2023-09-14

„Pomóż mi”: Nastolatkowie kontra ambicje dorosłych

0

Historie nastoletnich bohaterów i ich rodzin, będących w trudnej sytuacji życiowej, które doprowadzają do tragedii i przestępstw. Jakie rozwiązania spraw i zagadek kryminalnych mają dla widzów policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczością Nieletnich? Przeczytaj opisy i zobacz wideo po emisji na antenie stacji. „Pomóż mi” od poniedziałku do piątku od godz. 17:00 w Czwórce.

„Pomóż mi” - odcinek 11
17-letni Filip, nastolatek z tzw. dobrego domu od jakiegoś czasu sprawia poważne problemy wychowawcze swoim rodzicom. Często gdzieś znika, wraca późno. Opuszcza lekcje w prywatnym liceum, spotyka się z szemranymi blokersami, a rodzice znajdują w jego rzeczach nóż. Czarę goryczy przelewa bójka, w którą chłopak wdaje się z kolegą ze szkoły, Bartkiem. Ojciec Filipa postanawia umieścić go w ośrodku dla trudnej młodzieży. Słysząc o tym, Filip ucieka z domu, a wkrótce potem Bartek zostaje znaleziony pod szkołą, ugodzony nożem. Czy Filip zaatakował kolegę? I co stoi za nagłą zmianą jego zachowania?

„Pomóż mi” - odcinek 12
Józef, świeżo upieczony właściciel strzelnicy sportowej, wychowuje swojego siedemnastoletniego syna Wiktora twardą ręką. Chce zrobić z wrażliwego, nieśmiałego i wycofanego chłopaka „prawdziwego mężczyznę”. Szkoli go w strzelaniu, zapisuje na sztuki walki, bardzo kibicuje też jego związkowi z szesnastoletnią Kingą. Młodzi jednak nie potrafią się dogadać - o wiele przyjemniej spędza się Wiktorowi czas w towarzystwie nowo poznanego rówieśnika Oskara, który wstawił się za nim podczas szkolnej awantury i nie pozwolił, by go upokorzono. Wiktor stopniowo odsłania się przed Oskarem i powierza mu swoje najgłębiej skrywane tajemnice, ale gdy w końcu zaczyna czuć się zrozumiany, jeden głupi żart doprowadza do tragedii... Czy Wiktor odnajdzie samego siebie i jaką cenę za to zapłaci?

„Pomóż mi” - odcinek 13
17-letnia Zosia jest wzorową uczennicą i marzy o prestiżowych zagranicznych studiach. Wspiera ją w tym jej ojciec, dla którego Zosia jest oczkiem w głowie. Dziewczyna ma jednak konflikt ze swoją matką, która pracuje w ośrodku dla trudnej młodzieży i często zaprasza do swojego domu potrzebujących wychowanków. Kiedy kobieta udziela schronienia kolejnemu z podopiecznych, Mateuszowi, Zosia zaczyna się buntować. Wychodzi na imprezy i wraca do domu pijana. Zawala naukę, a jej ojciec znajduje w mieszkaniu narkotyki. Mężczyzna, przekonany, że to przez zły wpływ Mateusza, wyrzuca chłopaka z domu. Niedługo potem Zosia nagle znika…

„Pomóż mi” - odcinek 14
Miłosz to 16-latek w spektrum autyzmu. Jest wybitnie uzdolniony, jednak to nie wystarczy, by zdobyć akceptację rówieśników, którzy nie przepuszczą żadnej okazji, żeby go wyśmiać i poniżyć. Chłopak już jako dziecko został odtrącony przez matkę, której autystyczny syn nie pasował do wizerunku kobiety sukcesu. Kiedy Miłosz dowiaduje się, że opiekująca się nim od małego babcia jest chora, jego świat się wali. Czy poradzi sobie z nową sytuacją? Czy matka w końcu zaakceptuje syna?

„Pomóż mi” - odcinek 15
Rodzice 16-letniej Ali prowadzą vlog parentingowy, którego bohaterem jest roczny braciszek dziewczyny, Gucio. Nastolatka uważa aktywność rodziców za obłudną i potajemnie nagrywa ich kłótnie, jakie nie licują z wizerunkiem, który tak pieczołowicie budują w sieci. Filmiki trafiają jednak do rąk Konrada, jej chłopaka, również vlogera, który publikuje je za plecami dziewczyny na swoim kanale. Rodzina Ali momentalnie staje się obiektem drwin i hejtu. Przejęta dziewczyna postanawia pomóc tacie i mamie w odbudowaniu kanału. Ale kiedy odkrywa, jaki mają wobec niej plan, z przerażeniem ucieka z domu, zabierając ze sobą małego braciszka…

„Pomóż mi” od poniedziałku do piątku od godz. 17:00 w Czwórce.