2021-09-06

Telewizyjny hit „Wikingowie” od 6 września w Czwórce

0

Byli średniowiecznymi odkrywcami i najeźdźcami, kupcami i grabieżcami. Stali się postrachem, synonimem brutalnej siły, przerażającej odwagi i tajemnicy. To jednak tylko część prawdy o nich... Oto opowieść o dziejach legendarnych skandynawskich wojowników, która zafascynowała miliony widzów na całym świecie, zrealizowana z epickim rozmachem, pełna akcji, emocji i intryg! Oglądaj serial „Wikingowie” od poniedziałku do czwartku około godz. 23:30 po wieczornym filmie w Czwórce.

„Wikingowie” to ukazana na tle historycznych i mitycznych wydarzeń rodzinna saga, której głównymi bohaterami są Ragnar Lothbrok (Travis Fimmel), jego brat Rollo (Clive Standen) i wierna żona, Lagertha (Katheryn Winnick). Historia rozpoczyna się, gdy młody Ragnar, przyszły wódz wikingów, wbrew lokalnemu władcy, Haraldsonowi (Gabriel Byrne) ograniczającemu się do najazdów na ubogie nadbałtyckie krainy, coraz poważniej myśli o śmiałych wyprawach w nieznane. Z pomocą przyjaciela, Flokiego (Peter Skarsgard) i budowniczych nowej generacji łodzi wciela swój plan w życie i wyrusza na zachód.

Jednak kiedy on przewodzić będzie zamorskim podbojom, w kraju spiskować będą przeciw niemu jego wrogowie. Aby chronić wolność, rodzinę i życie, w obliczu zdrady tych, którym ufał, a jednocześnie pokus, na jakie sam jest wystawiony, Ragnar będzie musiał toczyć walki nie tylko na polach bitewnych, ale również sam ze sobą.

Twórcą i scenarzystą serialu „Wikingowie” jest Michael Hirst, jeden z najlepszych autorów produkcji historycznych (m.in. nagrodzona Oscarem „Elizabeth” i „Tudorowie”).

  

Wikingowie od poniedziałku do czwartku około godz. 23:30 po wieczornym filmie w Czwórce.

Komentarze