2021-08-29

„Policjantki i Policjanci”: Dziwne zadania i emocjonalne rozterki

0

Oglądaj odcinki 786, 787, 788, 789 i 790 od 30 sierpnia do 3 września w Czwórce. Jakie sprawy mają do rozwiązania funkcjonariusze? Co dzieje się w ich życiu prywatnym? Czym tym razem zaskakują widzów bohaterowie serialu „Policjantki i Policjanci”? Przeczytaj opisy i zobacz wideo po emisji na antenie stacji.

Oglądaj Policjantki i Policjanci online na polsatgo.pl.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 786
Na poboczu zostaje znaleziona młoda dziewczyna, prawdopodobnie ofiara wypadku. Nie ma świadków zdarzenia ani auta, którym poszkodowana mogła się przemieszczać. Dziewczyna jest w szoku i nie można z niej wyciągnąć żadnych informacji. Policjantki patrolu piątego próbują ustalić szczegóły przy pomocy medialnego ogłoszenia. Sprawa wydaje się skomplikowana, a zmieszani w przestępstwo okazują się wrocławscy gangsterzy wyłudzający haracze od przedsiębiorców. Z pomocą policji miejskiej przychodzi komisarz Tomasz Szulc.
Tego samego dnia policjantki interweniują w kwestii jednego pierścionka zaręczynowego i dwóch potencjalnych narzeczonych. Czy uda się ustalić, do której faktycznie skierowane były oświadczyny? Ta sprawa będzie miała podwójnie dobre zakończenie.
Zielińscy po chwilowym załamaniu się Asi, próbują wrócić do normalności. Szymon chce spędzać z żoną jak najwięcej czasu. Tymczasem Drawska odwiedza Zapałę w areszcie. To ich pierwsze spotkanie po aresztowaniu.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 787
Przygotowania do ślubu Natalii i Arka trwają pełną parą. Matylda jako druhna staje na wysokości zadania, choć sama ma pewne wątpliwości co do decyzji swojej siostry. Wojtek zamartwia się o Marię. Każdego dnia po zniknięciu szanse na jej przeżycie maleją. Negocjuje u Witackiego sposoby działania policji w tej sprawie.
Tymczasem na komendę wpływa zgłoszenie o mężczyźnie biegającym po lesie z bronią. Na polecenie komendanta policjanci przeczesują las przy wsparciu psa Luny. Po jakimś czasie zostają odnalezione zwłoki mężczyzny i kobiety. Zbrodnia wygląda na egzekucję, a w kręgu podejrzanych, oprócz zatrzymanego z bronią, znajduje się najbliższa rodzina. Dopiero spotkanie z pijanym listonoszem przyczynia się do rozwiązania śledztwa.
Tego samego dnia Wojtek i Natalia uczestniczą w kolejnej ryzykownej akcji, tym razem chodzi o schwytanie tajemniczego stworzenia.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 788
Zapowiada się nietypowy dzień dla patrolu siódmego. Miłosz Bachleda i Szymon Zieliński działają pod okiem dziennikarskiej kamery. Tym razem młoda dziennikarka pada ofiarą oszustwa i postanawia zarejestrować prace policji w sprawie śledztwa, które jej dotyczy. Asysta dziennikarki nie ułatwia pracy policjantom, ale skuteczny duet dwóch stróżów prawa nie tylko schwyta przestępców, jak również uratuje rodzinne relacje poszkodowanej reporterki.
W życiu Górala również dochodzi do zacieśnienia rodzinnych więzi. Z dalekiej północy z przytupem wraca Staszek. Krzysztof Zapała, osadzony w areszcie, ma niespodziewanego gościa. Bartosz Litowski, dawny kolega z domu dziecka, przychodzi z informacją, która może odmienić los oskarżonego o morderstwo byłego policjanta.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 789
Policjantki z patrolu piątego przyjmują nietypowe zgłoszenie. Kobieta, której okradziono auto, w jednej ze złodziejek rozpoznała swoją porwaną dwadzieścia lat temu córkę. Rozpoczyna się śledztwo, które doprowadza do rozwiązania przestępczej grupy handlującej dziećmi, działającej również na terenie Niemiec.
Tego samego dnia policjantki ratują życie kobiety, która pod wpływem narkotyków doprowadza do wypadku samochodowego. Niestety w zdarzeniu bierze udział również jej kilkuletnia córka.
Juliusz odnajduje się w nowej roli, przeprowadza pewne zmiany w profosowni. Gosia nie jest przekonana co do pomysłów swojego przełożonego. Natomiast policjantka martwi się o swojego ojca. Komendant bowiem nie może zapomnieć o nierozwiązanej sprawie śmierci swojej żony. Witacki jest pewny, że widział Annę przed komendą.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 790
U Wojtka czas na wielką miłość. Od powrotu Marii tych dwoje nie może się sobą nacieszyć.
Dyżurny informuje patrol szósty o porwaniu chorej nastolatki. Dziewczyna jest po przeszczepie serca, ciągle przechodzi rekonwalescencje, a tymczasem znika z domu bez niezbędnych do przeżycia leków. W tej sprawie liczy się każda sekunda. Policjanci, czując presję, robią wszystko, aby odnaleźć zaginioną.
Patrol szósty interweniuje także w sprawie bójki dwóch dorosłych mężczyzn o papierek po lodzie. I nie motyw bójki jest najdziwniejszy, ale to kogo jeszcze zastają na miejscu zgłoszenia. Otóż Matylda i Roman pod mundurem straży miejskiej witają naszych policjantów. Dla tej nietypowej pary rozpoczyna się bowiem nowa przygoda w służbie ochrony praworządności.

Policjantki i Policjanci od poniedziałku do piątku o godz. 19:00 w Czwórce.

Komentarze