2023-05-17

„Magnum: Detektyw z Hawajów” to nowy serial w Czwórce

0

Współczesna wersja jednego z najbardziej kultowych seriali telewizyjnych, „Magnum: Detektyw z Hawajów”, od 6 czerwca w Czwórce. W każdy wtorek emisja dwóch odcinków popularnej amerykańskiej produkcji - o godz. 21:00 i 22:00. Czym zaskakuje odświeżona wersja hitu o prywatnym detektywie?

Wątek główny
Tytułowy bohater, Thomas Magnum (Jay Hernandez), weteran z Navy SEALs, po powrocie z Afganistanu zostaje prywatnym detektywem na Hawajach. Wykorzystując umiejętności zdobyte w wojsku, Magnum rozwiązuje trudne sprawy z pomocą dawnych towarzyszy broni: byłego pilota śmigłowca Theodore'a „TC” Calvina (Stephen Hill) oraz Orville'a „Ricka” Wrighta (Zachary Knighton), który w Marines był strzelcem.

Atrakcyjna partnerka
Mocne wsparcie w każdym śledztwie stanowi piękna Juliet Higgins (Perdita Weeks), niegdyś agentka MI6, dziś ochmistrzyni w luksusowej posiadłości Robina Mastersa, która słabość do przystojnego weterana kamufluje zasadniczym sposobem bycia i ciętymi ripostami.

Luksusowe życie
Magnum również pracuje dla Robina. Został przez niego zatrudniony jako ochroniarz, dzięki czemu, nie rezygnując z pracy detektywa, może mieszkać w luksusach i korzystać ze sportowych aut gospodarza, który jest jego starym znajomym. Poznali się bowiem w Iraku, gdy Robin był dziennikarzem wojennym i nikomu się nawet nie śniło, że zbije fortunę jako autor bestsellerów, z których niejeden oparty jest na mocno podkoloryzowanych wojskowych akcjach Thomasa i jego przyjaciół.

Mocny początek
W pierwszym odcinku emitowanym 6 czerwca o godz. 21:00 - Thomas Magnum dostaje wiadomość od przyjaciela z wojska, Sebastiana. Kiedy zjawia się u niego, przed domem stoi ambulans, a dwaj mężczyźni wpychają do niego rannego Sebastiana. Na widok Thomasa otwierają ogień i odjeżdżają, taranując Ferrari Robina, którym przyjechał Magnum. Żona Sebastiana, której udało się ukryć z synkiem w komórce, mówi, że tego dnia mąż wrócił zmartwiony z pracy. Ale nim zdążyła z nim porozmawiać, zjawili się napastnicy. By trafić na ich ślad, Magnum prosi o pomoc „Ricka”.

Udany połów
W drugim odcinku emitowanym 6 czerwca o godz. 22:00 - Magnum pomaga Danowi (Carl Weathers), weteranowi z Wietnamu, który został rybakiem. Danowi ciężko się ostatnio wiodło, przez co musiał zwolnić połowę załogi i grozi mu utrata łodzi. Kiedy złowił 140-kilogramowego tuńczyka wartego 350 tysięcy dolarów, myślał, że szczęście w końcu się do niego uśmiechnęło i znów będzie mógł stanąć na nogi. Jego radość nie trwała jednak długo, bo ktoś ukradł mu rybę z vana. Rozpoczyna się wyścig z czasem - tuńczyka trzeba znaleźć, nim się zepsuje lub zostanie upłynniony. W trakcie śledztwa Magnum odkrywa, że złodziej również potrzebuje jego pomocy...