O serialu

Czy żyjemy już w świecie Big Brothera? Czy możemy jeszcze wierzyć w to, co widzimy? Czy opleceni siecią monitoringu jesteśmy bezpieczni? Czemu ufać poszukując prawdy - ludzkiej pamięci, relacjom świadków, autorytetowi kluczowych instytucji czy nagraniom z rejestratorów wideo? Czy spektakularny rozwój technologii może okazać się koszmarną pułapką?

 

Akcja ośmioodcinkowego serialu - inspirowanego coraz bardziej palącymi dziś pytaniami o problem powszechnej inwigilacji, dezinformacji oraz uprawnień służb specjalnych - rozgrywa się we współczesnym Londynie.

 

Shaun Emery (Callum Turner), żołnierz skazany za zabicie jeńca w Afganistanie, wychodzi z więzienia po głośnej rozprawie apelacyjnej, podczas której jego adwokat podważa kluczowy dowód, jakim było nagranie z kamery taktycznej. Wieczorem Shaun świętuje z przyjaciółmi i nie może się doczekać następnego dnia, który ma spędzić z córeczką, ale jego plany zostają brutalnie przekreślone, gdy policja dostaje pewne nagranie z miejskiego monitoringu. Emery zostaje aresztowany.