2020-03-02

„Święty” - odcinek 1: Mikołaj Białach został sołtysem

0

Legenda wrocławskiej policji obejmuje nowy urząd. Jak sobie poradzi? Jakie niespodzianki czekają na byłego funkcjonariusza na nowym stanowisku? Czy wszyscy mieszkańcy Uroczyska zaakceptują Białacha? Co wydarzyło się w pierwszym odcinku serialu „Święty” w Czwórce?

Oglądaj serial „Święty” online na IPLA.TV.

Choć Mikołaj zrzucił mundur i zajął się prowadzeniem lokalu, nadal nie potrafi przejść obojętnie, kiedy ktoś potrzebuje pomocy. Jego policyjny instynkt wciąż daje o sobie znać i nigdy nie zawodzi. Namówiony przez pracowników, niezadowolonych z tego co dzieje się w ich rodzinnej wsi, Białach zostaje sołtysem niewielkiego Uroczyska. W końcu kto, jak nie on - „patron od spraw beznadziejnych”, będzie umiał przełamać panujący tu marazm i strach, żeby zaprowadzić wreszcie porządek.

Były policjant otrzymuje od Czarnej powitalny prezent, który wprawia go w zakłopotanie. Na początku urzędowania poznaje też sierżanta Żbikowskiego, prawdziwego służbistę bez cienia poczucia humoru oraz posterunkową Magdę.

Nieoczekiwanie Jolanta, gospodyni na plebanii, prosi policjantów o pomoc. Niepokoi ją dziwne zachowanie księdza. W sprawę angażuje się sołtys, ponieważ w grę wchodzą narkotyki!

Pracownicy baru Mikołaja również borykają się z problemami. Michał nie jest zachwycony zbliżającymi się odwiedzinami swojego brata. Czarna z kolei dowiaduje się, że jej matka została okradziona we Włoszech. Czy tu również nieodzowne będzie wsparcie Białacha?

Święty od poniedziałku do czwartku o godz. 20:00 w Czwórce oraz w IPLA.TV

Zobacz także:
Michał Milowicz zdradza, jaki jest biznesmen Kordas
„Święty”, czyli kim może zostać były policjant

Komentarze
© TV4 2020