2024-05-10

„Policjantki i Policjanci”: Skutki toksycznych związków i relacji

0

Oglądaj odcinki 1161, 1162, 1163, 1164 oraz 1165 od 13 do 17 maja na antenie Czwórki. Dwudziesty sezon przebojowego serialu, który opowiada o pracy i życiu policjantów, patrolujących ulice Wrocławia. Dynamiczne akcje, dramatyczne interwencje i dalsze prywatne perypetie głównych bohaterów. Przeczytaj opisy i zobacz wideo po emisji na antenie stacji.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 1161
Na komendzie pojawia się zaniepokojona kobieta, która zgłasza zaginięcie swojego partnera. Ostatni raz widziała go przedwczoraj. Zgłoszenie przyjmują policjanci z patrolu piątego - Lena Kamińska i Bartosz Sołtys. Zaginiony mężczyzna jest właścicielem firmy budowlanej. Podejrzenie zaś pada na jednego z inwestorów, z którym zaginiony ostatnio bardzo się kłócił. Policjanci ruszają na teren budowy, aby spotkać się z podejrzanym i popytać pracujących tam ludzi. Inwestor ma mocne alibi. Tymczasem od jego robotników dowiadują się, że zaginiony właściciel firmy kłócił się przede wszystkim ze swoją partnerką. Patrol piąty wraca więc do przesłuchania tej, która zgłosiła zaginięcie. Ku zdziwieniu wszystkich, interesantka odwołuje zeznania i wycofuje całe zgłoszenie, mimo iż jej partner nie wrócił do domu. Na komendzie pojawia się córka kobiety, która swoimi zeznaniami dodatkowo miesza w sprawie. Podkomisarz Kamińska i posterunkowy Sołtys stają przed dylematem, co zrobić w zaistniałej sytuacji.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 1162
Na jednym z osiedli, w wiacie śmietnikowej, zostaje znaleziona nieprzytomna pobita kobieta. Dozorca rozpoznaje w niej jedną z mieszkanek. Ofiara jest modelką, więc obrażenia mogą wpłynąć na jej karierę zawodową. Dozorca zdradza policjantom, że kobieta ciągle kłóciła się ze swoim zazdrosnym konkubentem, z którym mieszkała na tym osiedlu. Patrol szósty postanawia sprawdzić trop. Mężczyzna wygląda na zaskoczonego całym zamieszaniem i podaje alibi na czas nieobecności partnerki. Tymczasem ofiara odzyskuje przytomność i nie chce widzieć swojego partnera. W rozmowie z policjantami wyznaje, że nie była w stanie rozpoznać napastnika. Aspiranci sztabowi - Natalia Mróz i Marek Korwicki otwierają śledztwo i udają się do agencji modelek, w której pracowała ofiara. Tymczasem Juliusz przeżywa ogromną tragedię. Sprzed sklepu, w którym robił zakupy, znika jego ukochana Luna. Do pomocy w znalezieniu psa zostaje wyznaczona sierżant Emilka Drawska. Policjanci rozpoczynają akcję poszukiwawczą.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 1163
Dyżurny zjawia się z informacją o wypadku rowerowym. Poszkodowana dziewczyna jest w ciężkim stanie. Najechała na linkę, rozwieszoną na drodze jako zastawioną pułapkę. Aby mieć pewność, że tak było, policjanci z patrolu siódmego ruszają na miejsce zdarzenia. Ofiarę znalazła sąsiadka, która szukała swojego psa. Kobieta jest przekonana, że jak przechodziła tą drogą wcześniej, nie było żadnej linki. Ktoś musiał ją zawiesić tuż przed przejazdem tej dziewczyny. Okazuje się, że jest ona uczennicą szkoły muzycznej w klasie skrzypiec i właśnie przygotowywała się do ważnego konkursu. Matka dziewczyny jest przekonana, że to innym uczestnikom konkursu mogło zależeć, aby wyeliminować jej córkę. Policjanci z patrolu siódmego, czyli Mikołaj Białach i Miłosz Bachleda udają się do szkoły muzycznej w celu odnalezienia nowych tropów. Tymczasem Miłosz dowiaduje się od Tamary o liście z urzędu do spraw emigracji. Jego ukochana ma wrócić do swojego kraju. Miłosz zwierza się swojemu partnerowi na służbie i Mikołaj od razu znajduje rozwiązanie problemu.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 1164
Na torze kartingowym dochodzi do kradzieży gokarta. Do sprawy zostaje przydzielony patrol piąty w składzie Kamińska i Sołtys. Na miejscu policjanci rozmawiają z młodym właścicielem gokarta, a także jego trenerem. Kradzież sprzętu najbardziej przeżywa matka chłopaka, bo to pojazd od sponsora. Kobieta twierdzi, że nie ma pieniędzy, aby pokryć koszty skradzionego pojazdu. Tymczasem młody kierowca jest przekonany, że całe zamieszanie jest tylko głupim żartem jego konkurenta w wyścigach. Niestety, konkurent wszystkiemu zaprzecza. Policjanci odkrywają, że w noc kradzieży nastąpiła przerwa w dostawie prądu i kamery monitoringu nic nie nagrały. Patrol piąty jest przekonany, że nie jest to zwykły przypadek, a celowe działanie. Tymczasem Juliusz ma mały kłopot z jedną z zatrzymanych. Policjanci z patrolu piątego pomagają mu opanować sytuację.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 1165
Młoda kobieta, menadżerka zespołu, znajduje w salce prób ciało swojego współpracownika, młodego rapera. Chwilę później na miejscu zjawia się policja. Aspiranci sztabowi - Mróz i Korwicki stwierdzają, że doszło do zabójstwa. Rozpoczyna się śledztwo. Menadżerka podczas rozmowy z policją wskazuje potencjalnych wrogów zamordowanego. Jednym z nich jest inny raper, który siedział za posiadanie narkotyków, ale właśnie niedawno wyszedł z więzienia. Recydywista jest przekonany, że to denat odpowiadał za jego zamknięcie. Czyżby zemsta była motywem zbrodni? Patrol szósty postanawia porozmawiać z podejrzanym. Mężczyzna do niczego się nie przyznaje. Policjanci muszą sprawdzić jego alibi i poszukać innych tropów w sprawie. Zapowiada się bardzo pracowita służba.

Policjantki i Policjanci od poniedziałku do piątku o godz. 19:00 w Czwórce.