2019-10-13

„Policjantki i Policjanci”: Białach potrzebuje pomocy

0

Mikołaj zmuszony jest prosić policjantów o interwencję. Co się stało? Jego znajoma jest bita i poniżana przez męża. Zastraszona kobieta z jednej strony szuka wsparcia, a z drugiej bardzo boi się konsekwencji. Jak zakończy się ta sprawa? Co jeszcze wydarzy się w odcinkach serialu od 14 do 18 października?

Oglądaj serial „Policjantki i Policjanci” online na IPLA.TV.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 590
Załoga 05, czyli Natalia Mróz i Miłosz Bachleda jadą do lumpeksu, w którym pod stertą ubrań znaleziono niemowlę. Policjanci muszą dowiedzieć się, kto i dlaczego porzucił dziecko. Natalia zauważa w pobliżu sklepu pewną kobietę i podejrzewa, że może być matką znalezionego dziecka. Czeka ją jednak spore zaskoczenie. Policjanci przewożą dziecko na komendę. Zauważają, że maluch ma na sobie koszulkę z charakterystycznym logo.
W ciągu dnia na komendzie zjawia się Matylda, która chce przeprosić Górala za ostatni incydent z gazem łzawiącym. Natalia zauważa, że Miłosz wpadł jej siostrze w oko.
Tymczasem do baru Mikołaja przychodzi kobieta bita przez męża. Oznajmia, że mężczyzna się zmienił i już więcej nie podniesie na nią ręki. Białach w to nie wierzy.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 591
Na komendzie zjawia się pobita kobieta. Twierdzi, że w nocy zaprosiła do domu mężczyznę, którego poznała na imprezie. Podczas miłosnych igraszek doszło do rękoczynów. Zuza i Zapała udają się do domu sprawcy, który jest synem bogatego polityka. Podczas konfrontacji z ofiarą sprawca wszystkiego się wypiera. Wkrótce na komendzie zjawia się jego ojciec w towarzystwie prawnika. Twierdzą, że kobieta jest prostytutką, która chce wyłudzić od rodziny pieniądze. Sprawca czy ofiara - które z nich okłamuje policjantów?
W ciągu dnia na komendę zgłasza się pracownica domu spokojnej starości. Informuje, że dwójka emerytów uciekła z placówki i rozpłynęła się w powietrzu. Ruszają poszukiwania zaginionych.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 592
Zieliński i Zatońska dostają wezwanie do przychodni, w której doszło do awantury. Okazuje się, że wszczął ją pijany laborant, który jakiś czas temu wykonywał dla Szymona i Igi testy na ojcostwo.
Wkrótce załoga 07 rusza na osiedle domów jednorodzinnych. Pewien mężczyzna zauważył, że od jakiegoś czasu ktoś robi z ukrycia zdjęcia jego posesji. Zieliński i Zatońska rozważają motyw rabunkowy. Wkrótce policjanci trafiają na trop podejrzanego. Po dramatycznym pościgu mężczyźnie udaje się uciec. W ręce funkcjonariuszy trafia jednak jego aparat. Technicy znajdują na nim dziesiątki niepokojących zdjęć.
Na wrocławskiej komendzie zjawia się Mikołaj Białach. Prosi Jacka o pomoc w sprawie jego znajomej, którą bije mąż.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 593
Patrol 05 udaje się na interwencję do domu pijanego mężczyzny, który grozi, że zabije swoją córkę. Okazuje się, że nastolatka zniknęła i to rozsierdziło jej ojca. Natalia i Góral znajdują list pożegnalny, w którym dziewczyna informuje, że uciekła z domu, bo chce zacząć wszystko od nowa. Wkrótce jednak pojawiają się nowe okoliczności. Funkcjonariusze podejrzewają, że nastolatka może znajdować się w śmiertelnym niebezpieczeństwie.
Mąż, który maltretuje znajomą Białacha, przebywa w PDOZ. Jest wściekły na Mikołaja i zapowiada, że się na nim zemści.
W ciągu dnia Góral rozmawia przez telefon z tajemniczą kobietą, z którą w przeszłości dużo go łączyło. Natalia dochodzi do wniosku, że prawie nic nie wie o życiu prywatnym swojego partnera.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 594
Na komendę wpada roztrzęsiona kobieta. Twierdzi, że uciekła z domu mężczyzny, który ją pobił, zgwałcił i przywiązał do łóżka. Zuza i Zapała jadą do domu sprawcy. Mężczyzna zachowuje się agresywnie i wszystkiego wypiera. Sytuacja jeszcze bardziej się komplikuje, gdy pojawia się jego dziewczyna. Jest w szoku, że ukochany wykorzystał w ich domu swoją ofiarę, podczas gdy ona była w delegacji.
W ciągu dnia na komendzie zjawia się Wojtek Niedźwiecki, który planuje zakończyć urlop i wrócić do pracy. Niepokoi go, że Emilka jest smutna z powodu Krzyśka. Proponuje Drawskiej, żeby wyskoczyli razem na miasto i trochę się rozerwali.
W barze Mikołaja Michał próbuje zaprosić Czarną na randkę. Kelnerka odmawia, dlatego kucharz postanawia użyć fortelu.

Który wątek jest najciekawszy?

Policjantki i Policjanci od poniedziałku do piątku o godz. 19:00 w Czwórce oraz w IPLA.TV

Zobacz także:
„Policjantki i Policjanci”: Szokująca decyzja Białacha

Komentarze
© TV4 2020