2019-11-20

„Gabinet numer 5” - odcinek 12: Ofiara kobiecej intrygi

0

Rafał Cieszyński w roli adoratora lekarki Basi Targalskiej. Co na to Domański? Ambitna pani doktor cieszy się dużą popularnością wśród płci przeciwnej. O jej względy zacznie zabiegać jeden z pacjentów - Marcin Konieczny. Czy uda mu się zdobyć serce pracownicy przychodni w miejscowości Bolesna? Co jeszcze wydarzy się w 12. odcinku serialu „Gabinet numer 5”?

Marcin pewnego dnia pojawia się w przychodni, gdzie krzyżują się drogi bohaterów serialu: lekarzy, pacjentów, okolicznych mieszkańców, a czasem przyjezdnych. Jego odwiedziny w gabinecie doktor Targalskiej nie do końca wyjdą według planu.

Niezrażony okolicznościami i faktem, że Basia nie rozpoznała w nim szkolnego „przyjaciela” swojego poległego w Afganistanie męża, Marcin przychodzi z kolejną wizytą - tym razem do domu Targalskich. Nie wydaje się jednak, aby był w stanie odczytać - a nawet dostrzec - subtelne sygnały, jakie daje mu Barbara. Przekonany o swoim nieodpartym uroku postanawia oczarować zarówno ją, jak i jej teściową, dla której będzie to okazja, żeby wykazać się fantazją i… perfidią.

Tymczasem jadących do pacjentów Mieszka i Anię zatrzymuje policja. Okazuje się, że interwencja nie jest przypadkowa, a jej skutki są dla Ani bardzo poważne. Doktor Domański, jeszcze przed przekroczeniem progu przychodni, musi zająć się pierwszym pacjentem. By ratować mu życie, zmuszony jest… włamać się do gabinetu dyrektora i uszczuplić jego cenne zapasy alkoholu.

Grażyna oczekuje niespodzianki z okazji rocznicy ślubu, ale Janusz wydaje się zaabsorbowany zupełnie innymi sprawami. Dyrektor Żyłka zostaje przez niego wmieszany w pewien tajny plan.

Domański i Żyłka poznają ostatnią wolę Ernesta Drachala. Żyłka nie jest z niej zadowolony, ale Domański również, jako że przypadła mu opieka nad kotem, Hermesem, którego jeszcze dziś musi odebrać z mieszkania.

Młody zwierza się Adamowi. Próbują rozszyfrować, dlaczego w ich snach pojawia się czasem Jabłkowski. Mieszko prosi starszego kolegę o radę, a ten jest z nim bardzo szczery…

Gabinet numer 5 w środę o godz. 21:30 w Czwórce.

Komentarze
© TV4 2020