2023-05-23

Mateusz Gessler w nowym programie jesienią w Czwórce

0

Ruszają nagrania nowego kulinarnego show pod roboczym tytułem „Para do Gara”, który jesienią 2023 roku będzie miał polską premierę w telewizyjnej Czwórce. W roli prowadzącego popularny szef kuchni Mateusz Gessler, znany widzom z programu „Hell's Kitchen”. Czym zaskoczy w tym projekcie? Sprawdź szczegóły!

Kuchnia domeną pań?
W polskich domach gotują głównie kobiety. W programie „Para do Gara” sytuacja zostanie odwrócona. Zamysłem show jest, aby to mężczyźni wyszli z cienia i dali do pieca! A ich partnerki (czasem też mamy, siostry czy przyjaciółki) przeprowadziły ich krok po kroku przez proces przygotowywania konkretnego dania.

Co to za show?
W każdym odcinku widzowie mogą oglądać zmagania kulinarne trzech par. Małżeństwa, rodzeństwa czy pary przyjaciół pod okiem eksperta  walczą o nagrodę pieniężną. Zasady rywalizacji polegają na tym, że za każdym razem Mateusz Gessler zaprezentuje jeden przepis na danie, który kobiety muszą zapamiętać i następnie bezbłędnie przekazać swoim partnerom. Po zapoznaniu się z recepturą panie opuszczają studio, a ich miejsca, w trzech zaaranżowanych kuchniach, zajmują panowie.

Cenne wskazówki
Porozumiewając się przez zestaw słuchawkowy, partnerki mają za zadanie tak pokierować swoich mężczyzn, żeby ich danie nie odbiegało smakiem, a także prezentacją od dania przygotowanego przez znanego szefa kuchni. Na wykonanie zadania wszyscy mają jedynie 60 minut. Gdy potrawy są już gotowe i zaserwowane paniom, one ocenią przygotowane dania. Do puli punktów dodawane są również punkty od szefa kuchni i to one mogą zaważyć o zwycięstwie konkretnego duetu.

Światowy fenomen
Producentem polskiej edycji programu „My WifeRules” jest Constantin Entertainment na zlecenie telewizyjnej Czwórki. Za oryginalny format odpowiada Global Agency. Program światową premierę miał w 2018 roku i od tego czasu został sprzedany w dziewięciu krajach (Francja, Brazylia, Niemcy, Słowacja, Algieria, Bośnia, Turcja, Rumunia, Tajlandia). Stacja France 2 wyemitowała do tej pory 200 odcinków, a niemieckie Sat.1 tylko w 2022 roku pokazał 100 odcinków show.