2023-12-28

Robert Gonera w obsadzie serialu „Uroczysko” w Czwórce

0

Znakomity aktor telewizyjny, teatralny i filmowy w kryminalnym hicie z Antonim Królikowskim i Katarzyną Ucherską w rolach głównych. W jaką postać wciela się Robert Gonera znany z wielu cenionych produkcji takich jak „Dług”, „Gry uliczne” czy „Samowolka”? Serial „Uroczysko” od poniedziałku do czwartku o godz. 20:00 w Czwórce.

Więzy krwi i koligacje
Robert Gonera w „Uroczysku” pojawia się w roli Edwarda Ziomeckiego, postaci kluczowej w wątku tajemniczej rodzinnej historii głównego bohatera. Edward jest ojcem dwóch serialowych braci: komisarza Filipa Ziomeckiego, granego przez Antoniego Królikowskiego oraz księdza Marka, w którego wciela się Przemysław Cypryański.

Zarys postaci
Bohater Roberta Gonery nosi w sobie wiele tajemnic. To były policjant, który nigdy się nie podniósł po tym, jak jego żona zginęła w pożarze, osierocając kilkuletnich wówczas synów. Obecnie Edward jest cieniem dawnego siebie i wymaga specjalnej opieki. Tragiczna historia naznaczyła życie jego bliskich, ale prawda o tym, co się wówczas wydarzyło, przez lata pozostawała ukryta. Przypadkowe znalezisko sprawia, że jego syn Filip może dostrzec zdarzenia sprzed lat w zupełnie innym świetle i na nowo zacząć badać tę sprawę. Wraz z bratem, księdzem Markiem, komisarz Ziomecki próbuje rozwikłać zagadkę, wracając do wydarzeń, które tak boleśnie dotknęły ich rodzinę.

Uroczysko od poniedziałku do czwartku o godz. 20:00 w Czwórce.