2021-02-15

Górska, Jawor, Kubis, Latoszek, Gawlikowie i inni wracają do gry

0

Nowe odcinki serialu „Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” od 1 marca w Czwórce. Co wiosną 2021 roku wydarzy się w popularnej produkcji stacji? Jakie zaskakujące sytuacje pojawią się życiu bohaterów? Czego będą dotyczyły nowe sprawy rozwiązywane przez śledczych? Które wątki wywołają największe emocje wśród widzów?

Oglądaj Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny online na IPLA.TV.

Między Górską a Jaworem toczyć się będzie niejasna gra, związek Pauliny z Głowackim rozkwitnie, a Walczak trafi do... klasztoru! Z kolei Ola zyska nowego wielbiciela, Kopczyk będzie musiał zmierzyć się ze swoimi lękami, a Gawlikowie - z wyjątkowo nieznośną i zuchwałą nastoletnią podopieczną. Akcja nowego sezonu rozpoczyna się trzy tygodnie po wydarzeniach z finału jesiennej serii, kiedy Daga Górska (Magdalena Margulewicz) omal nie zginęła, śledząc Tomka Jawora (Michał Kitliński). Teraz Daga powoli odzyskuje siły, ale daleko jej do dawnej formy - ma wyraźne kłopoty z pamięcią, ale czy tylko to ją dręczy? Lekarze nie wiedzą, jak uraz głowy może się jeszcze odbić na funkcjonowaniu jej mózgu, co bardzo martwi naczelnika Edwarda Kubisa (Marek Włodarczyk). Tymczasem Jawor prowadzi sprawy w pojedynkę lub z pomocą Janusza Wojtali (Sasza Reznikow). Jednocześnie próbuje wybadać, ile tak naprawdę Górska zobaczyła w domu Stopki i ile z tego pamięta. Daga jednak niewiele mówi - czy to skutki urazu, czy może nieufność w stosunku do partnera?

Kubę Walczaka (Michał Mrozek) zastajemy w zakonie... Czyżby postanowił zamienić policyjną „blachę” na różaniec? Na komendzie wszyscy wiedzieli, że po ostatnich przejściach - zwłaszcza po tym, jak dowiedział się, że nie jest ojcem dziecka Magdy - Walczak potrzebuje zmiany otoczenia i czasu, żeby się pozbierać. Jednak wieść o miejscu jego pobytu wywołuje zdumienie i niedowierzanie pomieszane z rozbawieniem. Paulinie, zaszokowanej jego widokiem w habicie, Kuba oznajmia, że po historii z Magdą zaczął doceniać uroki celibatu… Jednocześnie prosi ją o pomoc w pewnej sprawie.

Paulina Wach (Kamila Ścibiorek) jest dla odmiany nareszcie w szczęśliwym, dojrzałym związku. Oboje z Piotrem Głowackim (Tomasz Sobczak) czują, że to jest to, również Agata (Anna Tomaszewska) cieszy się, że matce wreszcie ułożyło się w miłości, ale jest ktoś, kto nie może się z tym pogodzić, przez co dojdzie do bolesnej konfrontacji.

Marek (Jędrzej Taranek) i Staszek (Piotr Miazga) Gawlikowie, i tak już stremowani przed wizytą matki, wpadają w popłoch, kiedy okazuje się, że „Mamusia” postanowiła przyspieszyć swój przyjazd. Mylą się jednak, myśląc, że okropny bałagan, jakiego nie zdążyli ogarnąć w mieszkaniu, to ich największy problem. Na celowniku matki znajdą się ich sprawy osobiste i plany na przyszłość. Czyżby zwiastowało to koniec pewnej ery w życiu braci Gawlików? Jedno jest pewne: krótki pobyt matki w ich domu będzie miał długofalowe konsekwencje. Próbując znaleźć dodatkowe źródło dochodów, Gawlikowie poznają pewną rozwydrzoną i skłonną do ryzyka nastolatkę. Nawet dla starych wygów, którzy niejedno w życiu przeszli, pilnowanie jej może się okazać trudniejsze i bardziej ryzykowne niż sądzili...

Krzysiek Kopczyk (Dariusz Siastacz) nie jest w najlepszym nastroju - kolejne urodziny przypominają mu o tym, że się starzeje, a w dodatku boryka się ze wstydliwym dla niego problemem zdrowotnym. Ola Latoszek (Gabriela Oberbek) oczywiście nie zostawi go samemu sobie. Jej nadopiekuńczość w stosunku do niego znów okaże się zbawienna, zwłaszcza że przez swoje lęki i obawy Krzysiek będzie się zachowywał jak dziecko. Przy okazji Ola pozna sympatycznego lekarza, Irka (Marek Kaliszuk), który od pierwszej chwili będzie pod dużym jej urokiem.

Na komendzie, jak zwykle, nie zabraknie wyzwań zawodowych dla kryminalnych, w tym spraw makabrycznych i bulwersujących przestępstw. W śledztwach jak zwykle nieoceniona okaże się pomoc niezrównanych techników kryminalistyki, Bolka Kowalskiego (Tomasz Radawiec) i Jara Wiśniewskiego (Jakub Grzybek) oraz patolog Julii Pakulskiej (Magdalena Szczerbowska). Julia i Bolo z kolei będą musieli szukać pomocy śledczych, by rozwiązać zagadkę zwłok podrzuconych na ich „farmę trupów” i ratować swój zagrożony projekt badawczy. Tymczasem prokurator Jagiełło (Przemysław Kapsa), odkąd pojawiła się na jego drodze Malwina (Katarzyna Konieczna), szczęśliwie nie żyje już tylko pracą. Znacznie zyskał też w oczach kryminalnych na tle przysłanego z Warszawy prokuratora Janika (Przemysław Kozłowski), który nadal daje się wszystkim we znaki.

Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny od poniedziałku do czwartku o godz. 20:30 w Czwórce oraz w IPLA.TV

Komentarze
© TV4 2021