2021-04-01

Pasmo Czwórki bezkonkurencyjne wśród młodych widzów

0

To zasługa seriali „Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny”, „Święty” oraz „Policjantki i Policjanci”! Czwórka przyciąga przed ekrany tak zwane „pokolenie internetu” i jest liderem oglądalności w wieczornym paśmie w grupie wiekowej 16-29.

Wiosną 2021 roku Czwórka w wieczornym paśmie swoich serialowych hitów jest najchętniej oglądaną telewizją przez osoby młode, należące do tak zwanego „pokolenia internetu”. Pozycję lidera wśród widzów przed trzydziestym rokiem życia w porze najsilniejszej konkurencji programowej stacja zawdzięcza swoim trzem najpopularniejszym produkcjom.

Mowa o serialach „Policjantki i Policjanci”, „Święty” i „Sprawiedliwi – Wydział Kryminalny”, które od poniedziałku do czwartku można oglądać od godz. 19:00 do 21:30. Średnie udziały Czwórki w tym paśmie w marcu wyniosły 10% (SHR All 16-29) i były prawie dwukrotnie wyższe od TV Puls czy TVP1. W omawianej grupie w marcu sam serial „Sprawiedliwi – Wydział Kryminalny” może się pochwalić udziałami w rynku sięgającymi 13%, a udziały „Policjantek i Policjantów” oraz „Świętego” to odpowiednio: 8% i 9% (SHR All 16-29).

Warto dodać, że w marcu średnia oglądalność każdego z tych seriali przekraczała milion widzów, a widownia nagrodzonych tegoroczną Telekamerą „Sprawiedliwych – Wydziału Kryminalnego” sięgała 1,24 mln widzów przy udziałach w rynku na poziomie 8,5% oraz blisko 7% w grupie komercyjnej.

Komentarze
© TV4 2021