2024-05-01

Program „Jesteśmy dla dzieci” od 4 maja na antenie Czwórki

0

Program „Jesteśmy dla dzieci” realizowany pod patronatem Fundacji Polsat, zmienia swoją emisję. Dotychczas nadawany na antenie Polsat News od 4 maja będzie emitowany w Czwórce, w soboty o godz. 11:00. To ogromna szansa, żeby dotrzeć z cenną wiedzą o bezpieczeństwie i zdrowiu dzieci do jeszcze szerszej publiczności.

Ważna misja
Program „Jesteśmy dla dzieci” powstał w 2019 roku jako inicjatywa mająca na celu szerzenie wiedzy na temat zdrowia dzieci w społeczeństwie. W cotygodniowych odcinkach prezentuje historie podopiecznych Fundacji Polsat, którzy borykają się z różnego rodzaju schorzeniami i wadami wrodzonymi, a także efekty działań Fundacji Polsat, m.in. remonty oddziałów szpitalnych, zbiórki funduszy na zakup specjalistycznego sprzętu oraz pomoc związaną z leczeniem i rehabilitacją chorych dzieci. Przeniesienie programu na antenę Czwórki to ogromna szansa dla jego misji. Czwórka ma zasięg ogólnopolski, jest w telewizji naziemnej.

Ambitne cele
- Zmiana emisji programu „Jesteśmy dla dzieci” to krok naprzód we wspieraniu zarówno podopiecznych Fundacji Polsat, jak i ich rodziców. Chcemy dotrzeć do jak największej liczby widzów, aby dzielić się wiedzą i doświadczeniem, które pomogą im dbać o zdrowie i bezpieczeństwo swoich dzieci, zgodnie z naszą misją - powiedziała prezes Fundacji Polsat, Krystyna Aldridge-Holc.

Sprawdzony format
- Zależy nam, żeby rodzice dzieci z niepełnosprawnościami otrzymywali jak najwięcej wsparcia, żeby mieli poczucie, że nie są sami w tej trudnej sytuacji. Bycie razem, współdzielenie emocji związanych z opieką nad chorym dzieckiem jest moim zdaniem nie do przecenienia. Między innymi o tym jest też program „Jesteśmy dla dzieci” - mówi Dorota Gawryluk, wiceprezes Fundacji Polsat. Zmianom nie podlega niedawno odświeżona formuła programu. Audycja nadal będzie realizowana w interaktywnym, nowoczesnym studiu w nowej szacie graficznej, poprowadzi ją, jak dotychczas, Bartosz Kwiatek, dziennikarz Polsat News.

Wspaniała ekipa
- W Fundacji Polsat i w redakcji programu powtarzamy, że razem możemy więcej. Mocno w to wierzę i dalej będziemy to udowadniać, bo „Jesteśmy dla dzieci” na antenie Czwórki gwarantuje nam, że będzie nas jeszcze więcej przed telewizorami. Zwiększamy zatem nasze moce. Razem z zespołem obiecuję widzom, że w kolejnych odcinkach nie zabraknie emocji, będzie mnóstwo wzruszeń i oczywiście będziemy spełniać kolejne marzenia naszych bohaterów. Bądźcie Państwo z nami! - mówi Bartosz Kwiatek, prowadzący programu.

Praktyczne porady
W programie zobaczymy także rozmowy z ekspertami medycznymi, którzy przekazują widzom najważniejsze informacje związane z przypadkami prezentowanymi w reportażach. To unikalne i bezcenne źródło rzetelnych informacji o zdrowiu i chorobach dzieci, zawsze opartych o wiedzę praktyczną ekspertów oraz o wyniki najważniejszych badań naukowych prowadzonych w Polsce i na świecie. Poruszana tematyka niesie proste i zrozumiałe dla każdego przesłanie, co robić, aby nie ponieść szkód na zdrowiu u naszych pociech, a gdy dotyka je choroba, jak działać, aby ograniczyć jej konsekwencje. - Nie ma w Polsce podobnego programu w telewizji lub w Internecie o tak znakomitej kompozycji i tak prawdziwie misyjnej treści - mówi profesor Paweł Januszewicz, konsultant medyczny Fundacji Polsat.

  

Jesteśmy dla dzieci w sobotę o godz. 11:00 w Czwórce.