2023-11-16

„Uroczysko”: Nowy kryminalny serial od 4 grudnia w Czwórce

0

W rolach głównych występują Antoni Królikowski i Katarzyna Ucherska. Obok kryminalnych zagadek, zbrodni i mrocznych wydarzeń rozgrywających się w scenerii małego miasteczka w serialu nie brakuje wątków z życia prywatnego bohaterów. „Uroczysko” od 4 grudnia w wieczornym paśmie od poniedziałku do czwartku o godz. 20:00 w Czwórce.

Główny watek
Historia rozpoczyna się, gdy komisarz Agata Wilczewska (Katarzyna Ucherska) po burzliwym zerwaniu chce spalić za sobą mosty, uciekając na drugi koniec Polski. Dziewczyna trafia do niewielkiego Uroczyska, które wydaje jej się oazą ciszy i spokoju. Tymczasem sielska okolica okazuje się miejscem szokującej zbrodni. Śledztwo prowadzi młody zespół miejscowego komisariatu z komisarzem Filipem Ziomeckim (Antoni Królikowski) na czele. Ziomecki to policjant o kompletnie odmiennym temperamencie od Wilczewskiej, który ma niestety jedną cechę wspólną z jej byłym narzeczonym - za bardzo lubi kobiety.

Przeciwieństwa się przyciągają
Choć Agata i Filip są jak woda i ogień - ona dokładna, profesjonalna, zdystansowana, on niefrasobliwy, inteligentny, szybko nawiązujący relacje - to razem tworzą wyjątkowy duet, który okazuje się niezwykle skuteczny w rozwiązywaniu nawet najbardziej skomplikowanych spraw. A tych dzięki przyjezdnym w Uroczysku nie zabraknie. Urok wypoczynkowej miejscowości przyciąga bowiem turystów i wczasowiczów z różnych stron, nieświadomych, że w tym malowniczym zakątku mogą zostać wciągnięci w wir kryminalnych wydarzeń.

W pozostałych rolach
„Uroczysko” to serial, który może wciągnąć widzów w rozwiązywanie pasjonujących zagadek zbrodni razem z policyjnym teamem. Obok Agaty i Filipa tworzą go posterunkowi Zuza (Julita Koper) i Olek (Jakub Dąbrowski) przy wsparciu patolog - doktor Laury (Anna Iberszer). W obsadzie ponadto: Przemysław Cypryański, Michał Milowicz, Kazik Mazur, Damian Kulc, Macieja Mikołajczyk i Klaudia Sokołowska.

Produkcja z sukcesami
Serial produkuje dla Czwórki ATM Grupa, w której za projekt odpowiadają twórcy sukcesu takich hitów, jak: „Pierwsza miłość”, „Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” czy „Policjantki i Policjanci”. Producentką „Uroczyska” jest Monika Galliot-Salińska, głównym scenarzystą - Błażej Przygodzki, a głównym reżyserem - Kamila Fidler.