2021-09-12

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny”: Trup za trupem

0

Oglądaj odcinki 502, 503, 504 i 505 od 13 do 16 września na antenie Czwórki. Co zaplanowali scenarzyści serialu „Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny”? Jakich emocji dostarcza w kolejnym tygodniu produkcja, która jesienią 2021 roku obchodzi jubileusz - pięć lat od premiery? Przeczytaj opisy i zobacz wideo po emisji na antenie stacji.

Oglądaj Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny online na polsatgo.pl.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 502
Policjanci otrzymują anonimowe wezwanie do opuszczonego magazynu, gdzie znajdują związanego i rannego Konrada Modrego. Chłopak tłumaczy, że padł ofiarą porwania, którego sprawcy usiłowali wymusić od jego rodziców znaczny okup. Kiedy kryminalni jadą do domu Modrych, nie zastają ich... a przynajmniej tak im się wydaje, dopóki w piwnicy nie dokonają makabrycznego odkrycia.
Wszystko wskazuje na to, że tajemniczy porywacze zamordowali Modrych przy próbie odebrania okupu. Jedynym członkiem rodziny, którego kryminalni nie mogą namierzyć, jest brat Konrada, Bartek Modry - i to wokół niego skupia się śledztwo.
Lilka martwi się o Marka i Staszka. Paczka, którą wysłała Markowi do więzienia, wróciła pod adres nadawcy.
Daga obiecuje się dowiedzieć, czy wszystko u braci Gawlików w porządku i jak sobie radzą w nowej sytuacji.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 503
Pod miastem znalezione zostają zwłoki Witka Kucharka, reżysera filmów akcji. Twarz mężczyzny została zmasakrowana, śmierć musiała nastąpić w wyniku brutalnego pobicia. W toku śledztwa Kopczyk i Latoszek odkrywają, że Kucharek nie prowadził się najlepiej - w jego mieszkaniu znajdują narkotyki, a w kartotece sprawę o gwałt.
Dziewczyna, która oskarżyła Kucharka, opowiada, że w sądzie reżyser tłumaczył się w absurdalny sposób - zeznał, że to ktoś bardzo podobny podszywa się pod niego. Policjanci przekonują się, że w tej grubymi nićmi szytej historii może być ziarno prawdy.
Ola Latoszek przygotowuje się z Irkiem Budką do rozpoczęcia szkolenia przedadopcyjnego. Boi się tylko, jak zareaguje Kubis, kiedy usłyszy, że chce zaadoptować Sandrę, córkę gangstera, którego sama zastrzeliła.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 504
W sercu miasta, w biały dzień dochodzi do strzelaniny. Trzydziestoletni mężczyzna, Wojciech Ciemniak, otwiera ogień do przypadkowych przechodniów. Dwie osoby zostają ciężko ranne; potem jednak sprawca sam oddaje się w ręce policji.
Wach i Walczak próbują przesłuchiwać zatrzymanego, ale ten nie chce z nimi rozmawiać. Kryminalni zakładają, że masakra to efekt załamania psychicznego Ciemniaka, ale odkrywają, że sprawa ma drugie dno. Dwóch postrzelonych mężczyzn to wcale nie były przypadkowe osoby - znali się już wcześniej, a w komputerze Ciemniaka są dowody, że obserwował ich od dłuższego czasu.
Kuba Walczak wpada na genialny pomysł, jak rozwiązać kłopoty swojego przyjaciela, Słonia. Skoro żadna restauracja nie chce go zatrudnić, to należy założyć własną.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 505
Kryminalni badają okoliczności zniknięcia Alicji Twardosławskiej, które zgłosił jej syn Antek. Rodzice chłopaka rozwiedli się jakiś czas temu i Alicja mieszkała sama, ale syn utrzymywał z nią kontakt. Od kilku dni mama nie pojawiła się w mieszkaniu. Sprawa wydaje się jeszcze bardziej tajemnicza, kiedy Jawor i Górska ustalają, że Twardosławska kłamała na temat miejsca swojego zatrudnienia.
Niedługo potem jej ciało zostaje znalezione w wynajętym mieszkaniu. Policjanci nie mają wątpliwości, że Alicja pracowała tam jako prostytutka. Ta wiadomość jest szokiem dla syna ofiary. Kryminalni muszą zbadać, który z klientów Alicji mógł ją zamordować.
Jawor równolegle próbuje prześwietlić Krzysztofa Czerwca, mordercę osadzonego we wrocławskim więzieniu. Czerwiec słynął z tego, że lubił mordować garotą - a w ostatnim czasie wyjątkowo często odwiedzał go Robert Kasperski.

Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny od poniedziałku do czwartku o godz. 20:30 w Czwórce.

Komentarze