2021-10-08

„Święty”: Troska o rodzinę, wolność i pogoń za złodziejem

0

Oglądaj odcinki 153, 154, 155 i 156 od 11 do 14 października na antenie Czwórki. Nowe zagadki, osobiste perypetie i intrygujące historie. Jakie wątki tym razem pojawiają się w serialu „Święty”?

Oglądaj Święty online na polsatgo.pl.

„Święty” - odcinek 153
Laura zostaje okradziona we własnym gabinecie. Sprawcą okazuje się mały chłopiec, Maciek. Jego brat i siostra - Pawełek i Zosia - we wzruszający sposób wstawiają się za nim. Lekarka postanawia porozmawiać z ich matką. Nie przypuszcza nawet w jak trudnej sytuacji znajduje się ta rodzina.
Organista i Aurelia spotykają się, aby porozmawiać o swoim rozstaniu. Wybierają się nawet na obiad, żeby uczcić zwróconą sobie nawzajem wolność.
Tymczasem do kościoła przychodzi Danuta, żeby się wyspowiadać. Umawia się z księdzem, że wróci za godzinę, ale już się nie pojawia.
Na plebanii zjawia się za to Mariusz, kochanek Danuty. Martwi się o nią, bo nie przyszła na spotkanie i nie odbiera telefonu. Mężczyzna prosi Księdza Wincentego o pomoc.

„Święty” - odcinek 154
Laura rozmawia z Ewą, matką Maćka, Zosi i Pawełka. Kobieta opowiada jej o swojej sytuacji. Lekarka, poruszona historią, postanawia pomóc rodzinie.
W Uroczysku zjawia się opieka społeczna. Ksiądz i Gospodyni dzwonią po Żbikowskiego. Podejrzewają, że Danuta padła ofiarą przestępstwa, którego sprawcą jest jej mąż.
W międzyczasie pojawia się Mariusz i między panami wywiązuje się bójka. Wkrótce sprawa się wyjaśnia w najbardziej nieoczekiwany sposób.
Wróbel zainspirowany związkiem sierżanta i Bożeny, postanawia również spróbować znaleźć miłość z anonsu.

„Święty” - odcinek 155
Laura odnajduje dzieci Ewy. Okazuje się, że Zosia skaleczyła się w lesie. Lekarka jest zła na starostę, że zamiast pomóc rodzinie, chciał ją rozdzielić. Postanawia osobiście to z nim wyjaśnić.
Tadzik oferuje Gospodyni pomoc w przyniesieniu zakupów na plebanię. Jolanta jest przekonana, że to bezinteresowny gest z jego strony.
Do Magdy docierają plotki o jej rzekomym związku z Kubą. Posterunkowa każe koledze przedstawić dziewczynę, o której opowiadał. W tym czasie na komisariat przychodzi jej ojciec, Wiesław. Magda musi jednak zająć się złodziejem grasującym w Uroczysku. Policjantka wpada na pomysł jak go złapać.
Maryla twierdzi, że Luiza podrywa Patryka. Dziewczyna jest wyraźnie zazdrosna. Czy za jej dziwnym zachowaniem stoi coś jeszcze?

„Święty” - odcinek 156
Magda rusza w pogoń za złodziejem i aresztuje go. Wiesław jest dumny z córki. Podczas przeszukiwania przestępcy nieoczekiwanie wychodzi na jaw choroba ojca posterunkowej...
Laura jest wściekła na oszustwo starosty. Postanawia pójść z historią Ewy do Lucjana i wykorzystać potęgę prasy.
Tymczasem w mieszkaniu Luizy trwa lekka panika spowodowana wieścią, że Maryla może być w ciąży. Dziewczyna jest zasmucona reakcją współlokatorów.

Święty od poniedziałku do czwartku o godz. 20:00 w Czwórce.

Komentarze