2021-10-29

„Policjantki i Policjanci”: Kłopoty nie tylko z trudną młodzieżą

0

Oglądaj odcinki 831, 832, 833, 834 i 835 od 1 do 5 listopada na antenie Czwórki. Jakie sprawy mają do rozwiązania funkcjonariusze? Co dzieje się w ich życiu prywatnym? Czym tym razem zaskakują widzów bohaterowie serialu „Policjantki i Policjanci”? Przeczytaj opisy i zobacz wideo po emisji na antenie stacji.

Oglądaj Policjantki i Policjanci online na polsatgo.pl.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 831
Patrol piąty podczas porannej służby natrafia na plan filmowy. Zaciekawieni policjanci przyglądają się odgrywanej przez aktorów scenie zabójstwa. Podczas ujęcia odtwórca głównej roli zostaje ranny od ciosu nożem rekwizytorskim. Rozpoczyna się śledztwo w iście filmowym stylu, pełne zwrotów akcji i z czarnymi charakterami w tle. Głównym podejrzanym jest rekwizytor - to przez niego na plan wydany został niezabezpieczony nóż.
Kolejne wezwanie dotyczy pobicia i rabunku w sklepie. Na miejscu okazuje się, że cała okolica jest terroryzowana i nikt nie chce współpracować z policją. Jedyną osobą, która nie boi się mówić na głos o zagrożeniu, jest oczywiście działkowiczka Halinka, która opowiada o grasującym po okolicy gangu. Wiadomości od Halinki brzmią nieprawdopodobnie - aż do momentu, kiedy nasi policjanci wpadają w pułapkę tej grupy... Na patrol piąty pada grad kul. Czy Lena i Białach wyjdą z tego cali?

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 832
Maria namawia Wojtka, by zaprosił na domówkę kolegów z pracy. Niedźwiecki nie jest przekonany do tego pomysłu, zwłaszcza że po tym, co przytrafiło się patrolowi piątemu, policjanci nie są w nastroju do imprez.
Tymczasem na komendzie pojawia się młoda nauczycielka. Ktoś zrobił zdjęcie jej pocałunku z niepełnoletnim uczniem podczas szkolnej wycieczki. Kobieta nie pamięta takiej sytuacji, jednak zdjęcie nie wygląda na spreparowane. Podczas przesłuchania ucznia okazuje się, że faktycznie doszło między nim i nauczycielką do zbliżenia, ale chłopak przyznaje, że kobieta zachowywała się nietypowo tego wieczoru. Policjanci przypuszczają, że podano jej jakieś środki odurzające. Śledztwo ma wykazać, kto chciał zaszkodzić lubianej pani od polskiego. Krąg podejrzanych zawęża się do grona pedagogicznego.
Tego dnia patrol szósty dostaje też zgłoszenie o zdemolowanym straganie. Poszkodowana podejrzewa bezdomnych i niestety jej domysły się sprawdzają. Sprawa ta ma jednak niespodziewany finał. Właścicielka straganu dogaduje się z wandalami i dochodzi między nimi do korzystnej współpracy.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 833
U Witackiego zjawia się znajomy z dawnych lat z prośbą o pomoc. Jego syn został pobity pod domem. Komendant angażuje do tej sprawy patrol siódmy. Niestety brakuje świadków zdarzenia, a chłopak nie widział napastnika. Jedyną wskazówką są słowa, jakie usłyszał od sprawcy, które sugerują, że to wyrównanie rachunku z przeszłości. Idąc tym tropem, policjanci zaczynają drążyć w przeszłości poszkodowanej rodziny.
Góral i Zieliński interweniują również w sprawie kradzieży rodzinnej pamiątki. W mieszkaniu, w którym do niej doszło, odbył się poprzedniego dnia wieczór panieński i policjanci zastają tam dwie młode kobiety, wciąż będące jeszcze pod wpływem alkoholu. Dziewczyny oskarżają striptizera, który miał występ w czasie imprezy. Patrol wzywa na komendę podejrzanego. Okazuje się on byłym policjantem, który zmienił profesję. Mężczyzna przyznaje się do posiadania pamiątkowej biżuterii i przedstawia dowód legalnego jej nabycia.
Tymczasem w życiu Zielińskiego rozpoczyna się nowy rozdział. Policjant zaczyna pracę w ośrodku dla trudnej młodzieży.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 834
Czujna pani Halina wykrywa kolejne przestępstwo. Tym razem chodzi o uprowadzenie małego dziecka. Policjanci stawiają się pod wskazanym adresem. Na miejscu zastają nieprzytomną kobietę. Okazuje się, że młoda matka jest pod wpływem narkotyków, a dziecka faktycznie nie ma w domu. Patrol piąty wkrótce ustala, że nie było to uprowadzenie, lecz interwencja ojca, który zabrał dziecko od nieodpowiedzialnej matki. Choć wydaje się, że śledztwo można zamknąć, to cała sprawa okazuje się mieć drugie dno.
Witacki wzywa Białacha na rozmowę w cztery oczy i powierza zaufanemu policjantowi ważne zadanie. Istnieje podejrzenie, że na komendzie działa kret, a Mikołaj ma go odnaleźć. Uwaga Białacha skupia się na Darku, z którym, w zastępstwie Leny, odbywa swój patrol. Co wyniknie z tej obserwacji? Czy podejrzenia Mikołaja są słuszne?
Tymczasem Roman i Matylda interweniują na placu zabaw w sprawie kradzieży dziecięcej łopatki. Strażnicy muszą doprowadzić do porządku nadgorliwych rodziców.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 835
Patrol szósty dostaje informację o zwłokach znalezionych w parku. Na miejscu okazuje się, że zraniony mężczyzna nadal żyje. Ofiara nie ma przy sobie żadnych dokumentów, a rany świadczą o postrzałach z kuszy. Policjantom udaje się w końcu ustalić tożsamość młodego mężczyzny. Natalia i Wojtek odnajdują jego dziewczynę. Dzięki jej zeznaniom krąg podejrzanych o napaść zawęża się do kilku kolegów. W efekcie patrol szósty rozpracowuje grupę bogaczy, płacących za niezwykle niebezpieczną grę z udziałem młodych ludzi.
Witacki informuje policjantów z komendy, że planowana jest grubsza akcja rozbicia grupy przemytników uranu. W ujęciu przestępców ma wziąć udział kilka jednostek. Patrol szósty nie jest włączony do tej sprawy. Mimo to Wojtek pojawia się na miejscu. Co Niedźwiecki ma wspólnego z przemytem i kogo spotyka na miejscu?

Policjantki i Policjanci od poniedziałku do piątku o godz. 19:00 w Czwórce.

Komentarze