2022-09-09

„Policjantki i Policjanci”: Listy zza grobu i inne dziwne wysyłki

0

Oglądaj odcinki 926, 927, 928, 929, 930 od 12 do 16 września na antenie Czwórki. Jakie sprawy mają do rozwiązania funkcjonariusze? Co dzieje się w ich życiu prywatnym? Czym tym razem zaskakują widzów bohaterowie serialu „Policjantki i Policjanci”? Przeczytaj opisy i zobacz wideo po emisji na antenie stacji.

Oglądaj Policjantki i Policjanci online na polsatgo.pl.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 926
Podczas porannego patrolu Marek i Natalia znajdują nad rzeką kobiece ubranie. Niestety nie udaje im się zlokalizować właścicielki, więc policjanci rozpoczynają oficjalne poszukiwania. W kieszeni porzuconego ubrania znajdują imienny bilet kolejowy. Dzięki temu udaje się dotrzeć do męża zaginionej. Mężczyzna jest przekonany, że żona uczestniczy właśnie w szkoleniach branżowych w innym mieście. Policyjni nurkowie poszukują ciała kobiety, ale w międzyczasie pojawia się inny trop - ślady opon tuż przy rzece. Natalia uważa, że kobieta została uprowadzona. Kiedy patrol szósty odkrywa potajemny romans męża zaginione, nabierają podejrzeń.
Natalia i Marek interweniują także w sprawie nauczycielki podejrzanej o rozsyłanie swoich nagich zdjęć niepełnoletnim uczniom. Dopiero w jej mieszkaniu policjanci odkrywają, kto jest sprawcą całego zamieszania.
W ciągu dnia Arek próbuje zastać Natalię na komendzie, jednak ona pochłonięta jest przez obowiązki służbowe. Arkowi nie podoba się relacja żony z policyjnym partnerem. Jego zazdrość doprowadza do kolejnej awantury.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 927
Na komendzie pojawia się człowiek, który twierdzi, że dostał list od swojej zmarłej żony. Chce sprawdzić, czy nie padł ofiarą oszustwa. Patrol piąty rozpoczyna poszukiwania nadawcy. Jeden z tropów prowadzi do tajemniczej firmy, której klientami są osoby mające świadomość rychłej śmierci. Okazuje się, że żona mężczyzny, który przyszedł na komendę, zleciła wysyłanie mu listów. Problem w tym, że w jednym z tych listów kobieta prosi męża o przekazanie majątku pewnej fundacji. Policjanci postanawiają sprawdzić, czy i w tym przypadku nie popełniono przestępstwa.
Patrol piąty musi również pomóc kurierowi, który zgłasza kradzież paczek. Okazuje się, że w jednej z wrocławskich dzielnic w czasie postoju z busa giną przewożone paczki. Lena i Białach dosyć szybko rozwiązują sprawę tajemniczego złodzieja.
Tymczasem Mikołaja niepokoi zachowanie córki. Dominika ma częste koszmary, a do tego w ogóle nie chce wychodzić z domu. Lena ponownie angażuje Anię, żeby spróbowała dotrzeć do córki Mikołaja.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 928
Dyżurny przekazuje wezwanie patrolowi siódmemu. Mężczyzna prowadzący plackarnię zgłosił, że ktoś w nocy ukradł mu kontener gastronomiczny z całym jego wyposażeniem. Policjanci badają sprawę i rozglądają się po okolicy za miejskim monitoringiem. Tropem w sprawie okazuje się romans poszkodowanego z właścicielką pobliskiego lumpeksu. Głównym podejrzanym staje się zazdrosny ojciec dziewczyny, który nie chce, żeby jego córka zadawała się z facetem od smażenia placków ziemniaczanych.
W ciągu dnia patrol siódmy dostaje kolejne zgłoszenie dotyczące kradzieży. Tym razem ofiarą złodzieja jest klient jednego z hoteli. Na miejscu Góral i Zieliński przekonują się, że znają poszkodowanego. To wróżbita Maciej, któremu już jakiś czas temu policjanci pomogli odzyskać ukradzione mienie. Czyżby wróżbita nie miał szczęścia do występów w tym mieście? Niestety, tym razem zginęły karty, bez których nie da się wróżyć. Policjanci muszą zrobić wszystko, by pomóc okradzionemu przed wieczornym występem.
Tymczasem Góral próbuje zapomnieć o Jagnie, która go odrzuciła. Nadia podsuwa mu pewną myśl na temat zachowania jego ukochanej. Czy Góral w końcu dowie się, co było przyczyną tego bolesnego rozstania?

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 929
Starszy mężczyzna po tym, jak ktoś włamał się do jego domu, traci oszczędności życia. Podejrzenie pada na chłopaka, który raz w tygodniu kosi trawę w tej okolicy. Ten okazuje się być utalentowanym graficiarzem, a tego dnia jednym z jego wyczynów jest graffiti na radiowozie Marka i Natalii. Czy chłopak, poza nielegalnymi rysunkami, ma na sumieniu również rabunek? W trakcie śledztwa policjanci znajdują trop, który prowadzi ich w zupełnie inną stronę. Dzięki pani Halince i jej aktorskim talentom policjantom udaje się w końcu dotrzeć do tajemniczego przestępcy.
Marek tego dnia ma do wykonania kilka ważnych misji. Przez zupełny przypadek zostaje narzeczonym w szpitalnej sali, a później bierze udział w dziecięcym spektaklu kostiumowym.
Natomiast Juliusz odkrywa na komendzie pozostawiony przez kogoś pakunek. Czujny policjant jest przekonany, że to bomba. Wraz z profosem będą musieli uratować komendę przed terrorystycznym atakiem.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 930
Białach odkrywa, że jego córka kłamała w sprawie swojej przeszłości. Wcale nie mieszkała u matki i nie była studentką. Teraz policjant musi dowiedzieć się, co takiego wydarzyło się w życiu Dominiki, że zachowuje się, jakby doświadczyła traumy. Rozmowa ojca z córką nie kończy się dobrze. Białach musi znaleźć inny sposób na wyjaśnienie tej tajemnicy.
Tymczasem na komendę dzwoni ordynator szpitala miejskiego. Jest zaniepokojony stanem, w jakim do szpitala trafił pewien obcokrajowiec. Jego obrażenia świadczą o dotkliwym pobiciu. Policjanci patrolu piątego jadą na miejsce wybadać tę sprawę. Jednym z agresorów okazuje się być brat narzeczonej pobitego mężczyzny. Policjanci ruszają na poszukiwania podejrzanego.
Jednak jeszcze tego samego dnia Lena i Białach wracają do szpitala, kiedy ordynator po raz drugi prosi ich o pomoc. Tym razem sprawa dotyczy jednego z pracowników, który uległ dziwnemu wypadkowi na terenie placówki. Ratownik, któremu zapłonął czepek ochronny na głowie, oskarża szpital o spowodowanie uszczerbku na zdrowiu.

Policjantki i Policjanci od poniedziałku do piątku o godz. 19:00 w Czwórce.

Komentarze