O serialu

Opowieść rozpoczyna się w dniu, gdy bezrobotny lekarz, Adam Domański (Tomasz Sobczak), ścigany przez męża swojej kochanki - Magdy (Natalia Lesz), dostaje propozycję nie do odrzucenia z urzędu pracy i mimo woli zmuszony jest objąć wakat w przychodni w Bolesnej - pełnej sfrustrowanych pacjentów, zmęczonych lekarzy i odległych terminów oczekiwania na wizyty u specjalistów.

Domański szybko daje się poznać jako świetny diagnosta o ogromnej wiedzy i… bezceremonialnie szczery arogant, który oddziela troskę o zdrowie pacjentów od konwenansów, a relacje służbowe od towarzyskich uprzejmości, budząc konsternację wśród pacjentów i pracowników ośrodka. Ciętym językiem i sarkastycznym poczuciem humoru skutecznie trzyma wszystkich na dystans, chroniąc jednocześnie swoją prywatność i prawdę o problemach, które stara się ukryć.

Nic zatem dziwnego, że już na wstępie zraża do siebie swojego nowego szefa, Dyrektora Żyłkę (Sylwester Maciejewski) i że różnie wyglądają jego interakcje z resztą zespołu: pediatrą - Basią Targalską (Marta Król) całym sercem oddaną swoim pacjentom i spodziewającą się wkrótce własnego dziecka, młodym ambitnym lekarzem - Mieszkiem Małeckim (Damian Kulec), ujmującą i empatyczną pielęgniarką - Anią (Anna Szymańczyk) oraz opryskliwą i wygadaną recepcjonistką - Grażyną (Jolanta Niedźwiecka).

Śledząc zawodowe i prywatne perypetie każdego z nich, poznajemy historie pacjentów oraz ich własne. Jednocześnie widzimy bohaterów w realiach doskonale nam znanych z życia - choć rzadko pokazywanych w serialach - źle wyposażonych gabinetów, zatłoczonych korytarzy i kolejek, gdzie toczą się niekończące się rozmowy o chorobach i o życiu.

 Zobacz więcej
Wideo