2022-09-02

„Policjantki i Policjanci”: Damy w opałach, mundurowi w akcji

0

Oglądaj odcinki 921, 922, 923, 924, 925 od 5 do 9 września na antenie Czwórki. Jakie sprawy mają do rozwiązania funkcjonariusze? Co dzieje się w ich życiu prywatnym? Czym tym razem zaskakują widzów bohaterowie serialu „Policjantki i Policjanci”? Przeczytaj opisy i zobacz wideo po emisji na antenie stacji.

Oglądaj Policjantki i Policjanci online na polsatgo.pl.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 921
Białach zabiera córkę ze szpitala. Zauważa jednak, że Dominika jest mocno przygnębiona i nie cieszy się na wizytę u ojca. Policjant martwi się o nią i chce jej pomóc dojść do siebie po wypadku.
Tymczasem na komendzie Mikołaj i jego policyjna partnerka, Lena, otrzymują wezwanie w sprawie kradzieży u zegarmistrza. Na miejscu rozmawiają z właścicielem zakładu, który żali się, że straciła dużą sumę. Policyjnemu technikowi udaje się ściągnąć odciski palców złodzieja, dzięki czemu Kamińska i Białach szybko docierają do sprawcy. Zatrzymanie winnego w tym przypadku nie kończy sprawy. Gra toczy się bowiem o wartościowy zegarek. Patrol piąty będzie miał w tym przypadku do czynienia z problematyczną sprawą spadkową.
Tego dnia Mikołaj i Lena interweniują jeszcze w sprawie leżącego na ławce mężczyzny, nie wiedząc, czy jest pijany, czy potrzebuje pomocy. Okazuje się, że trafili w sam środek plenerowej gry, w której sami będą musieli odegrać pewne role
.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 922
Patrol siódmy przyjmuje zgłoszenie od zdesperowanej kobiety, która uparcie twierdzi, że ktoś próbował zabić jej nastoletnią córkę. Dziewczyna jest gwiazdą szkoły baletowej i właśnie przygotowywała się do premierowego przedstawienia. Policjanci postanawiają wybadać sprawę na miejscu, czyli w szkole, gdzie doszło do zasłabnięcia młodej baletnicy. W jej plecaku znajdują woreczek z okruchami orzechowych ciastek, które stają się dowodem w sprawie. Nastolatka miała bowiem alergię na orzechy. Zadaniem policjantów jest odkryć, kto podał jej słodką truciznę. Podejrzenie pada na główną rezerwową w zbliżającym się przedstawieniu. Jednak rozwiązanie sprawy wcale nie okazuje się oczywiste.
Tymczasem Góral nie może się pogodzić z odejściem Jagny. Nie rozumie dlaczego zmieniła tak nagle zdanie. Do tego okazuje się, że zniknęła z mieszkania we Wrocławiu. Zieliński radzi swojemu przyjacielowi, by nie odpuszczał. Wspólnie podejmują spontaniczną decyzję i wyruszają w pogoń za temperamentną Góralką. Co z tego wynika?

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 923
Natalia Mróz i Marek Korwicki zajmują się zgłoszeniem, które przynosi dyżurny na porannej odprawie. Rolnik zawiadomił policję o wtargnięciu na jego łąkę. Ktoś kopie tam doły. Policjanci jadą na miejsce, by zapobiec bójce. Okazuje się, że kopiący mężczyzna szuka zwłok swojej siostry. Jest przekonany, że rolnik ją zabił i zakopał na własnym polu. Policjanci załatwiają od komendanta Witackiego nakaz i - wraz ze wsparciem innego zespołu oraz techników - zaczynają kopać we wskazanym miejscu. Po chwili odnajdują ciało zaginionej kobiety. To mógłby być koniec tego śledztwa, gdyby nie kolejne tropy, które pojawiają się w tej sprawie. Prowadzą one patrol szósty wprost na plan filmowy kryminalnego serialu.
Tymczasem Natalia ma gorszy okres w życiu prywatnym. Nie może dogadać się ze swoim mężem. Arek okazuje się ostatnio bardziej nerwowy niż zwykle. Czy młodemu małżeństwu uda się przezwyciężyć kryzys?

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 924
W szpitalu Lawecki przekazuje Białachowi niepokojące informacje dotyczące Dominiki. Córka Mikołaja została bardzo dokładnie przebadana i okazało się, że część jej obrażeń na pewno nie jest skutkiem wypadku busa. Dodatkowo Lawecki twierdzi, że na ciele dziewczyny znajdują się blizny po przypalaniu papierosami. Białach czuje, że jego starsza córka coś przed nim ukrywa. Ze swoich przeczuć zwierza się partnerce z patrolu. Lena wpada na pomysł, żeby jej córka odwiedziła Dominikę. Może nastolatki złapią wspólny język i Ania dowie się prawdy o tym, co wydarzyło się w życiu córki Mikołaja.
Tymczasem przychodzi wezwanie. Chodzi o kradzież i napaść na starszą kobietę, z której mieszkania zniknęły drogocenne obrazy. Jedynym świadkiem całego zdarzenia jest autystyczna wnuczka, która była z babcią podczas włamania. Niestety, policjanci mają problem z nawiązaniem kontaktu z dziewczyną. Kolejne zgłoszenie dotyczy bójki na kortach tenisowych. Dwóch niezadowolonych z meczu graczy podczas kłótni rujnuje obiekt. O zajściu informuje właściciel, którego jedynym źródłem utrzymania jest zdewastowana hala sportowa.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 925
Załoga numer siedem stawia się na odprawę w nietypowym składzie. Z Szymonem Zielińskim na patrol wyrusza Emilka Drawska-Zapała. Miłosz Bachleda został z Jagną w górach. Policjanci spotykają w miejskim parku kobietę, która zgłasza kradzież piknikowego koca. Chwilę później okazuje się, że koc posłużył jako okrycie nagiemu mężczyźnie. Niestety, zatrzymany nie potrafi określić, kim jest i co tutaj robi. Policjanci podejrzewają zanik pamięci z powodu traumy. Rozpoczyna się śledztwo w celu ustalenia jego tożsamości. Jak zawsze niezwykle pomocny okazuje się być dyżurny Jacek Nowak, który rozpoznaje w mężczyźnie dyrektora Muzeum Techniki. Teraz Emilka i Szymon muszą wyjaśnić, co takiego się wydarzyło, że ten człowiek znalazł się w parku bez ubrania i dokumentów. Szybko odkrywają, że mężczyzna ich oszukał, a do tego ma sporo innych grzechów na sumieniu.

Policjantki i Policjanci od poniedziałku do piątku o godz. 19:00 w Czwórce.

Komentarze