2024-05-31

„Policjantki i Policjanci”: Śluby, porwanie i wielkie pieniądze

0

Oglądaj finałowe odcinki 1172, 1173, 1174 i 1175 od 3 do 6 czerwca na antenie Czwórki. Tak kończy się dwudziesty sezon przebojowego serialu, który opowiada o pracy i życiu policjantów, patrolujących ulice Wrocławia. Dynamiczne akcje, dramatyczne interwencje i dalsze prywatne perypetie głównych bohaterów. Przeczytaj opisy i zobacz wideo po emisji na antenie stacji.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 1172
Komendant Witacki informuje policjantów z patrolu siódmego o szczegółach pierwszej interwencji. Policjanci ruszają na parking, na którym doszło do zastanawiającego przestępstwa. Otóż mężczyzna chciał sprzedać swój samochód, ale w bagażniku kupujący odkrył torbę z narkotykami. Właściciel auta nie przyznaje się do tej zawartości. Nie ma pojęcia, jak narkotyki znalazły się w jego aucie. Chwilę później zostaje on zabrany na komendę w celu przesłuchania, podczas którego przypomina sobie o warsztacie samochodowym. Okazuje się bowiem, że tuż przed sprzedażą samochód znajdował się na przeglądzie. Ten trop policjanci postanawiają sprawdzić od razu. Podjeżdżają radiowozem pod warsztat i już na progu natykają się na pobitego właściciela. Poszkodowany wyznaje policji, że został zaatakowany przez dwóch bandytów. Białach i Bachleda mają pewność, że trafili na właściwy trop.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 1173
Patrol piąty występuje w zmienionym składzie. Posterunkowemu Bartoszowi Sołtysowi towarzyszy oficer dyżurny Jacek Nowak, który na patrolu występuje w stopniu aspiranta sztabowego. Policjanci ruszają na pierwsze wezwanie. W lesie spacerowicz znalazł kobietę z nożem w brzuchu. Policjantom z patrolu piątego towarzyszy komisarz Tomasz Szulc. Na miejscu cała trójka przekonuje się, że, niestety, kobieta już zmarła. Rozpoczyna się śledztwo w sprawie morderstwa. Okazuje się, że świadek znał ofiarę, a właściwie ją stalkował. Zostaje on zabrany na komendę w celu przesłuchania. Mężczyzna nie przyznaje się do morderstwa. Jednym z tropów jest karteczka znaleziona w kieszeni denatki z obraźliwym wobec niej tekstem. Chwilę później na komendzie pojawia się sekretarz znanej pani polityk, ubiegającej się o władze w tym mieście. Ktoś dokonał przestępstwa, dodając jej narkotyków do napoju. Policjanci odkrywają, że te dwie sprawy mają ze sobą coś wspólnego.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 1174
Patrol siódmy otrzymuje pilne wezwanie w sprawie podpalenia. Na miejscu policjanci zastają zwłoki zamordowanego mężczyzny. Policję zawiadomił jego przyjaciel, który przyszedł do niego w odwiedziny. Kolega ten jako głównego podejrzanego wskazuje byłą żonę denata, dopominającą się o alimenty. Patrol siódmy musi sprawdzić ten trop. Podczas śledztwa policjanci odkrywają jeszcze jeden szczegół. Otóż denat był w posiadaniu działki wartej duże pieniądze. Mikołaj Białach i Miłosz Bachleda podejrzewają, że to mogło być przyczyną zbrodni. Teraz muszą tylko sprawdzić, kto dorobił się na tym morderstwie. Tymczasem Miłosz ma też inne zadanie do wykonania. Tym razem w życiu prywatnym. Policjant musi sprostać gruzińskiej tradycji, aby jego ślub z Tamarą mógł dojść do skutku. Bachleda robi wszystko, aby stanąć na wysokości zadania.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 1175
Ponieważ jest to dzień ślubu Natalii i Marka, na służbie zastępują ich inni policjanci. Jako patrol szósty wyruszają aspirant sztabowy Jacek Nowak, a towarzyszy mu starsza sierżant Emilka Drawska-Zapała. Na początku ich wspólnej służby starają się pomóc mężczyźnie, który, pomimo wyroku sądu, ma utrudniony kontakt z własnym synem. Policjanci ruszają do mieszkania, w którym znajduje się była żona. Kobieta twierdzi, że mąż znęcał się nad dzieckiem i ona musi dbać o bezpieczeństwo swojego syna. Policjanci nie mają na to żadnych dowodów, więc próbują wyegzekwować wyrok sądu. Chcą umożliwić mężczyźnie kontakt z dzieckiem. Wszyscy ruszają do szkoły, w której powinien znajdować się chłopak. Niestety, nie ma go na lekcjach. Rozpoczyna się poszukiwanie nastolatka. W namierzeniu go pomaga policji jeden z kolegów, z którym chłopak codziennie trenuje. Jaki będzie finał tych poszukiwań i relacji w tej rodzinie?

Policjantki i Policjanci od poniedziałku do piątku o godz. 19:00 w Czwórce.