2024-05-10

„Jesteśmy dla dzieci”: Martynka spełniła swoje wielkie marzenie

0

Pragnienie podopiecznej Fundacji Polsat zostało zrealizowane! 11-letnia Martynka mogła oddać się swojej pasji na parkiecie „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami”. Pod opieką Tomka Barańskiego i przy wsparciu Aleksa Mackiewicza zaprezentowała swój talent przed widownią show. Szczegóły w programie „Jesteśmy dla dzieci” 11 maja w sobotę o godz. 11:00 w Czwórce.

Nie poddawać się
Martynka urodziła się z zespołem wad wrodzonych - niedorozwojem prawych kończyn górnej i dolnej, porażeniem nerwu twarzowego, rotacją jelit, anomaliami w budowie drzewa oskrzelowego oraz jamistością rdzenia kręgowego. Jej marzeniem było wystąpić na profesjonalnym parkiecie. - Taniec to mój sposób na pokonywanie trudności - oświadczyła pełna determinacji dziewczynka.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Fundacja Polsat (@fundacjapolsat)

Wyśniony prezent
Dzięki współpracy Fundacji Polsat i Telewizji Polsat 11-letnia dziewczynka mogła wziąć udział w programie „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami”. Pod okiem choreografa Tomka Barańskiego i przy akompaniamencie muzycznym autorstwa Tomka Szymusia, zaprezentowała swój talent przed ogromną publicznością. Także dzięki zaangażowaniu Aleksa Mackiewicza, znanego z serialu „Gliniarze”, to marzenie stało się rzeczywistością.

Urodzona tancerka
Wielkie emocje i kulisy przygotowań do tego wydarzenia można obejrzeć w programie „Jesteśmy dla dzieci”, emitowanym 11 maja. - Czas spędzony z Martyną przypomniał mi, jak wiele w życiu zmienia pasja. Widząc, z jaką swobodą porusza się po parkiecie i jaką radość jej to sprawia, czuję dumę, że mogłem towarzyszyć jej w tak wielkiej chwili - powiedział Tomek Barański, który uczył podopieczną Fundacji Polsat układu tanecznego.

Pokonywanie ograniczeń
W przygotowaniach brał udział także Aleks Mackiewicz, który wspierał Martynkę. Opowiadał jej o swoich doświadczeniach i emocjach związanych z udziałem w „Dancing with the Stars” i oprowadzał nastolatkę po kulisach, gdzie spotkali również inne gwiazdy show. Ale to nie wszystko. Po występie zabrał ją na spacer po Warszawie. Podczas zwiedzania rozmawiali o pokonywaniu własnych ograniczeń. - Martyna pomogła mi przełamać lęk wysokości podczas wejścia na Taras Widokowy Pałacu Kultury i Nauki. Ten czas to był także wielki przełom dla mnie, ale najważniejsze było, aby to Martyna była szczęśliwa. Wiem jednak, że ma jeszcze jedno marzenie związane z jej zdrowiem i całym sercem trzymam za to kciuki - podkreślił aktor serialu „Gliniarze”.

Niezbędne wsparcie
Martyna to wspaniała, bardzo aktywna 11-letnia dziewczynka, która zasługuje na szansę na normalne życie. Tak, jak jej rówieśnicy. Funkcjonalna mioelektryczna proteza bioniczna ręki otworzy przed nią nowe możliwości w codziennych czynnościach, nauce i zabawie. Dzięki niej będzie mogła cieszyć się większą niezależnością. Niestety jej koszt to aż 45 tysięcy złotych. Dzięki Państwa pomocy możemy uczynić życie Martynki łatwiejszym i pełniejszym. Wierzymy, że wspólnymi siłami możemy dać jej szansę na lepsze jutro. Tutaj można wesprzeć Martynę.

Cudowne chwile
Spełnienie marzenia Martyny było momentem pełnym wzruszeń, który stał się możliwy dzięki Fundacji Polsat. Aby zobaczyć wyjątkowe emocje uczestników tego wydarzenia, zapraszamy do oglądania programu „Jesteśmy dla Dzieci” w sobotę 11 maja o godz. 11:00 w Czwórce.

  

Jesteśmy dla dzieci w sobotę o godz. 11:00 w Czwórce.

Więcej informacji o działaniach Fundacji Polsat - www.fundacjapolsat.pl