2024-05-17

„Policjantki i Policjanci”: Błędy medyczne i zaginione dzieci

0

Oglądaj odcinki 1166, 1167 oraz 1168 od 20 do 24 maja w Czwórce. Dwudziesty sezon przebojowego serialu, który opowiada o pracy i życiu policjantów, patrolujących ulice Wrocławia. Dynamiczne akcje, dramatyczne interwencje i dalsze prywatne perypetie głównych bohaterów. Przeczytaj opisy i zobacz wideo po emisji na antenie stacji.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 1166
Do szpitala trafia starsza kobieta z objawami otrucia lekami. Lekarz wzywa policję, gdyż opakowania leków zażytych przez kobietę miały pozmieniane daty ważności. Uważa, iż zostało popełnione przestępstwo. W rozmowie z poszkodowaną policjanci dowiadują się, że sprzedaż nastąpiła przez telefon, a nie ze sprawdzonego źródła. Chwilę później do szpitala trafia kolejna ofiara takiego samego zatrucia. Policjanci podejrzewają, że sprzedaż przeterminowanych leków działa na szeroką skalę. Wszystkie poszkodowane kobiety otrzymywały recepty w tej samej przychodni. Policjanci z patrolu siódmego udają się tam w poszukiwaniu jakichkolwiek tropów. Niestety zostają odprawieni z kwitkiem. Chwilę później udaje się namierzyć właściciela sklepu internetowego, z którego rozprowadzano nielegalne produkty farmaceutyczne. Podejrzany mężczyzna twierdzi, że nic nie wie o żadnym internetowym biznesie. Na domiar złego, jakiś czas temu sam padł ofiarą oszustwa. Policjanci wracają do punktu wyjścia.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 1167
Dyżurny obwieszcza na początku służby o awanturze w szpitalu. Podobno pacjentka oskarża lekarkę, że ta usiłuje zabić jej dziecko. Na miejsce rusza patrol piąty w składzie: podkomisarz Kamińska i posterunkowy Sołtys. W gabinecie lekarskim okazuje się, że osobą prowokującą całe zamieszenie jest kobieta w ciąży, która próbuje wymusić na lekarce nieuzasadnione zwolnienie. Policjantom udaje się opanować sytuację. Chwilę później lekarka prosi policjantów o pomoc w prywatnej sprawie. Nie może dodzwonić się do niani, pilnującej jej małego synka. Wkrótce potem policjanci odnajdują nianię w ciężkim stanie, ale, niestety, nigdzie nie ma dziecka. Rozpoczynają się intensywne poszukiwania, w których liczy się każda sekunda. Lena po tym, jak przyznała się do choroby, otrzymuje od rodziny ogromne wsparcie. Wszyscy wierzą, że policjantka pokona każde przeciwności.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 1168
Doszło do kradzieży na tzw. wyrwę. Policjanci z patrolu szóstego Korwicki i Mróz ruszają na pomoc poszkodowanej kobiecie. Z rysopisu podanego przez okradzioną policjanci od razu rozpoznają sprawcę kradzieży. Aby go odnaleźć, ruszają do jednego z paserów, prawdopodobnie współpracujących z tym złodziejem. Chwilę później pod mieszkaniem pasera pojawia się poszukiwany mężczyzna. Po krótkiej pogoni patrolowi szóstemu udaje się zatrzymać przestępcę. Czyżby to był koniec sprawy? Niestety, chwilę później okazuje się, że zatrzymany zrobił tego dnia coś gorszego niż kradzież. Zgubił małego syna swojej konkubiny. Zrozpaczona kobieta pojawia się na komendzie, prosząc policjantów o pomoc w znalezieniu dziecka. Zaczyna się walka z czasem. Tymczasem na komendzie pojawia się siostra Natalii, Matylda. Ma dla policjantki bardzo złą informację. Natalia musi stawić czoła niezwykle trudnej sytuacji i przeprowadzić rozmowę z kimś, o kim chciała już zapomnieć.

Policjantki i Policjanci od poniedziałku do piątku o godz. 19:00 w Czwórce.