2024-04-18

„Pomóż mi”: Desperacja i poczucie niesprawiedliwości

0

W drugim sezonie policjanci od spraw nieletnich nadal mierzą się z bardzo poważną i jednocześnie delikatną materią. Choć każdy z nich ma zupełnie inne spojrzenie na śledztwo, to razem docierają do prawdy i niosą pomoc nastolatkom uwikłanym w sytuacje, które wydają się bez wyjścia. Zobacz, jakie historie przygotowali scenarzyści. Oglądaj „Pomóż mi” od poniedziałku do piątku o godz. 15:00 w Czwórce.

„Pomóż mi” - odcinek 75
Nocą na osiedlu 40-letnia kobieta wypada z balkonu. W ciężkim stanie zostaje przewieziona do szpitala, gdzie lekarze wprowadzają ją w śpiączkę farmakologiczną. Świadek zdarzenia zeznaje, że z ofiarą na zewnątrz mieszkania był ktoś jeszcze. Podejrzenie pada na mężczyznę, z którym kobieta spotyka się od czasu, kiedy porzucił ją mąż. Kolejną podejrzaną jest córka kobiety. Dziewczyna od dawna sprawia wielkie problemy wychowawcze, wielokrotnie oskarżała matkę o przemoc. Czy miała motyw, aby ją skrzywdzić?

„Pomóż mi” - odcinek 76
Policjanci okrywają, że w internecie ktoś szuka zabójcy na zlecenie. Trop prowadzi do skonfliktowanej rodziny. Małżeństwo jest w trakcie rozwodu. Kłóci się o podział majątku i prawo do opieki nad córką. Relacje są tak zaognione, że każde z małżonków może być podejrzane o chęć zamordowania partnera. Kwestia podziału opieki jest główną osią konfliktu. 15-letnia Julia chce być z ojcem, na co absolutnie nie zgadza się jej matka. Rodzice nie kierują się już dobrem dziecka, tylko robieniem sobie za złość. Zdesperowany mężczyzna dokonuje uprowadzenia rodzicielskiego.

„Pomóż mi” - odcinek 77
Znika Marysia - nastolatka z dobrego domu. Nikt też nie wie, co stało się z jej najlepszą przyjaciółką. Obie zostawiły telefony komórkowe i rozpłynęły się w powietrzu. Czy ich zaginięcie ma związek z nowym narkotykiem, który powoli rozlewa się w niebezpiecznym podziemiu? A może chodzi o najnowszy challenge?

„Pomóż mi” - odcinek 78
16-letni Tadek i 14-letnia Zosia trafili do domu dziecka. Ich rodzice zginęli w wypadku samochodowym, a dalsza rodzina nie mogła się nimi zaopiekować. Dziewczyna cierpi na łysienie plackowate. To choroba trudna i droga w leczeniu. Brat robi co może, żeby jej pomóc. Ale chłopak ma też drugą tożsamość. Oszukuje wszystkich, żeby odłożyć na leczenie siostry. Czy finał pokaże, że było warto?

„Pomóż mi” - odcinek 79
Klara nagle oznajmia swojej mamie, że nie będzie chodzić do szkoły. Lidia jest jednak bardziej zainteresowana swoim nowym chłopakiem, niż tym, co ma jej do powiedzenia córka. Narzuca jej obowiązkowe chodzenie do szkoły i nie chce słuchać żadnych argumentów. Dziewczyna postanawia głośno mówić w szkole o tym, że większość uczniów nie myśli samodzielnie i pisze wypracowania za pomocą sztucznej inteligencji, a nauczycielka przymyka na to oko. Jej zdaniem to niesprawiedliwe, że ona, która uczy się sama, dostaje takie same oceny, jak leniwi uczniowie. Wszystko na nic. Zdesperowana Klara decyduje się drastycznie zwrócić na siebie uwagę i podpala szkołę. W ten sposób manifestuje, że ma dość chorego systemu edukacji.

„Pomóż mi” - odcinek 80
Ojciec nastoletniego Dawida popełnia samobójstwo. Wcześniej oskarża swoją żonę, a matkę chłopaka, że nie jest on jego synem. Nastolatek dowiaduje się o tym, ma żal i znika z domu. Razem z parą młodych złodziei planuje zdobyć pieniądze na upragnioną daleką podróż. Podczas awantury ze wspólnikami chłopak doznaje poważnego urazu głowy. Dziadek przyznaje się, że to on w imię prawdy powiedział wnukowi, że jest bękartem i jak sądzi, doprowadził tym do samobójstwa własnego syna. Dawid wraca do zdrowia, a badania DNA wyjaśniają, że przekonanie jego bliskich było błędne.

„Pomóż mi” od poniedziałku do piątku od godz. 15:00 w Czwórce.