2024-03-29

Aneta Zając w nowej roli w hicie Czwórki „Policjantki i Policjanci”

0

Gwiazda serialu „Pierwsza miłość” wciela się w rolę dziennikarki, Olgi Załęckiej, która pewnego dnia pojawia się na komendzie, aby zdobyć informacje do artykułu. Nieoczekiwanie sama zdobywa się na dramatyczne wyznanie. Aneta Zając w obsadzie produkcji „Policjantki i Policjanci” w Czwórce od czwartku 4 kwietnia o godz. 19:00.

Kogo gra Aneta Zając?
Bohaterka Olga Załęcka to nieustępliwa dziennikarka śledcza, która chce przeprowadzić rozmowę z sierżant Emilią Drawską-Zapałą do artykułu o jej mężu, Krzyśku Zapale - byłym policjancie uwikłanym w poważne przestępstwa. Już na wstępie okazuje się, że zbierając materiały, postanowiła działać w sposób, jaki stał się powodem niepokoju policjantki. Przede wszystkim Emilka nie ma zamiaru rozmawiać z obcą osobą o bolesnej dla niej sprawie i mężczyźnie, którego nie chce znać. Oburzona wskazuje kobiecie złamane przez nią paragrafy, a po informacje odsyła ją do rzecznika Policji, po czym udaje się na patrol.

Nieustępliwa i zdeterminowana
Dziennikarka pojawia się znowu i tym razem przeprasza policjantkę. Prosi, żeby zastanowiła się jeszcze co do rozmowy, przekonując, że obie mają w swej pracy podobną misję, jaką jest dążenie do prawdy, ale Drawska-Zapała stanowczo odmawia. Kiedy policjantka się oddala, dziennikarkę zaczepia wścibski profos Juliusz Poniatowski, który jak zwykle nie omieszka wtrącić swoich trzech groszy, ku rozpaczy oficera dyżurnego, Jacka Nowaka, podejrzewającego, że będą z tego kłopoty...

  

Szczere wyznanie
Tymczasem Załęcka, przyzwyczajona do oporu rozmówców, łatwo nie daje za wygraną. W kolejnym podejściu zdobywa się na wyznanie, które sprawia, że Emilka zaczyna się wahać. - Mój były mąż zawsze jak mnie bił, to mówił, że bardzo mnie kocha. I że to wszystko z miłości. Ale na razie mam spokój. Zostało mu kilka lat odsiadki. Tylko jak wyjdzie, to powiedział, że mnie zabije - mówi dziennikarka poruszonej policjantce. Czy teraz da się namówić na rozmowę?

Policjantki i Policjanci od poniedziałku do piątku o godz. 19:00 w Czwórce.