2021-10-11

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny”: Znalezione ciało

0

Oglądaj odcinki 522, 523, 524 i 525 od 18 do 21 października na antenie Czwórki. Co zaplanowali scenarzyści serialu „Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny”? Jakich emocji dostarcza w kolejnym tygodniu produkcja, która jesienią 2021 roku obchodzi jubileusz - pięć lat od premiery? Przeczytaj opisy i zobacz wideo po emisji na antenie stacji.

Oglądaj Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny online na polsatgo.pl.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 522
Prokurator Jagiełło ma do Jawora i Kalickiej nietypową prośbę. Jego kolega z prokuratury, Krzysztof Moskal, jest szantażowany przez nieznanego mężczyznę. Kryminalni mają aresztować szantażystę przy przekazaniu pieniędzy, ale prokurator Moskal nieoczekiwanie odwołuje całą akcję pod mało przekonującym pretekstem. Kilka godzin później policjanci znajdują ciało martwego szantażysty. Śmierć jest nieudolnie upozorowana na samobójstwo. W głowie Jawora i Kalickiej rodzi się podejrzenie, że to Moskal mógł chcieć się pozbyć szantażysty w bezwzględny i znacznie tańszy sposób.
Tomek Jawor próbuje trochę bliżej zakumplować się z Basią Kalicką, ale policjantka zdecydowanie trzyma go na dystans. Jasno daje do zrozumienia, że ich znajomość jest czysto służbowa.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 523
Krzysiek Kopczyk i Ola Latoszek zajmują się sprawą zabójstwa Tomasza Rylskiego. Mężczyzna został znaleziony nagi we własnym mieszkaniu z raną głowy. Po oględzinach mieszkania oficerowie śledczy dochodzą do wniosku, że w mieszkaniu była również córka denata, Natalia. Bezpośrednim świadkiem zdarzenia jest niepełnosprawny intelektualnie chłopak, Maciek. Policjantom udaje się nakłonić go, żeby w trakcie wizji lokalnej odtworzył to, co widział. Ola ma odgrywać rolę Natalii, a Krzysiek - Tomasza, ale oboje są bardzo zaskoczeni, kiedy przekonują się, w jakiej pozycji ustawi ich chłopak.
Kopczyk świętuje z Kubisem i Kowalskim triumf nad znienawidzonym prokuratorem Janikiem. Krzysiek chce wykorzystać swój dobry moment i postanawia pomóc również Oli w jej adopcyjnych problemach.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 524
Bezdomny mężczyzna przynosi na komendę pendrive z niepokojącym nagraniem. Na filmie widać uwięzionego, torturowanego mężczyznę. Kryminalni ustalają, że to zaginiony od kilku dni Rafał Mazurski. Mężczyzna wiódł spokojne życie, nie miał wrogów, a jego żona nie ma pojęcia, kto mógłby chcieć maltretować Rafała. Dokładna analiza nagrania pozwala odkryć ledwo uchwytne szczegóły. W lustrzanym odbiciu Bolek dostrzega wiszący za oknem fragment banneru, a w tle słychać bicie dzwonów. Wach i Walczak mają tylko chwilę, żeby uratować Mazurskiego od śmierci.
Słoń tymczasem jest już niemal gotowy do otwarcia swojego lokalu z sushi. W restauracji niespodziewanie pojawia się Dorota, dawna znajoma Pauliny.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 525
Sekretarka zmierzająca rano do pracy znajduje na parkingu pod biurem ciało swojego szefa. Mężczyzna zginął od ciosu tępym narzędziem w głowę. Zdaniem Kropielnickiej sprawca mógł się posłużyć kluczem do kół, który znalazła w pobliżu. Górska i Kłos ustalają, że w noc przed śmiercią denat zorganizował partię pokera na sporą stawkę. Odnajdują pozostałych uczestników wieczornej gry, ale sprawa tylko się komplikuje - każdy z graczy dostarcza dowodów obciążających pozostałych. Zamiast wyraźnego tropu, kryminalni mają aż trzech mocnych podejrzanych.
Daga Górska odsunęła się od sprawy Czerwca, ale wieczorem dzieje się coś, co sprawi, że policjantka będzie znowu żywotnie zainteresowana znalezieniem zbiegłego mordercy.

Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny od poniedziałku do czwartku o godz. 20:30 w Czwórce.

Komentarze