2020-03-09

Znakomite wyniki oglądalności serialu „Święty” w Czwórce

0

Nowość stacji w pierwszym tygodniu emisji oglądało średnio 1,6 mln osób. W paśmie serialu „Święty” - od poniedziałku do czwartku o godz. 20:00 - Czwórka była trzecią najchętniej oglądaną telewizją, a w grupie komercyjnej - czwartą.

Oglądaj serial „Święty” online na IPLA.TV.

Jeszcze lepiej w konkurencji z największymi polskimi stacjami Czwórka wypadła wśród widowni, należącej do tzw. generacji Z, określanej też jako pokolenie internetowe. W grupie młodych ludzi przed trzydziestką Czwórka - z udziałami sięgającymi 11% (SHR All 16-29) - była wiceliderem rynku, pokonując m.in. emitującą „Hotel Paradise” TVN 7.

Najlepszą dotąd oglądalność odnotował odcinek emitowany 2 marca - blisko 1,7 mln widzów przy udziałach na poziomie 11,3% wśród wszystkich widzów oraz 8% grupie komercyjnej, zapewniających Czwórce trzecią lokatę na polskim rynku. W grupie 16-29 udziały wyniosły wówczas aż 12,3%, przekładając się na drugie miejsce Czwórki wśród polskich stacji telewizyjnych.

„Święty” to komedia obyczajowa, w której typowe i nietypowe sceny z życia małej społeczności, lokalne intrygi i kryminalne zagadki oraz osobiste perypetie bohaterów połączone są z dużą dawką humoru i zwrotów akcji. Głównym bohaterem serialu jest ulubiona postać widzów hitu „Policjantki i Policjanci” - Mikołaj Białach (w tej roli Mariusz Węgłowski). Teraz jednak wielkomiejski glina, który z powodu swojej bezkompromisowej postawy odszedł ze służby, podejmuje się roli… sołtysa! Białach dla mieszkańców okolicy staje się kimś na kształt niezłomnego szeryfa broniącego porządku, a jego głównym przeciwnikiem jest wpływowy i budzący ogólny postrach biznesmen Kordas (Michał Milowicz).

W obsadzie „Świętego” znaleźli się również m.in. Jolanta Niedźwiecka, Sasza Reznikow, Elżbieta Trzaskoś, Pamela Płachtij, Mariusz Dzyruk i Klaudia Sokołowska. Reżyserem jest Katarzyna Buda, autorem scenariusza - Błażej Przygodzki, a producentką - Monika Galliot-Salińska.

Święty od poniedziałku do czwartku o godz. 20:00 w Czwórce oraz w IPLA.TV

Zobacz także:
„Święty” - odcinek 4: W poszukiwaniu haków
„Święty” - odcinek 3: Tajemnicza kartoteka parafii
„Święty” - odcinek 2: Trzeba działać z poświęceniem
„Święty” - odcinek 1: Mikołaj Białach został sołtysem
Michał Milowicz zdradza, jaki jest biznesmen Kordas
„Święty”, czyli kim może zostać były policjant

Komentarze
© TV4 2020