2021-11-05

„Policjantki i Policjanci”: Troska o bliskich jest najważniejsza

0

Oglądaj odcinki 836, 837, 838, 839 i 840 od 8 do 12 listopada na antenie Czwórki. Jakie sprawy mają do rozwiązania funkcjonariusze? Co dzieje się w ich życiu prywatnym? Czym tym razem zaskakują widzów bohaterowie serialu „Policjantki i Policjanci”? Przeczytaj opisy i zobacz wideo po emisji na antenie stacji.

Oglądaj Policjantki i Policjanci online na polsatgo.pl.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 836
Patrol numer siedem interweniuje w Domu Artysty zamieszkiwanym przez emerytowanych twórców. Okazuje się, że jedna z podopiecznych tego ośrodka została napadnięta w parku przy głównym budynku. Podejrzenia padają na inną pensjonariuszkę, która wysyłała poszkodowanej listowne pogróżki. W międzyczasie na miejscu przestępstwa pojawia się wnuk pobitej kobiety. Domaga się od policjantów natychmiastowego rozwiązania sprawy. W toku śledztwa jeden z tropów prowadzi patrol siódmy do pracowni pewnego malarza. Co odkryją Góral i Zieliński za drzwiami malarskiego studia?
Tymczasem Roman nie pojawia się na służbie. Matylda wyrusza na patrol w towarzystwie komendanta straży miejskiej. W jednym z parków niespodziewanie natykają się na zagubionego strażnika. To Roman w bardzo ciężkim stanie próbuje targnąć się na własne życie. Co takiego się wydarzyło? Czy Matylda uratuje sytuację?

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 837
Na komendzie niespodziewanie pojawia się Lena. Ku niezadowoleniu Darka, policjantka wraca do służby. Tymczasem dyżurny przyjmuje zgłoszenie z miejskiego parku. Spacerowiczka i jej dziecko zostali zaatakowani przez psa. Na miejscu okazuje się, że nie ma śladów ugryzienia, a agresywne zwierzę to tylko mały piesek wyprowadzany na smyczy.
Tego dnia do rozwiązania jest jeszcze sprawa zaniedbanego chłopca, który przykuwa uwagę Leny podczas patrolu. Policjanci odkrywają, że sprzedaje on narkotyki. W toku śledztwa okazuje się, że dziecko jest zaniedbywane przez ojca i tym sposobem próbuje sobie dorobić. Patrol piąty dociera do pełnoletniej siostry zatrzymanego chłopaka. Policjanci mają nadzieje, że to ona okaże się ratunkiem dla młodocianego przestępcy.
Białach ma swoje podejrzenia co do Darka. Policjant nie odpuszcza i po pracy śledzi technika z komendy.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 838
Wojtek uratował Marię z policyjnej zasadzki. Ona jednak nadal ma wątpliwości i nie chce mu zaufać. Policjant będzie musiał na nowo zbudować relację ze swoją dziewczyną.
Tymczasem Natalia jest w ogromnym stresie, bo Arek trafia na stół operacyjny. Znany lekarz podjął się usunięcia guza. Policjantka niecierpliwie czeka na zakończenie zabiegu.
Na komendzie pojawia się kobieta, która prosi dyżurnego o pomoc. Zalazła w domu list, w którym jej syn pisze, że chce popełnić samobójstwo. Policjanci z patrolu szóstego odkrywają, że student był szantażowany. Po rozmowie z jego przyjacielem typują miejsce, do którego mógł się udać. W ostatnim momencie znajdują chłopaka i tym samym ratują mu życie. Jednak to nie koniec śledztwa. Wojtek i Natalia muszą odnaleźć osobę, która stoi za szantażem. Okazuje się bowiem, że to nie jednostkowy przypadek, a wszystko z zemsty za dawne przewinienia.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 839
Patrol siódmy zajmuje się nietypową sprawą. Grupka wyrostków atakuje bezdomnego, który ma przy sobie worek ludzkich włosów. Góral i Zieliński starają się odkryć, skąd pochodzi to nietypowe znalezisko. W toku śledztwa natrafiają na zakład pogrzebowy, którego właściciel został zamordowany przez jednego z klientów. Policjanci wpadają na top afery, w którą wplątanych jest kilka zakładów pogrzebowych i wielu ich pracowników.
Tymczasem patrol straży miejskiej interweniuje w sprawie kradzieży. Na miejscu dochodzi do przepychanki dwóch oskarżających się nawzajem kobiet. Czy Matylda w asyście komendanta Holery podoła zadaniu?
Zieliński nadal nie potrafi się odnaleźć w pracy pedagoga. Jego podopieczni wymyślają kolejne żarty, by dopiec nowemu opiekunowi.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 840
Konrad rozgościł się na dobre w domu swojej byłej żony. Lena musi wyznaczyć granice i, pomimo nalegań Ani, wyrzuca eksmęża na bruk. Tata Ani ma jednak plan awaryjny. Razem z córką zastanawiają się, jak przekonać Lenę do zmiany zdania.
Tymczasem Ania w drodze do szkoły jest świadkiem podejrzanej sytuacji. Dziewczyna jest przekonana, że widziała porwane dziecko i idzie na komendę, żeby powiedzieć o tym mamie. Patrol piąty przyjmuje oficjalne zgłoszenie i rozpoczyna śledztwo. Niestety brakuje zgłoszeń o zaginięciu, które odpowiadałyby tej sprawie. Wszystko nabiera rozpędu, kiedy policjanci docierają do matki zaginionej dziewczynki. Kobieta jednak w ogóle nie przyznaje się do posiadania dziecka, nigdzie też oficjalnie nie zostało ono zgłoszone. Jedynym dowodem na istnienie dziewczynki są zeznania sąsiadki. Czy to wystarczy, żeby rozwikłać zagadkę? Patrol piąty po raz kolejny stanie na wysokości zadania.

Policjantki i Policjanci od poniedziałku do piątku o godz. 19:00 w Czwórce.

Komentarze