą rozwiązać niejeden problem.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 519
Ola ciężko przeżywa decyzję o rezygnacji z adopcji Sandry, do której zmusiła ją szantażem Mariola. Krzysiek Kopczyk, chcąc pomóc partnerce, wpakowuje się w jeszcze większe tarapaty i teraz musi skorzystać z pomocnej dłoni, którą wyciąga do niego prokurator Janik. Kopczyk dobrze wie, że u Janika nie ma nic za darmo. Krzysiek dostaje do poprowadzenia sprawę napaści na znaną influencerkę, Lenę Mink. Partner dziewczyny został poturbowany, a samej Lenie skradziono psa. Kopczyk, który słabo porusza się w meandrach świata social mediów raz po raz pakuje się na kolejne miny. Latoszek musi zebrać się w sobie, wrócić na komendę i wesprzeć go w śledztwie. Niespodziewanej pomocy udzieli im Sandra.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 520
W wyniku oryginalnych pomysłów zaręczynowych Głowackiego Paulina Wach spędza kilka dni w szpitalu. Przy kolejnej sprawie Walczak ma pracować razem ze Sławkiem Kłosem. Panowie we dwójkę zajmują się wyjaśnieniem okoliczności zgonu Kuby Stankowskiego, młodego chłopaka śmiertelnie porażonego paralizatorem. Jak ustalają policjanci, denat miał dość bogatą kartotekę i spore długi. Siostra zmarłego, Maria, przekonuje policjantów, że Kuba chciał zmienić swoje życie na lepsze. Jeżeli zadłużył się, to dlatego, że zbierał na protezę nogi dla niej. U Walczaka pojawia się Anna Warecka z banku, w którym Kuba ze Słoniem złożyli wniosek kredytowy. Ostrzega Walczaka, że restaurację czeka kontrola, której celem jest zweryfikowanie ich biznesplanu.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 521
Dagmara Górska zostaje przydzielona do kolejnej sprawy ze Sławkiem Kłosem. Wspólnie wyjaśniają okoliczności śmierci 17-letniego Antka, który został ciężko pobity na ulicy. Przy chłopaku technicy znaleźli niewielką ilość narkotyków i tym tropem idą kryminalni, sądząc, że chodzi o nieudane rozliczenie z dilerem. Drugi ślad prowadzi do zespołu muzycznego, w którym grał Antek. Chłopak ostatnio skłócił się z kolegami z zespołu, poszło o poziom artystyczny, z którego Antek był niezadowolony. Lilka, współlokatorka Dagi, nie zrezygnowała z planów podboju serca Michała Raczka, aktora, którego poznała przez Kasperskiego. Raczek wydaje się być jednak wyjątkowo odporny na wdzięki Lilki. Samotnie spędza wieczory w swoim mieszkaniu - a w związku z tym Robert Kasperski będzie miał dla niego ciekawą propozycję.

Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny od poniedziałku do czwartku o godz. 20:30 w Czwórce.

Komentarze