2024-07-02

Wielki powrót serialu „Włatcy móch” w Czwórce! Szczegóły

0

Nowe przygody bohaterów zobaczymy w Czwórce jesienią, a w czasie wakacji stacja przypomni wszystkie dotychczasowe sezony słynnej produkcji. Od 7 lipca co niedzielę od godz. 20:00 emitowane będą po dwa odcinki serialu. Dodatkowo w soboty od godz. 24:00 będzie można oglądać ich wersję reżyserską. Po wakacjach Czwórka emitować będzie premierowy sezon zatytułowany „Włatcy móch: One”. Pierwsze dwa odcinki nowej serii 8 września.

Niepodważalny sukces
Serial „Włatcy móch” zadebiutował w 2006 roku na antenie Czwórki. Opowieść o paczce ośmiolatków okazała się prawdziwym hitem, z oglądalnością sięgającą nawet miliona widzów i rzeszą zagorzałych wielbicieli. Postaci z serialu, z uwielbianym przez fanów Czesiem na czele, stały się bohaterami popkultury i ulubieńcami Internetu, a ich dialogi i powiedzonka weszły do młodzieżowego języka i czołówki najpopularniejszych dzwonków telefonicznych. Ogromny sukces na polskim rynku sprawił, że serial został sprzedany do emisji w wielu krajach na całym świecie. Powstał także pełnometrażowy film kinowy „Włatcy móch. Ćmoki, czopki i mondzioły”, którego reżyserem i scenarzystą, podobnie jak telewizyjnej serii, jest Bartek Kędzierski, użyczający też głosu postaci Czesia.

Co nieco o fabule
Główni bohaterowie „Włatców móch” to Czesio, Konieczko, Maślana i Anusiak z IIb. Każdy z nich jest inny. Każdy jest niepowtarzalny. Każdy, to wielka indywidualność. Jest jednak coś, co zespala grupę. Rzeczą tą są podobne marzenia. Nie są to jednak typowe marzenia ośmiolatków. Marzenia naszych bohaterów są o wiele poważniejsze i sięgają całe lata świetlne dalej niż nowy rower, kolejka elektryczna czy konsola do gier. Ich celem jest władza nad światem. Na to jak ją zdobyć, każdy ma jednak inny plan.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez TV4 Czwórka (@tv4czworkaofficial)

Kultowi bohaterowie
Konieczko to typ „małego geniusza”, który w zerówce przeczytał większość książek z biblioteczki swojego ojca - intelektualisty. Maślana to postać o nieco innym spojrzeniu na świat. Dla niego władza to pieniądze, a pieniądze to konto, które założyli mu na ósme urodziny rodzice. Anusiak to zdrowy, prosty ośmioletni chłop. Nie idzie na kompromis i nie wchodzi w żadne układy. Czesio jest trochę inny. Miał tego pecha, że skumulowały się w nim wszystkie wady rozwojowe i genetyczne, jakie zna świat. Jako suma wszystkich ofiar klasowych na Ziemi, Czesio nie miał innego wyjścia jak umrzeć. Dopiero po tym mógł poczuć się bezpiecznie, bo gdy się jest martwym, już nic nie może się złego przydarzyć. Jak na prawdziwego zombie przystało, Czesio mieszka na cmentarzu, gdzie często - i z wielkim upodobaniem - słucha żałobnych pieśni religijnych.

W krzywym zwierciadle
Na drodze do spełnienia swych marzeń nasi bohaterowie napotykają na rozmaite przeszkody. Ich głównym źródłem są oczywiście... dorośli. Ich najokrutniejszym przedstawicielem (oprócz rodziców, rzecz jasna) jest nauczycielka - Pani Frał. To najstarsza na świecie nauczycielka nauczania początkowego. Jako stara panna (wciąż dziewica, oczywiście) Pani Frał dąży do tego, by wszystkie dzieci były grzeczne, ładne i uśmiechnięte (byle nie za szeroko). Nienawidzi ich jak najgorszej zarazy, chroniąc świat przed tą nieobyczajną bandą. Na szczęście w szkole chłopcy mają również sprzymierzeńca. Jest nim szkolna Higienistka. Ta bardzo nieszczęśliwa wdowa kocha wszystkie dzieci na świecie. Sama nie ma własnych, dlatego wszystkie traktuje jednakowo. Zanim nasi bohaterowie spełnią swe największe marzenia, muszą niestety odbębnić swe dzieciństwo. Pod ich nogi rzucane są więc rozmaite kłody, pod postacią: wywiadówek, dyktand, dziewczyn, kożuchów na mleku, wypadających mleczaków, prac domowych, drugich śniadań i wielu innych, potwornych rzeczy, z którymi poradzić sobie będą mogli, tylko trzymając się razem.

  

„Włatcy móch” od 7 lipca co niedzielę od godz. 20:00 po dwa odcinki serialu. W soboty od godz. 24:00 będzie można oglądać ich wersję reżyserską. Po wakacjach w niedzielnym paśmie o godz. 20:00 Czwórka emitować będzie premierowy sezon zatytułowany „Włatcy móch: One”. Pierwsze dwa odcinki nowej serii obejrzymy 8 września.

Oficjalny profil Czwórki na Instagramie - @tv4czworkaofficial