2021-06-05

„Obserwowani” - odcinek 1: Co się dzieje w Helmand?

0

Kapral Shaun Emery zostaje uniewinniony od zarzutu zabicia bezbronnego taliba. Po odbyciu kary sześciu miesięcy więzienia, sąd apelacyjny uznaje dowody przeciwko żołnierzowi za niewystarczające. Kiedy świętuje zwycięstwo, jego adwokatka - Hanna Roberts nagle wychodzi z przyjęcia. Jej klient idzie za nią... Co skłoniło ich do niekonwencjonalnego zachowania? Jakie niespodzianki czekają na widzów w 1. odcinku serialu „Obserwowani” w Czwórce?

Emery i Roberts całują się w ciemnym zaułku, po czym kobieta wraca autobusem do domu. Jednak nagranie z kamer miejskiego monitoringu pokazuje, jak kapral napada na swoją prawniczkę i ją uprowadza samochodem! Policja wszczyna postępowanie wyjaśniające w tej sprawie, a niedawno wypuszczony na wolność mężczyzna znowu ma kłopoty.

Oficer Rachel Carey zostaje wezwana na miejsce porwania. Emery zostaje aresztowany, ale w jego pojeździe nie znaleziono jakichkolwiek śladów prawniczki Roberts. W siedzibie policji zatrzymany sierżant ogląda nagranie z kamer, ale gwałtownie zaprzecza, że ma coś wspólnego ze zniknięciem kobiety. Twierdzi, że obraz z kamer jest fałszywy.

Carey postanawia odnaleźć adwokatkę i zbadać kulisy domniemanego przestępstwa. Jakie kroki podejmie ambitna funkcjonariuszka?

„Obserwowani” w sobotę od godz. 20:00 w Czwórce.

Komentarze