2023-03-10

„Policjantki i Policjanci”: W tle kłopotów niebagatelne profesje

0

Oglądaj odcinki 991, 992, 993, 994, 995 serialu od 13 do 17 marca na antenie Czwórki. Jakie sprawy mają do rozwiązania funkcjonariusze? Co dzieje się w ich życiu prywatnym? Czym tym razem zaskakują widzów bohaterowie hitu „Policjantki i Policjanci”? Przeczytaj opisy i zobacz wideo po emisji na antenie stacji.

Oglądaj Policjantki i Policjanci online na polsatgo.pl.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 991
Aspiranci sztabowi Natalia Mróz i Marek Korwicki z patrolu szóstego przyjmują zgłoszenie o podwójnym włamaniu do domu. Córka właściciela twierdzi, że zastała tam obcego mężczyznę, który z kolei zarzeka się, że jest nowym właścicielem i to kobieta dokonała włamania. Na miejscu policjanci robią rozpoznanie. Otwierają śledztwo, które ma na celu odnalezienie byłego właściciela, czyli ojca zaniepokojonej kobiety. W kolejnym zgłoszeniu, dotyczącym oskarżonej o kłamstwo szeptuchy, Markowi Korwickiemu pomaga sierżant Juliusz Poniatowski. Niestety, śledczy zainteresowany jest bardziej działalnością podejrzanej kobiety niż rozwiązaniem sprawy.
Tymczasem Natalia ma przed sobą rozprawę rozwodową i bardzo trudne spotkanie z Arkiem. Policjantka nie spodziewa się nawet, jak jej mąż może utrudniać formalne rozstanie.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 992
Podczas krótkiej przerwy Lena Kamińska i Krzysztof Zapała z patrolu piątego słyszą dobiegające z oddali strzały. Chwilę potem znajdują dziewczynę ze zranionym psem. Policjanci przypuszczają, że winni są kłusownicy, tymczasem sprawa jest bardziej skomplikowana. Kolejne podejrzenie pada na mężczyznę mieszkającego w pobliskim lesie, szczególnie że ma on już opasłą teczkę w policyjnych archiwach. Patrol piąty kontynuuje śledztwo i szuka kolejnych tropów, nie spodziewając się, że w końcu trafi na ślad narkotykowych dealerów.
Tymczasem Lena ma nadal napiętą sytuację w domu. Przedłużająca się wizyta rodzicielska prowadzi do kilku poważnych spięć. Policjantka postanawia poważnie porozmawiać ze swoją matką

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 993
Miłosz Bachleda i Mikołaj Białach dostają sygnał o zwłokach w miejskim parku. Na miejscu okazuje się, że denatka to młoda kobieta. Patrol siódmy odnajduje w pobliżu zwłok dokumenty, co umożliwia szybkie dotarcie do jej miejsca zamieszkania. Dzięki czujności sąsiadów śledczy dowiadują się, że były chłopak zamordowanej zachowywał się agresywnie i poprzedniego wieczoru dobijał się do jej drzwi. Ten trop funkcjonariusze weryfikują w pierwszej kolejności. Kolejne kroki prowadzą ich do miejsca pracy denatki, gdzie również uzyskują cenne dla śledztwa informacje.
Miłosz Bachleda ma przed sobą wyjątkowy wieczór. Jego ukochana szykuje się bowiem na swój pierwszy sceniczny występ.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 994
Starsza kobieta traci przytomność w swoim mieszkaniu na skutek szoku, jakiego doznaje po odkryciu kradzieży. Policjanci z patrolu szóstego próbują namierzyć złodzieja. Jeden z tropów prowadzi do mężczyzny sprawdzającego odczyty kaloryferów na osiedlu. Tego dnia Marek Korwicki i Natalia Mróz mają również do czynienia z niebagatelnym oszustwem. Na komendę zgłasza się kobieta, która boi się o zdrowie i życie astronautów z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej… Opowiada, że przekazała pieniądze na ratowanie misji kosmicznej, ale kontakt z astronautami się urwał. Policjanci muszą sprowadzić oszukaną kobietę na ziemię. Tymczasem Igor ma problem ze strojem na szkolny spektakl. Natalia ratuje sytuację i nawiązuje z synem Marka przyjacielską relację. Jednak w ich życiu pojawia się ktoś trzeci…

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 995
Na recepcji komendy miejskiej ktoś zostawia nietypowy pakunek. Podkomisarz Lena Kamińska odkrywa, że w środku znajduje się dziecko. Jest też list z jego imieniem, dzięki czemu policjanci trafiają na pierwszy trop. Tymczasem obowiązki niani przejmuje sierżant Juliusz Poniatowski, który o dziwo całkiem dobrze sobie radzi i to on odkrywa kolejny, bardzo ważny trop. Tego samego dnia patrol piąty zajmuje się poszukiwaniami zaginionego męża kobiety, która obawia się, że stało się najgorsze. Wychodzi na jaw, że zapomniał się przy innej kobiecie o dość nietypowej profesji. Córki Leny i Mikołaja wspólnie trenują na policyjnej siłowni pod okiem przystojnego Matiego. Dziewczynom zależy, żeby dobrze wypaść, a mała rywalizacja może prowadzić do kilku spięć.

Policjantki i Policjanci od poniedziałku do piątku o godz. 19:00 w Czwórce.