2020-03-03

Rekordowe otwarcie serialu „Święty” w Czwórce

0

Blisko 1,7 mln widzów oglądało pierwszy odcinek nowej produkcji. Czwórka w czasie emisji serialu była trzecią najchętniej oglądaną stacją w Polsce. Miejsce na podium zapewniły kanałowi udziały na poziomie 11,3 proc. wśród wszystkich widzów oraz 8 proc. grupie komercyjnej.

Oglądaj serial „Święty” online na IPLA.TV.

Jeszcze lepszy wynik, bo aż 12,3 proc. udziałów w rynku i pozycję wicelidera w paśmie uzyskała Czwórka w grupie 16-29 - wśród młodych widzów przed trzydziestką „Święty” wyprzedził m.in. „Hotel Paradise”.

Debiut nowej produkcji z Mariuszem Węgłowskim i Michałem Milowiczem okazał się najlepszym otwarciem serialu w historii kanału, przewyższającym kilkukrotnie premiery takich hitów jak „Policjantki i Policjanci” czy „Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny”.

„Święty” to komedia obyczajowa, w której typowe i nietypowe sceny z życia małej społeczności, lokalne intrygi i kryminalne zagadki oraz osobiste perypetie bohaterów połączone są z dużą dawką humoru i zwrotów akcji. Głównym bohaterem serialu jest ulubiona postać widzów hitu „Policjantki i Policjanci” Mikołaj Białach (w tej roli Mariusz Węgłowski). Teraz jednak wielkomiejski glina, który z powodu swojej bezkompromisowej postawy odszedł ze służby, podejmuje się roli… sołtysa! Białach dla mieszkańców okolicy staje się kimś na kształt niezłomnego szeryfa broniącego porządku, a jego głównym przeciwnikiem jest wpływowy i budzący ogólny postrach biznesmen, Kordas (Michał Milowicz).

Obok Mariusza Węgłowskiego i Michała Milowicza, w obsadzie „Świętego” znaleźli się m.in. Jolanta Niedźwiecka, Sasza Reznikow, Elżbieta Trzaskoś, Pamela Płachtij, Mariusz Dzyruk i Klaudia Sokołowska. Reżyserem cyklu jest Katarzyna Buda, autorem scenariusza - Błażej Przygodzki, a producentką - Monika Galliot Salińska. Serial produkuje dla Czwórki ATM Grupa S.A.

Święty od poniedziałku do czwartku o godz. 20:00 w Czwórce oraz w IPLA.TV

Komentarze
© TV4 2020