2021-09-19

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny”: Pogrzeb i... seks

0

Oglądaj odcinki 506, 507, 508 i 509 od 20 do 23 września na antenie Czwórki. Co zaplanowali scenarzyści serialu „Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny”? Jakich emocji dostarcza w kolejnym tygodniu produkcja, która jesienią 2021 roku obchodzi jubileusz - pięć lat od premiery? Przeczytaj opisy i zobacz wideo po emisji na antenie stacji.

Oglądaj Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny online na polsatgo.pl.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 506
Podkomisarz Kłos pomaga Januszowi Wojtali rozwikłać nietypową zagadkę. W okolicznych lasach znaleziono zwłoki trzech starszych panów. Wszyscy byli ubrani w odświętne garnitury. Patolożka, dr Pakulska błyskawicznie orientuje się, że denaci byli już profesjonalnie przygotowani do pochówku.
W ten sposób policjanci odkrywają, że wpadli na trop wyjątkowo makabrycznej kradzieży z domu pogrzebowego. Sprawa szybko się jednak komplikuje, kiedy Bolek zdejmuje odciski palców i ustala, że jeden z denatów nie był tym, za kogo oficjalnie się podawał.
Starszy pan to tak naprawdę Marian Rzeczycki, niegdyś groźny i brutalny przestępca, znany pod pseudonimem Druciarz. Kilkanaście lat temu zapadł się pod ziemię, a policja nie mogła wpaść na jego ślad. Teraz okazuje się, że interesuje się nim wiele podejrzanych osób.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 507
Bogumiła Sośnierz znajduje we własnym domu roznegliżowane zwłoki męża. Ola Latoszek i Krzysiek Kopczyk, którzy zajmują się sprawą, ustalają, że denat korzystał z portali z anonsami seksualnymi, gdzie poznawał partnerów obojga płci. Potwierdzają, że w dniu śmierci również był umówiony z kimś o pseudonimie „MaksPejcz”. Teraz to Krzysiek musi wcielić się w rolę zainteresowanego i spróbować nakłonić podejrzanego do wizyty.
Tymczasem prokurator Janik coraz mocniej dociska Krzyśka. Stary policjant ma kiepskie wyniki testów kondycyjnych i Janik grozi mu zwolnieniem ze służby. Jeżeli Kopczyk chce pozostać policjantem, ma znaleźć jakieś brudy obciążające wydział kryminalny.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 508
Prokurator Jagiełło zostaje zaatakowany w budynku komendy. Napastnik, Andrzej Korda, bierze go za zakładnika i domaga się, żeby kryminalni przeanalizowali jeszcze raz dowody w sprawie jego syna, Macieja, który dostał wyrok za zabójstwo prostytutki.
Andrzej Korda twierdzi, że śledztwo przeprowadzono niedbale, a jego syn jest niewinny. Wach i Walczak muszą działać szybko, bo życie Jagiełły jest zagrożone. W krótkim czasie, jaki mają do dyspozycji, udaje im się potwierdzić, że mężczyzna faktycznie może mieć rację.
Kuba Walczak zostaje wysłany do okolicznej szkoły w celu przeprowadzenia pogadanki dla uczniów. Nie orientuje się, kiedy jeden z uczniów wykrada mu policyjną odznakę. Następnego dnia Walczak kompromituje się przy próbie aresztowania jednego z bandziorów i musi odszukać chłopca, który wystawił go na pośmiewisko.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 509
Bolek Kowalski zostaje - jak zwykle - zerwany w środku nocy do kolejnego trupa znalezionego w parku. Już na miejscu okazuje się, że zgłoszenie było nieścisłe. Nie zastaje nieboszczyka, ale krwawe ślady na trawie sugerują, że naprawdę doszło tu do brutalnej napaści na kobietę, być może połączonej z gwałtem.
Po uważnej analizie śladów Kowalski tworzy sobie wizję tego, co się wydarzyło w nocy. Problem w tym, że prokurator Janik nie zamierza podejmować czynności śledczych na podstawie mglistych wizji Bolka. Dopóki nie ma trupa, nie ma postępowania.
Bolek jest przekonany, że ofiara mogła zostać uprowadzona przez gwałciciela i policjanci powinni szukać jej natychmiast. Zdesperowany, sam rusza do akcji, wspierany duchem przez Julię Pakulską. Rzecz jasna, wpakuje się w grubą kabałę, ale pomoc przyjdzie z najmniej spodziewanej strony.

Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny od poniedziałku do czwartku o godz. 20:30 w Czwórce.

Komentarze