2019-09-02

„Policjantki i Policjanci”: Kto przeprowadził atak na komendę?

0

Dlaczego Zatońska ma żal do Igi? Jakie są dalsze losy Białacha? Które wątki pojawią się w odcinkach serialu od 2 do 6 września? Czy policjantom uda się rozwikłać sprawę tajnego stowarzyszenia w szkole? Kto ukradł auto znanego biznesmena?

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 560
Nazajutrz po brutalnym ataku na komendę trwa poranna odprawa. Wysocka obwinia się o to, co zaszło. Kiedy przychodzi list z Komendy Wojewódzkiej, Ola spodziewa się najgorszego.

Tymczasem funkcjonariusze patrolu ósmego otrzymują pilne wezwanie. Pewien kierowca zatrzymał się przy drodze, bo zauważył inny uszkodzony pojazd. W tym czasie należące do niego auto, w którym przebywał jego 4-letni syn Pawełek, zostało skradzione. Zuza i Wojtek podejrzewają, że może za tym stać zorganizowana grupa złodziei samochodów. Wkrótce jednak, gdy policjanci znajdują porzucone auto, zaczynają przypuszczać, że mogło dojść do celowego porwania dziecka. Mikołaj dowiaduje się, co było w liście, który otrzymała Ola. Postanawia stanąć murem za koleżanką. Podejmuje zaskakującą decyzję.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 561
Trzy miesiące później. Białach, który postanowił zmienić swoje życie, przekonuje się, że będzie to o wiele trudniejsze niż przypuszczał. Tymczasem Zatońska i Zieliński jadą do Urzędu Stanu Cywilnego, gdzie nieznany sprawca zaatakował przypadkową parę nowożeńców. Policjanci jednak odkrywają, że napastnik zna pannę młodą i łączy go z nią pewien sekret. Niebawem pan i panna młoda udają się do kościoła na chrzciny swojego dziecka. W trakcie uroczystości dochodzi do kolejnego incydentu.

Miłość Asi i Szymona kwitnie. Jedyne co niepokoi Zatońską, to obecność Igi. Podejrzewa, że kobieta może coś knuć. Pyta Szymona, czy jest pewien, iż Tymek naprawdę jest jego synem.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 562
Policjanci z patrol ósmego jadą do domu, w którym doszło do włamania. Na miejscu okazuje się, że zginęło kilka wartościowych przedmiotów. Kradzież zgłosiły dwie siostry. Dziewczyny uważają, że za rabunkiem może stać poznany w klubie tancerz, z którym jedna z kobiet jakiś czas temu spędziła noc.

Na komendzie zjawia się zaniepokojony mężczyzna. Podejrzewa, że człowiek, któremu niedawno wynajął mieszkanie, może być terrorystą. Policjanci podczas badania sprawy dokonują zaskakującego odkrycia. Wojtek uświadamia sobie, że czuje coś do Zuzy i nie może dłużej z nią pracować. Prosi o zmianę patrolu. Wieczorem udaje się do klubu. Podczas imprezy, będąc pod wpływem alkoholu, nie zauważa, gdy jakaś kobieta kradnie mu legitymację służbową.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 563
Emilka i Krzysiek na wspólnym patrolu dostają wezwanie do kolizji drogowej. Sprawca wypadku uciekł, ale poszkodowanemu kierowcy udało się spisać numery rejestracyjne jego auta. Policjanci udają się do domu właściciela samochodu, który jest bogatym biznesmenem. Wychodzi na jaw, że tego dnia mężczyzna nie wychodził z domu, a jego auto zniknęło z garażu. Podejrzenia padają na żonę. Wkrótce udaje się zlokalizować złodzieja. Policjanci są w szoku, gdy widzą, kto siedzi za kierownicą samochodu.

Po pracy Krzysiek spotyka się z Mikołajem. Zwierza mu się, że jego małżeństwo przechodzi kryzys - stracił zaufanie do żony po tym, jak wyszło na jaw, że przez wiele miesięcy go oszukiwała, by wyciągnąć ich z problemów finansowych. Mikołaj pociesza kolegę, że wszystko się ułoży, ale Zapała nie podziela jego optymizmu...

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 564
W drodze do pracy Zatońska zauważa chłopaka, który biegnie wzdłuż ulicy prawie nago, trzymając w ręku transparent z dziwnym symbolem. Później wraz z Zielińskim jadą do szpitala, w którym pewien nastolatek wypił duże ilości octu i omal nie umarł. Niebawem okazuje się, że inni nastolatkowie kładli się na tory, w wyniku czego maszynista pociągu dostał zawału. Okazuje się, że wszystkie te sprawy łączy pewne sekretne stowarzyszenie, które działa na terenie jednej ze szkół.

Tego dnia Zieliński i Zatońska jadą też do gabinetu wróżki, która twierdzi, że... jej szklana kula eksplodowała. To, co początkowo wydaje się żartem, okazuje się celowym zamachem na życie kobiety, bo na miejscu zdarzenia udaje się znaleźć fragmenty domowej roboty bomby. Wieczorem Asia jest w dobrym humorze. Dzwoni do Szymona, a jego telefon... nieoczekiwanie odbiera Iga. Czyżby coś go łączyło z byłą dziewczyną?

Który wątek jest najciekawszy?

Policjantki i Policjanci od poniedziałku do piątku o godz. 19:00 w Czwórce oraz w IPLA.TV

Zobacz także:
„Policjantki i Policjanci”: Szokująca decyzja Białacha

Komentarze
© TV4 2019