O serialu

Elena (Eva Cedeńo) i Ernesto (Jorge Salinas) - adopcyjni rodzice sześcioletniego Nicolasa (Leonardo Herrera) - od paru lat zmagają się z białaczką chłopca. Choć stać ich na najdroższe leczenie dla dziecka, nie mogą, podobnie jak reszta rodziny, zostać dawcami szpiku, którego przeszczepu Nicolas pilnie potrzebuje.

Próbując odnaleźć biologicznych rodziców Nicolasa, dowiadują się, że jego matka, Sophia wyjechała za granicę, a ojciec, Pedro (José Ron), znał Sophię tylko przelotnie i nawet nie wie, że zaszła z nim w ciążę, a po urodzeniu oddała dziecko do adopcji.

 

Pedro jest utalentowanym mechanikiem. Naprawia auta wyścigowe i tuninguje samochody w warsztacie Nelsona, z którego córką, Giną (Daniela Perea), jest zaręczony. Kiedy zjawiają się u niego Ernesto i Elena, jest w szoku. Nie może uwierzyć, że ma dziecko, ale w końcu, poruszony cierpieniem Eleny, daje się namówić na test DNA, który potwierdza jego ojcostwo.

Mężczyzna poddaje się też badaniu na zgodność tkankową i bez wahania oddaje szpik do przeszczepu, a kiedy spotyka chłopca w szpitalu, jest bardzo wzruszony.Jakie będą losy rodzin?