2021-11-22

Przemysław Cypryański został księdzem w serialu „Święty”

0

Popularny aktor dołączył do obsady kultowej, komediowej produkcji Czwórki. U boku Mariusza Węgłowskiego oraz Michała Milowicza Przemysław Cypryański wciela się w charyzmatycznego księdza Marka, który przyprawia o kompleksy sympatycznego miejscowego proboszcza, Wincentego Wojtalę. „Święty” od poniedziałku do czwartku o godz. 20:00 w TV4.

Oglądaj Święty online na polsatgo.pl.

Gwiazda z bliska
Przemysława Cypryańskiego widzowie mogą kojarzyć choćby z filmów „Nad życie” i „Dlaczego nie!” czy seriali „M jak miłość” oraz „Pierwsza miłość”, w której wciela się w strażaka Marcina. W komedii obyczajowej „Święty” pojawia się po raz pierwszy w odcinku, w którym do Uroczyska dociera bohater wielu entuzjastycznych publikacji w „Głosie mszalnym” - ksiądz Marek z Podkarpacia. Wieści o jego duszpasterskich osiągnięciach ksiądz Wincenty (Sasza Reznikow) słyszał już wcześniej. Nierzadko wywoływały u niego ukłucie zazdrości i odruch rywalizacji. Od tej chwili poczciwy proboszcz będzie miał okazję z bliska obserwować sukcesy nowego duchownego na swoim własnym podwórku.

Szokująca decyzja proboszcza
Podczas gdy Wincenty wraca do zdrowia po tym, jak trafił do szpitala ze stanem przedzawałowym, ksiądz Marek zdobywa coraz większą sympatię i podziw parafian. Widząc jak utalentowany, ujmujący i skromny jest goszczący na plebanii duchowny i jak przyciąga do kościoła ludzi, ksiądz Wojtala zaczyna się czuć małowartościowy i zbędny. Decyduje się nawet odejść z tego powodu z parafii. Czy ksiądz Marek i mieszkańcy Uroczyska mu na to pozwolą?

W międzyczasie w Uroczysku
Tymczasem Kordas (Michał Milowicz) zabiega o wybaczenie córki, Luizy (Klaudia Sokołowska), a Mikołaj (Mariusz Węgłowski) kupuje dla Laury (Anna Iberszer) pierścionek, ale wszystko fatalnie się komplikuje. Patryk (Jasper Sołtysiewicz) pozbawiony jakichkolwiek umiejętności bokserskich staje do walki w ringu, Sandra (Urszula Dębska) siedzi za kratkami, a Bartosz (Maciej Brzoska) odchodzi od zmysłów, ponieważ nie wie, gdzie podziewa się jego córeczka.

  

Święty od poniedziałku do czwartku o godz. 20:00 w Czwórce.

Komentarze