2021-10-02

„Policjantki i Policjanci”: Oczy świadków szeroko otwarte

0

Oglądaj odcinki 811, 812, 813, 814 i 815 od 4 do 8 października na antenie Czwórki. Jakie sprawy mają do rozwiązania funkcjonariusze? Co dzieje się w ich życiu prywatnym? Czym tym razem zaskakują widzów bohaterowie serialu „Policjantki i Policjanci”? Przeczytaj opisy i zobacz wideo po emisji na antenie stacji.

Oglądaj Policjantki i Policjanci online na polsatgo.pl.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 811
Policjanci patrolu szóstego dostają zgłoszenie o napadzie na sklep ortopedyczny. Zamaskowany złodziej zabrał kasetkę z pieniędzmi i ranił nożem właściciela. Na miejscu Natalia i Wojtek spotykają młodego chłopaka, świadka zajścia, który ma dla nich kilka cennych informacji na temat całego zdarzenia. Zaangażowanie tego przypadkowego klienta pozwala na rozwiązanie sprawy i ujęcie odpowiedzialnego za napad.
Roman kolejny raz podczas patrolu wpakowuje się w tarapaty. Tym razem nie pomaga mu nawet Matylda. Do akcji muszą wkroczyć policjanci, bo nieuważny przedstawiciel straży miejskiej podpada niebezpiecznym gangsterom.
Natalia robi wszystko, żeby uzbierać pieniądze na kosztowne leczenie swojego narzeczonego. Niestety zebrana kwota nadal jest niewystarczająca. Na ratunek przychodzi siostra policjantki. Matylda ma pewien pomysł, który być może poruszy serca darczyńców.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 812
Na recepcji komendy pojawia się samozwańcza policyjna pomocnica, czyli działkowiczka Halina. Tym razem jest przekonana, że w pobliżu jej domu ktoś dokonuje morderstwa. Patrol siódmy, choć bardzo niechętnie, rusza na miejsce zdarzenia, aby zweryfikować informację. Czy policjantom uda się zapobiec tragedii?
Chwilę później na komendę przychodzą zaniepokojeni rodzice dwóch nastolatek. Dziewczyny zniknęły z domu i nie ma z nimi kontaktu. Miały nocować u koleżanki, ale się u niej nie pojawiły. Góral i Zieliński rozpoczynają dochodzenie od przesłuchania przyjaciół zaginionych dziewczyn. Okazuje się, że młodzież spędza czas wolny na jednym z miejskich squatów. Policjanci ruszają pod wskazany adres, żeby znaleźć jakikolwiek trop w śledztwie.
Tymczasem rodzina Górala kolejny raz zaskakuje go swoją pomysłowością. Tym razem Stasiek porywa się na gastronomiczny biznes. Otwiera foodtrucka z góralskim jedzeniem. Czy to będzie strzał w dziesiątkę? Miłosz Bachleda nie jest przekonany co do tego przedsięwzięcia.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 813
Córka Leny - Ania, źle się czuje. Konrad ma się nią zaopiekować. Niestety kolejny raz nie sprawdza się w roli ojca. Na ratunek przychodzi Szulc, który zabiera dziewczynę do szpitala.
Lena i Białach zajmują się sprawą napaści na wolontariuszkę jednej z miejskich noclegowni. Kobieta wdała się w relację z jednym z podopiecznych i tym samym sprowadziła na siebie kłopoty. Policjanci przesłuchują dyrektorkę ośrodka. Głównym podejrzanym jest bezdomny, z którym ofiara pobicia spotykała się od pewnego czasu. Policjanci starają się ustalić jego miejsce pobytu. Po drodze pojawia się nowy trop, jednak śledztwo rozwiązuje się, kiedy ofiara odzyskuje przytomność i weryfikuje wszystkie uzyskane przez patrol informacje.
Komendant Witacki nadal drąży sprawę zniknięcia swojej żony. Na komendę sprowadza ważnego świadka. Czy dzięki rozmowie z nim dowie się czegoś nowego?

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 814
W lesie zostają znalezione zwłoki zastrzelonego mężczyzny. Na komendzie pojawia się Szulc i kieruje się prosto do Wojtka Niedźwieckiego. Okazuje się bowiem, że ofiara morderstwa to poszukiwany przez policję Diablo. Wojtek nie może się doczekać, aż przekaże tę wiadomość Marii. Policjant ma poczucie, że jego dziewczyna będzie teraz bezpieczna.
Tymczasem dyżurny przyjmuje zgłoszenie o kradzieży. Mieszkanie w jednym z wrocławskich bloków zostało obrabowane pod nieobecność właścicielki. Głównym świadkiem w sprawie jest sąsiadka, która na miejscu zdarzenia widziała firmę przeprowadzkową. To główny punkt zaczepienia w śledztwie. Patrol szósty zaczyna od prześledzenia monitoringu i znalezienia samochodu dostawczego, którym posługiwali się podejrzani. Policjanci muszą się spieszyć, bo pojawiają się kolejne, bardzo podobne, zgłoszenia o kradzieżach.
Roman ma mocne postanowienie wyrobienia normy jeśli chodzi o wystawianie mandatów. W bojowym nastroju rusza na patrol. Niestety już przy pierwszym podejściu jego plany biorą w łeb. Strażnik spotyka bowiem miłość życia.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 815
Zieliński podejmuje kolejną próbę ratowania swojego małżeństwa. Niestety, wszelkie jego działania poddawane są przez Asię krytyce. Szymon jednak nie traci nadziei, jest gotowy na wszystko, żeby uratować swój związek. Postanawia wziąć urlop i zabrać żonę w jakieś ładne miejsce. Czy jego plan uda się zrealizować?
Do szpitala miejskiego przywieziono nieprzytomną kobietę. Toksykologia wykazała, że ktoś chciał ją otruć. Policjanci rozpoczynają śledztwo od rozmowy z lekarzem. W szpitalu spotykają też męża ofiary. Mężczyzna właśnie wrócił z delegacji i nie ma pojęcia, co się wydarzyło. W domu, podczas jego nieobecności, były tylko nastoletnie dzieci i gosposia. To właśnie na nią pada pierwsze podejrzenie.
Tego samego dnia policjanci interweniują jeszcze w sprawie złodzieja grasującego w piwnicach. Starszy pan złapał przestępcę na gorącym uczynku. Na miejscu okazuje się, że kradzieży winna jest... sąsiadka, z którą starszy człowiek jest w ciągłym konflikcie. Patrol siódmy stara się załagodzić sąsiedzkie animozje.

Policjantki i Policjanci od poniedziałku do piątku o godz. 19:00 w Czwórce.

Komentarze