2021-02-09

Gabriela Oberbek: Zaskakujące emocje i nowe doświadczenia

0

Aktorka dla TV4.PL o fenomenie serialu „Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny”. Skąd bierze się popularność cyklu o perypetiach detektywów, emitowanego w Czwórce? Co nowego wydarzy się wiosną 2021 roku w życiu granej przez Gabrielę Oberbek postaci komisarz Aleksandry Latoszek?

Oglądaj Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny online na IPLA.TV.

- Jak odebrała pani nominację serialu „Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” do nagrody Telekamery „Tele Tygodnia”?
- To bardzo duże wyróżnienie i powód do dumy, że tyle osób regularnie śledzi losy bohaterów naszej produkcji. To zwieńczenie dotychczasowych wysiłków i prawdziwa motywacja do jeszcze cięższej pracy. Chcę podkreślić, że już sama nominacja w plebiscycie jest ważna dla wszystkich, którzy pracują przy serialu „Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny”. Nie tylko dla aktorów, ale również dla tych osób, które stoją po drugiej stronie obiektywu. Wszyscy stanowimy zgraną drużynę. Nie bez znaczenia dla nas jest to, że w przypadku Telekamer, to widzowie decydują o nagrodzie.

- Skąd tak wielka popularność serialu, w którym wciela się pani w postać Oli Latoszek?
- Widzowie lubią śledzić i rozwiązywać zagadki detektywistyczne. Myślę również, że każdy z odcinków zawierał jakieś przesłanie, a to ma dodatkową, „społeczną” wartość. Postaci, które stworzyliśmy, są bliskie ludziom i ich realnym problemom. Często kręcimy w prawdziwych mieszkaniach, jesteśmy goszczeni, co mocno inspiruje i sprawia, że potrafimy być blisko widzów. Można powiedzieć, że oni zapraszają nas do siebie, a później my zapraszamy ich do swojego świata na ekranie. Dzięki temu serial nabiera bardziej „ludzkiego” wyrazu i ma w sobie spory ładunek autentycznych emocji.

- Jak potoczą się losy granej przez panią bohaterki w kolejnych odcinkach? Nie da się ukryć, że przeszła pewną przemianę.
- Ola Latoszek się zmienia. Buduję jej postać niejako w opozycji do samej siebie. Ja jestem osobą otwartą, „z przytupem”, ona początkowo była bardzo spięta. Formalistka i służbistka stopniowo pokazuje jednak inne oblicze. Myślę, że to widać. W nowych odcinkach cyklu „Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” czekają ją zaskakujące emocje i nowe doświadczenia.

Rozmawiał Michał Pogodowski

Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny od poniedziałku do czwartku o godz. 20:30 w Czwórce oraz w IPLA.TV

Komentarze
© TV4 2021