O programie

Chociaż to słowa z pozoru najprostsze, jedne z pierwszych, jakich uczymy się w każdym języku, to często nie przychodzą łatwo, nawet wtedy, gdy są najbardziej potrzebne. Czasem trudno się na nie zdobyć i łatwo o nich zapomnieć, mogą jednak zmienić bardzo wiele i wzbudzić ogromne emocje, o czym można się przekonać w kolejnych odcinkach programu emitowanych w soboty o godz. 20:00 w Czwórce.

 

W każdym z nich poznajemy kilku bohaterów - zwykłych ludzi, którzy w trosce o relacje z ważnymi dla siebie osobami pragną w szczególny sposób wyrazić swoje uczucia słowami: „kocham”, „przepraszam” lub „dziękuję”. Pomagają im w tym prowadzący program: dziennikarze Joanna Górska i Michał Olszański oraz specjaliści, którzy swoją markę budują w internecie - autorka najpopularniejszego kanału o relacjach damsko-męskich na YouTube Anna Szlęzak i trener motywacyjny Piotr Cielecki.

 

To oni są powiernikami zwierzeń bohaterów, wspierają ich i towarzyszą w przygotowaniach oraz podczas wzruszających spotkań, na których padają wypowiedziane z głębi serca słowa. Każdy z prowadzących wybiera bohatera, któremu chciałby pomóc, odnosząc się do jego sytuacji przez pryzmat własnej wrażliwości, własnych wspomnień i emocji, swojego bagażu doświadczeń i życiowych lekcji.