2024-03-26

Rekordowa oglądalność hitu „Love Island. Wyspa miłości”

0

Dziewiąty sezon randkowego show Czwórki budzi mnóstwo emocji. Bohaterowie dostarczają regularnie mocnych wrażeń, a tempo zmieniających się akcji, sercowych rozterek, dram i trudnych wyborów, rośnie z odcinka na odcinek. „Love Island. Wyspa miłości” jest najlepiej oglądanym programem w swojej kategorii. Zobacz wyniki!

Nie ma sobie równych
Trzeci tydzień emisji nowego sezonu randkowego reality show „Love Island. Wyspa miłości” - emitowanego od 4 marca od poniedziałku do piątku i w niedziele o godz. 22:00 - odnotował kolejne wysokie udziały. W czwartym tygodniu emisji program nadal rośnie w siłę i jest bezkonkurencyjny w swojej kategorii.

Pasmo sukcesów
Średnie udziały w rynku rosną z tygodnia na tydzień: w pierwszym tygodniu w grupie komercyjnej wyniosły 4,8% (SHR All 16-59), w drugim 5.1 (SHR All 16-59), zaś w trzecim zdecydowanie udział wzrósł do wyniku 5.6% (SHR All 16-59), a wśród wszystkich widzów - 3,3% (SHR All 4+), w drugim tygodniu 3,8% (SHR All +4), natomiast w minionym tygodniu zajął wynik 4% (SHR All 4+). W trzecim tygodniu emisji show jego średnie udziały w grupie komercyjnej osiągnęły poziom 5,6%, a wśród młodych widzów przed 30. rokiem życia – prawie 7% (SHR All 16-29). W porównaniu do wyników pierwszego tygodnia to wzrost odpowiednio o 18% i 10%.

Popularne wątki
Największą widownię - 403 tysiące widzów, zgromadził odcinek emitowany w piątek 22 marca, w którym punktem kulminacyjnym było przeparowanie w Kręgu Ognia i kontrowersyjny wybór partnerki przez Adriana, mocno rozgrywającego bohatera tego sezonu, a najwyższe udziały odnotował odcinek środowy z 20 marca: 4,6% wśród wszystkich widzów, 6,5% w grupie komercyjnej i aż 14,1% w grupie 16-29. Warto dodać, że w tej ostatniej grupie widzów w paśmie emisji serialu Czwórka jest trzecią najchętniej oglądaną stacją w Polsce. Łącznie dotychczasowe odcinki show „Love Island. Wyspa miłości” widziało w Czwórce prawie 4 mln widzów (RCH 1min+).

Zaangażowani followersi
Nie można także pominąć sukcesu mediów społecznościowych programu, które stanowią integralną jego część. Od początku 9. sezonu „Love Island” przybyło 14 tysięcy nowych obserwujących na głównym koncie. Obecnie Islanderów obserwuje 453 tysiące fanów. W minioną niedzielę po odcinku - live z Emi, która podjęła decyzję o odejściu z programu, zgromadził rekordową w tym sezonie liczbę widzów - 43 tys. Kanał nadawczy IG także cieszy się rosnącą popularnością. Zwiększył swoje zasięgi prawie dwukrotnie. W tym sezonie premierę ma nowy format - „Wyspiarskie perypetie”, czyli podsumowanie każdego tygodnia, w którym odbiorcy i fani programu mogą na bieżąco przeczytać streszczenia poszczególnych odcinków.

Love Island. Wyspa miłości od poniedziałku do piątku i w niedzielę o godz. 22:00 w Czwórce.

Oficjalny profil „Love Island. Wyspa miłości” na Instagramie - @loveislandwyspamilosci