2021-09-19

„Policjantki i Policjanci”: Sieć kłamstw, nieletni w tarapatach

0

Oglądaj odcinki 801, 802, 803, 804 i 805 od 20 do 24 września na antenie Czwórki. Jakie sprawy mają do rozwiązania funkcjonariusze? Co dzieje się w ich życiu prywatnym? Czym tym razem zaskakują widzów bohaterowie serialu „Policjantki i Policjanci”? Przeczytaj opisy i zobacz wideo po emisji na antenie stacji.

Oglądaj Policjantki i Policjanci online na polsatgo.pl.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 801
Z domu jednorodzinnego znika dwójka dzieci. Zrozpaczony ojciec zawiadamia policję. Na miejscu pojawia się również rozwiedziona z nim matka rodzeństwa. Kobieta oskarża o całe zdarzenie nową żonę swojego eksmałżonka.
Pojawia się też nowy trop w sprawie. Okazuje się bowiem, że od kilku dni dom obserwował tajemniczy mężczyzna. Zadaniem patrolu piątego jest odnaleźć tego człowieka i sprawdzić, czy ma on coś wspólnego z zaginięciem dzieci.
Asia Zielińska bardzo emocjonalnie podchodzi do śledztwa, tymczasem Lena zachowuje zimną krew. Nieoczekiwanie pomaga im Gosia Witacka i to dzięki jej wnikliwości policjantki ratują życie młodym zaginionym.
Witacki zaprasza na komendę Mikołaja Białacha. Chce podziękować byłemu policjantowi za ostatnią pomoc, jednocześnie ma dla niego nietypową propozycję.
W gabinecie komendanta po służbie pojawia się Asia. Jest zdecydowana na ostateczny krok i na biurku Witackiego kładzie swoje wypowiedzenie.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 802
Na komendzie pojawia się rozgorączkowana kobieta, która na swojej działce wyśledziła przestępców. Stawia na nogi patrol szósty i zarządza wycieczkę na ogródki działkowe. Chociaż para policjantów jest nieco sceptyczna, na miejscu okazuje się, iż prawdopodobnie mają do czynienia z młodocianą grupą przestępczą. Niestety młodzieży udaje się uciec. Jeden z tropów odkrytych na miejscu prowadzi do domu pani prokurator, inny zaś do członka narkotykowego gangu, odsiadującego właśnie wyrok w więzieniu.
Tego dnia Wojtek i Natalia uczestniczą w interwencji w jednej z wrocławskich szkół. Nastolatka zamyka się w kantorku wuefisty i grozi, że sobie coś zrobi. Do akcji wkracza Natalia, która umiejętnie opanowuje sytuację i pomaga roztrzęsionej dziewczynie.
Na miejscu, w którym skoczył Krzysztof Zapała, zostaje odnaleziona jego ślubna obrączka. Patrol szósty przekazuje znalezisko na ręce zrozpaczonej Drawskiej.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 803
Asia Zielińska oznajmia mężowi, że zrezygnowała z pracy. Szymon nie może zrozumieć tej decyzji. Dochodzi między nimi do porannej kłótni.
Na patrolu Szymon i Góral dostają zgłoszenie o zaginięciu chłopca. Matka oskarża ojca dziecka. Mężczyzna ma problemy z alkoholem i niedawno został wyrzucony przez nią z domu. W międzyczasie na miejscu pojawia się podejrzany i od razu przyznaje się do porwania syna. Niestety podczas nocnych hulanek zgubił dziecko i teraz prosi o pomoc. Mężczyźnie z trudem udaje się odtworzyć odwiedzone minionej nocy miejsca. Aby znaleźć zaginionego malucha, policjanci muszą ruszyć tropem nocnych libacji.
Na komendzie pojawia się człowiek oszukany przez fryzjerkę. Zainwestował w sieć zakładów, pożyczył sporą sumę i nie odzyskał ani grosza. W trakcie śledztwa okazuje się, że jest więcej osób oszukanych w ten sposób, a winna rozpłynęła się w powietrzu. Policjanci muszą znaleźć sposób na dorwanie oszustki.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 804
Białach wraca na komendę. Zostaje przydzielony do patrolu Leny Kamińskiej. Policjantka będzie musiała zmierzyć się z legendą Mikołaja. Na początek dostają wezwanie do awantury w szpitalu. Na miejscu zastają szarpiące się kobiety. Obie twierdzą, że są narzeczonymi jednego z pacjentów. Lena łagodzi i wyjaśnia sytuacje.
Do tego samego szpitala zostaje przywieziona dziewczynka z silnym zatruciem. Okazuje się, że to nie pierwszy taki przypadek, a wszystkie dzieci trafiły tutaj z jednego z wrocławskich przedszkoli. Białach postanawia sprawdzić placówkę. Sprawa okazuje się mieć kryminalne podłoże, w śledztwie zaś pomoże lekarz, znajomy Mikołaja z Uroczyska.
Konrad, były mąż Leny, ponownie odwiedza córkę. Tym razem zabiera Anię na wypad na rolki. Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie to, że zrobił to w czasie kiedy dziewczyna powinna być w szkole. Lena nie jest zachwycona nagłym pojawieniem się Konrada w ich życiu. Uważa, że eksmąż będzie miał zły wpływ na Anię.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 805
Natalia odwiedza Arka w szpitalu. Narzeczony jest zrezygnowany, nie widzi dla siebie nadziei. Natomiast policjantka znajduje w sobie ducha walki i nie chce pozwolić na śmierć ukochanego. Opowiada o eksperymentalnej metodzie leczenia, o której wyczytała w Internecie. Teraz będzie trzeba zdobyć na nią pieniądze.
Na komendzie pojawia się zrozpaczona kobieta. Jej córka próbowała popełnić samobójstwo. Twierdzi, że podżegał ją do tego jej chłopak. Chce, aby policjanci to sprawdzili. Inny trop w tej sprawie prowadzi wprost do organizatorów konkursu piękności. Policjanci muszą przeniknąć w ich struktury, żeby zweryfikować swoje podejrzenia. Z pomocną dłonią przychodzi Witacki. Organizuje bezpośrednie dojście, a Natalia staje się jedną z uczestniczek konkursu.
Roman kolejny raz pakuje się w kłopoty. Tym razem próbuje wystawić mandat mężczyźnie za niesprzątanie po swoim pupilu. Gdyby nie waleczna Matylda, nowy strażnik miejski skończyłby z podbitym okiem.

Policjantki i Policjanci od poniedziałku do piątku o godz. 19:00 w Czwórce.

Komentarze